Kastelenpad in Kapelle wordt officieel geopend over proef buurtwacht controles van Nog geen zekerheid BEVELANDEN en THOLEN 27 hondenbelasting Samengesteld Thools Mannenkoor Dirigent Peter Wildeman zoekt leden voor het Samen gesteld Thools Mannenkoor. Dit koor zal vanaf eind sep tember vijf keer repeteren om op 18 januari een con cert te geven in de Reho- bothkerk in Tholen. Er komt ook een optreden in Gorin- chem. Het gaat om een tijde lijk koor. Aanmelden en in formatie via stm@solcon.nl. Meer bloembakken in Dorpsstraat Het winkelcentrum van Heinkenszand is weer wat kleuriger geworden. Een deel van de Dorpsstraat is onlangs bij wijze van experi ment voorzien van bloem bakken. Gezien de vele posi tieve reacties is het aantal bloembakken uitgebreid. Het is een initiatief van on der meer de gemeente, R&B Wonen en de winkeliers. Je epilepsie de baas in patiëntencursus Epilepsie Vereniging Neder land houdt in het ADRZ in Goes een cursus: Ie epilepsie de baas. De cursus is ver deeld is over vijf avonden. Speciaal opgeleide docenten die ook ervaringsdeskundi ge zijn geven les. Deelname kost 8o euro, voor EVN-le- den 50 euro. Aanmelden via 0318-672772 of info@epilepsievereniging.nl. Ouders en kinderen leren buitenspelen MEC De Bevelanden en IVN houden begin oktober een cursus buitenspelen voor ouders en kinderen. Tijdens drie bijeenkomsten krijgen ouders tips over buitenspel letjes, natuur en natuurbele ving. De kinderen komen al leen op zaterdag 5 oktober mee. De cursus kost 20 euro inclusief de scharrelkidsgids en natuur-doe-kaarten. Aan melden op 0113-252628. Het Kastelenpad maakt onderdeel uit van het knooppunten-wandel- netwerk Goes-Kapelle, dat onder regie staat van de Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ). De ongeveer zes kilometer lange rou te voert wandelaars langs plekken waar vroeger kastelen hebben ge staan. Ook Annie M.G. Schmidt en het ontstaan van Kapelle ko men aan bod. De SLZ staat zaterdag de hele dag met een informatiestand in de hervormde kerk van Kapelle. Van af die plek starten ook de twee ex cursies langs een deel van de Kas telenroute. De eerste begint om 10.30 uur, de tweede staat vanaf 14.30 uur op het programma. In de kerk draait een diapresenta tie en staan infopanelen opgesteld over het Kastelenpad. Een be schrijving van de route, die nor maal gesproken begint bij ge meenschapscentrum De Vroone, is ook verkrijgbaar. kapelle - De gemeenten en Reimerswaal sturen vanaf ok tober controleurs op pad, die huis aan huis gaan vaststellen of er honden wonen. Wie een hond heeft en nog geen hondenbelasting betaalt, kan de hond meteen aangeven. In veel ge vallen zal dan ook een boete wor den uitgeschreven. Als de contro leurs geen gehoor vinden, komen ze een andere keer terug. In Reimerswaal moet voor een eerste hond 54,68 euro worden be taald en in Kapelle 56,50 euro. Een tweede hond kost in Kapelle 85,10 euro en in Reimerswaal 65,60 euro. Een kennelhouder be taalt in Reimerswaal 224,48 en in Kapelle 310 euro. Sint-Maartensdijk heeft een paar jaar buurtwachters gehad, maar die werden begin dit jaar door de gemeente gemaand om te stop pen met hun activiteiten. B en W vinden dat een dergelijk project al leen onder de paraplu van de ge meente kan worden opgezet. Ze laten- nu weten dat nog-steeds geen besluit is genomen over een proef die op 1 januari zou moeten ingaan. Uit een enquête die de gemeente heeft uitgezet in de smalstad, blijkt dat zeventig procent van de inwoners positief staat tegenover een buurtwacht. Elf procent is te gen. Negen personen hebben aan gegeven dat ze zelf wel buurt wachter willen worden, terwijl 23 anderen daar serieus over willen nadenken. Als het project doorgaat, zal de ge meente kosten moeten maken voor onder meer opleiding en bij scholing van de buurtwachten en de aanschaf van materialen. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 en de grootste dahlia's Frans Sturm: meervoudig dahliakampioen, foto Marceile Davidse THOLEN HEINKENSZAND GOES GOES KAPELLE-Tijdens de open monu mentendag van zaterdag wordt in Kapelle het Kastelenpad officieel in gebruik genomen. Belangstellen den kunnen die dag een deel van de route lopen met een gids. www.landschapsbeheerzeeland.nl SINT-MAARTENSDIJK - Zeventig pro cent van de inwoners van Sint- Maartensdijk staat positief tegen over de komst van een buurt wacht. Burgemeester en wethou ders hebben echter nog niet beslo ten of ze daar geld voor beschik baar stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 129