Fruittelers krijgen dwangsom Bijdrage gemeente houdt wandelnetwerk open Burgemeester zet vraagtekens bij gebiedsverbod overlastgevers 28 SCHOUWEN-DUIVELAND Terneuzens danskoppel gaat naar het WK CZAV dorst met mestproeven 15 ton tarwe per ha Het is fijn om even te luisteren naar de zee en dan neem je ook even niemand mee. je bent een keertje alleen, met alleen de natuur om je heen. Te staren naar de mooie stenen, in je zomerbroekje en blote benen. Dan ben je lekker op het strand, met je voeten in het zand. Dan kun je alles los laten en niet den ken, en kijken war de Oosterschelde je komt schenken. Lekker genieten van de mooie dingen in het leven, gewoon voor heel even. 'S-HEER ARENDSKERKE - Sara Pieter- se (n) van basisschool Schenge- hof uit 's-Heer Arendskerke schreef het winnende gedicht in het kader van de Oosterschelde- week. „Ik heb er niet echt lang over gedaan." De leerlingen van vijftien basis scholen rondom de Oosterschelde waren uitgedaagd een gedicht te schrijven over de Oosterschelde aan de hand van foto's van kunste naar Wout Kole uit Wemeldinge. Er deden ook Schouwse scholen aan mee. Kole selecteerde vijftien foto's uit een serie van zestig. „Ie dere school kreeg een andere foto. De foto diende als basis voor het gedicht." Dichter en boswachter Karei Leef- tink koos uit alle inzendingen de winnaar. „Ik vind het dapper te zeggen dat je ook heerlijk alleen kunt zijn bij de Oosterschelde", lichtte hij de keuze voor Sara Pie- terse gisteren toe. „Het gedicht straalt ook een stukje geluk uit." Van de gedichten en bijbehoren de foto's is een bundel gemaakt. Siebe Kramer, voorzitter van Na tionaal Park Oosterschelde, reikte het eerste exemplaar van de ge dichtenbundel uit aan de winna res. Dat deed hij in aanwezigheid van alle kinderen van de groep van Sara. Zij mogen ook een dagje varen op de Oosterschelde. Ge huld in T-shirt met de tekst 'Koes ter de Oosterschelde' vertelde Kra mer enthousiast over de Ooster schelde die meer is dan een plas water. De leerlingen en léerkrachten van Schengehof stemden al eerder over de gedichten die de leerlin gen hadden gemaakt. Het gedicht van Sara gooide ook toen al hoge ogen. Kunstenaar Wout Kole kwam in contact met Siebe Kra mer naar aanleiding van een reeks foto's die hij had gemaakt over de Oosterschelde. Deze fo to's staan op zijn website. Het college besloot deze week ie dere fruitteler die de generator ge bruikte een dwangsom op te leg gen van 55.000 euro. Borsele moet dat doen omdat de Stich ting Behoud de Zak van Zuid-Be veland (BZZB) de gemeente heeft verzocht handhavend op te tre den. Volgens vaste jurisprudentie van de Raad van State is het colle ge verplicht te handhaven. Volgens wethouder Conny Mier- mans is het nog maar de vraag of de gemeente de dwangsom daad werkelijk gaat innen. De gemeen te is bezig met het legaliseren van het gebruik van de schokgolfgene ratoren. Zodra het dossier com pleet is kan de gemeente de nood zakelijke vergunningen gaan afge ven. „Als er uitzicht is op legalisering hoeft de gemeente de dwangsom niet te innen." Stichting Landschapsbeheer Zee land, initatiefnemer van het wan delnetwerk, betaalt elk jaar een zelfde bedrag. Het wandelnet werk is de afgelopen jaren aange legd en werd dit voorjaar officieel geopend. Het netwerk is in totaal 340 kilometer lang, waarvan 215 kilotneter aan paden voor het eerst in een route is opgenomen. Een deel daarvan bestaat uit om metjes, die rond zeven kernen in de gemeente zijn aangelegd. Ook zijn op verschillende plek ken nieuwe paden aangelegd. Zo loopt 25,5 kilometer wandelpad langs boerenland zoals akkers en weilanden. Ook zijn op twee plek ken trekpontjes aangelegd om rou tes aan elkaar te knopen: bij Schuddebeurs tussen het Bos van de Toekomst en de Schouwsedijk en bij De Schelphoek tussen het krekengebied en Noordwelle. Het wandelnetwerk is te herken- ,nen aan de groen-gele schildjes die op bestaande en nieuwe paal tjes zijn bevestigd. Ook