Nijmeegse eerste bewoner Krot of Kans-huis Sloop woningen kan niet worden gestaakt Voetbal Zierikzee plant wedstrijdje 'derde helft' SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Dialoogweek vindt plaats in Slot Moermond Gisteren overhandigde Zeeuw- landdirecteur Antoine de Ceuster de sleutels van de woning, die voor het project beschikbaar wordt gesteld aan Kathrin Gins berg, directeur van het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland (CBK), initiatiefnemer van het project. De woning in Zonnemaire wordt de komende vier maanden be woond door verschillende perso nen zoals kunstenaars, planolo gen, maar ook beleidsmakers. De bedoeling is dat zij gaan onderzoe ken wat de problemen zijn en waar kansen liggen voor een 'anti- cipeerregio' als Schouwen-Duive- land. Dat is een regio waar nog geen krimp is, maar wel wordt verwacht. Anne Pastors heeft zin om haar in trek te nemen in de woning in Zonnemaire. Pastors: „Ik hoorde van het project via een vriendin die het wel iets voor mij vond. Ik zie het als een leuke kans om de theorieën die ik in mijn boek heb opgeschreven te toetsen aan de praktijk. Pastors schrijft een boek over hoe de samenleving dient om te gaan met alle veranderin gen met betrekking tot bijvoor beeld vergrijzing, krimp en de cri sis. In Zonnemaire wil ze onder zoeken hoe de gemeenschap rea geert op veranderingen in de ge meente, nu die er taken bij krijgt en moet afstoten. Om de bezoekers "hun 'onder zoek' zo goed mogelijk te laten uit voeren, stelde woningbouwvereni ging Zeeuwland een woning be schikbaar. Krot of Kans maakt deel uit van de pilot Anticiperen door leren van de gemeente Schouwen-Duiveland en de pro vincie Zeeland en is gericht op het behoud en de versterking van de woonkwaliteit en leefbaarheid op Schouwen-Duiveland. Ginsberg is enthousiast bij het binnengaan van de woning. „Het bed is al opgemaakt en er ligt zelfs extra beddengoed klaar in de kast. Mijn complimenten aan Zeeuwland. De laatste keer dat ik hier binnenstapte was het in dit huis een vieze bende en was de tuin overwoekerd door brandne tels. Ze hebben het prachtig opge knapt." Krot of Kans liep een jaar geleden in krimpregio Zeeuws-VÏaande- ren en was volgens Ginsberg een groot succes omdat er een aantal bruikbare ideeën uit voortkwa men. Ook in Zierikzee wordt ge werkt aan een Krot of Kans-pro ject met ondernemers in de bin nenstad. Dat zal hoogstwaar schijnlijk in oktober van start gaan en is bedoeld om de moge lijkheden voor een duurzaam win kelhart in Zierikzee te onderzoe ken. De sloopmelding die Zeeuwland, eigenaar van de beoogde wonin gen voor zorgcentrum Duinoord, bij de gemeente heeft gedaan vol doet volgens het college aan alle eisen; de sloop kan om die reden niet worden stopgezet. De fractie van GroenLinks wil van het college weten of het niet beter is te wachten met slopen tot na de behandeling van bezwaren en alternatieve plannen. Ze vreest dat voor die plannen na de sloop minder mogelijkheden zijn. Het college antwoordt daarop dat de zienswijzen nog in een hoorzit ting worden behandeld, maar dat Zeeuwland als eigenaar vrij is om voor die tijd al te slopen. Naast de hoorzitting op 23 sep tember wordt ook nog het een en ander besproken in een commis sie- en raadsvergadering. Medio oktober moet de procedure zijn af gerond. RENESSE - De jaarlijkse Week van de Dialoog vindt dit keer plaats in Slot Moermond in Renesse. Thema is: Krimp als kans. Tijdens de week (vanaf 4 november) pra ten inwoners van Schouwen-Dui veland over lokale onderwerpen. De dialoog van 2012 heeft onder meer geleid tot meer activiteiten in de Zierikzeese wijk Poortam bacht. Inwoners die een onder werp willen aandragen of die ge spreksleider aan aan tafel willen zijn, kunnen zich melden via: info@schouwen-duivelandindia- loog.nl. De trainingsavonden zijn op 23 en 24 oktober in het MFC in Zierikzee. Dat zei Kees Verkaart van de Zie rikzeese voetbalclub MZC11 woensdagavond tijdens een in spraakbijeenkomst over het ge meentelijk drank- en horecabe- leid. Daarin staat dat sportvereni gingen uiterlijk anderhalf uur na de laatste activiteit de bar moeten sluiten. Uitspelende elftallen van MZC11 zouden dan bij thuis komst een gesloten kantine aan treffen. Door om 16.00 uur nog een wedstrijdje te laten spelen, kan de kantine tot 19.00 uur open blijven. De Zierikzeese tennisvereniging wil juist vroeger het glas heffen. Daar worden vaak al om 11.00 uur de eerste wedstrijden gespeeld. De dames zouden dat niet met een wijntje mogen beklinken, want de bar mag pas om 15.00 uur open. De inspraakbijeenkomst werd door ongeveer zestig mensen be zocht. Burgemeester en wethou ders van Schouwen- Duiveland kunnen enkele tientallen 'ziens wijzen' verwachten. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 T°nc/i Antoine de Ceuster van Zeeuwland en Kathrin Ginsberg van het CBK bekijken posters in de woning aan de I.M. van der Bijlstraat in Zonnemaire. Maandag neemt schrijfster Anne Pastors uit Nijme gen haar intrek in het pand. foto Dirk-Jan Gjeltema door Wendy de Jong ZONNEMAIRE - Meubels sieren de woonkamer, pannen en servies goed zijn te vinden in de keuken kastjes en het bed is opgemaakt. Het huis van het project Krot of Kans aan de I.M. van der Bijlstraat in Zonnemaire is gereed voor de komst van Anne Pastors uit Nijme gen. Zij is de eerste bewoonster en trekt maandag in de woning. Schrijfster Anne Pastors wil onderzoeken hoe de ge meenschap reageert op ver anderingen in de gemeente. De belevenissen van bewoners zijn te volgen via www.krotofkans.nl BURGH-HAAMSTEDE - De sloop van woningen aan de Platboslaan en Duinoordweg in Haamstede kan niet meer worden stopgezet. Dit antwoordt het college van B&W op het verzoek van de fractie van GroenLinks om de werkzaamhe den op te schorten tot na behande ling van zienswijzen, bezwaren en alternatieve bouwplannen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Onze laatste wedstrijd wordt straks om 16.00 uur ge speeld. Dat geef ik u alvast op een briefje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 125