zijn tal van informatiepanelen op de rou te vervangen of hersteld. Verder zijn twintig startpanelen ge- plaatst, die een overzicht geven ten kunnen met het onderhouds- Ook worden sommige paden ge- van het wandel netwerk. budget in stand worden gehou- maaid, zodat het wandelnetwerk Al deze (nieuw) aanlegde elemen- den. goed begaanbaar blijft. TERNEUZEN - Het Terneuzense top danskoppel Ciccio Pecoraro en Jas mijn van Jole vertegenwoordigen op 23 november Nederland op het Wereldkampioenschap in de Oek raïense hoofdstad Kiev. Eerder dit jaar werd het koppel 39e op het Europees Kampioen schap in Denemarken. Na een langdurige blessureperiode in 2012 bezetten Pecoraro en Van Jo le nu de tweede plaats op de natio nale ranglijst, wat de Nederlandse Algemene Danssport Bond deed besluiten hen voor het eerst naar het WK in de Oekraïne te sturen. Pecoraro en Van Jole dansen nu vier jaar in de hoogste categorie. Als het aan fractievoorzitter Jos Beije van deze partij ligt, gaat de burgemeester van zijn wettelijke bevoegdheid gebruikmaken om personen die forse overtredingen begaan 'van het eiland af te schop pen'. Volgéns Beije zou het opleg gen van een gebiedsverbod vooral effectief kunnen zijn om overlast in Renesse te bestrijden. Jonge va kantiegangers of uitgaanspubliek dat in de weekenden de stap- plaats aandoet zouden na een vechtpartij of zware vernieling voor maximaal twaalf weken kun nen worden geweerd. Tot nu toe heeft Rabelink nog nooit gebruikgemaakt van de be voegdheden die de 'voetbalwet' aan de burgemeester geeft. In zijn antwoorden aan Alert! benadrukt Rabelink vooral het belang van een 'deugdelijk en volledig politie dossier'. Zonder zo'n uitgebreid dossier is het opleggen van een ge biedsverbod 'bij voorbaat een kansloze missie', aldus Rabelink. Volgens de burgemeester heeft het hem tot op heden aan deugde lijke en volledige politiedossiers ontbroken. Verder geeft hij aan, twijfels te hebben of het gebieds verbod 'werkelijk een bruikbaar instrumentarium biedt voor de aanpak van ernstige overlast]. Beije wil in oktober tijdens een breed debat over het uitgaansle ven en de overlast in Renesse de antwoorden in de raad bespreken. Volgens hem is het gebiedsver bod geen middel dat een einde maakt aan alle overlast, maar hij wil wel horen wat de burgemees ter nodig heeft om, als het nodig is, dit wel toe te kunnen passen. WEMELDINGE - De coöperatie CZAV heeft met bemestingsproe- ven meer dan 15 ton tarwe uit een hectare kunnen dorsen. Tot nu toe werden dergelijke opbreng sten voor onmogelijk gehouden. De proeven werden uitgevoerd met diverse wintertarwerassen die zes keer werden bemest met verschillende meststoffen in wis selende doseringen. Toen in augustus de eerste perce len werden gemaaid en gedorst bleek een aantal percelen meer dan 15 ton per hectare op te leve ren. CZAV gaat de komende tijd onderzoeken hoe de resultaten tot stand kwamen. Sara schrijft mooiste gedicht door Frank van Cooten www.woHtkole.com Sara Pieterse schreef het winnen de gedicht, foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Tien fruittelers in de gemeente Borsele krijgen ieder een fikse rekening van de gemeen te omdat ze de antihagel-generator enkele weken geleden zonder ver gunning hebben gebruikt. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland reserveert jaarlijks zo'n 12.000 euro voor het onder houd van het nieuwe wandelnet werk over het eiland. Voor het wandelnetwerk zijn duizenden groene bordjes opgehangen," zoals hier vorig jaar in augustus bij Bruinisse. Om dit te onderhouden trekt de gemeente jaarlijks 12.000 euro uit. archieffoto Dirk-Jan Cjeltema door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Volgens burgemeester Gerard Rabelink is het nog niet zo eenvoudig om lieden die ernstige overlast veroorzaken een gebieds verbod op te leggen. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van Alert!.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 124