■y Zonnepanelen voor De Putmeet SCHOUWEN-DUIVELAND 27 De energie die daarmee wordt op gewekt, kan worden gebruikt voor De Putmeet. Het restant wordt teruggeleverd aan het net, waarvoor dorpsgenoten die geïn vesteerd hebben, een vergoeding krijgen. Vooralsnog wordt uitge gaan van 72 panelen. Eerder deze week zetten Zeeuw- landdirecteur Antoine de Ceuster, wethouder Ad Verseput en dorps raadvoorzitter Herman Bomer tij dens een vergadering van de dorpsraad hun krabbel onder on der meer het huurcontract en de samenwerkingsovereenkomst van De Putmeet. Gymzaal en buiten gevel worden gerenoveerd, de gro te zaal gaat niet meer open en de foyer van weleer wordt omge doopt tot huiskamer die door vrij willigers beheerd gaat worden. Architect Reggy Hulsken van Id- na, een coöperatie van ruimtelijk ontwerpers, ziet kansen in het openbreken van de kleine ruim ten die het Scharendijkse gemeen schapshuis nu kenmerken. Zo le vert een doorkijk van het horeca- deel naar de gymzaal levert én meer licht in de voorkamer én meer verbintenis tussen verschil lende activiteiten op. Nippend aan de thee kun je je kind zien sporten. Idna, dat onder meer vanuit Zie rikzee werkt, richt ook in breder verband de blik op de eilandelijke dorpshuizen. Met Martin Loeve van het Renesser bureau Delta Change Management zoekt de creatieve coöperatie naar een nieuw economisch model voor dorpshuizen. Dat sluit deels aan bij de plannen die ook bij de Scha rendijkse dorpsraad leven. Eén van de gedachten is de kosten van dorpshuizen neutraal te krijgen door in zonnepanelen te investe ren. Waarmee je niet alleen een bijdrage levert aan het behoud van dorpshuizen in financiële zin, maar ook onderlinge betrok kenheid creëert. Scharendijke staat veel verande ring te wachten. Daarvoor is menskracht nodig. De dorpsraad roept mensen op zich te melden om zich voor hun dorp in te zet ten. Bomer: „We moeten verster king hebben. Wij als bestuur heb ben onze nek uitgestoken om de Putmeet overeind te houden, maar dan hebben we opvolgers nodig. Anders vallen ër gaten of wordt een onevenredig beroep op steeds dezelfde man san gedaan." Brandweer druk met windschade De brandweer heeft dinsdag avond op drie plekken omge waaide bomen weggehaald. Door het stormachtige weer was op de Helleweg bij Noordwelle en op de Lage- weg bij Westenschouwen een boom op het wegdek be land. Op de Nieuwe Kool- weg bij Zierikzee belandde een boom op het fietspad. Wouter Kik in race voor titel 'belofte' Chef-kok Wouter Kik van restaurant de Vierbannen in Ouwerkerk maakt kans op de titel 'Belofte van het jaar*. GaultMillau Nederland, uit gever van restaurantgidsen, organiseert de wedstrijd. Be halve Kik zijn vier anderen genomineerd. De winnaar wordt op 28 oktober in Am sterdam bekendgemaakt. Je epilepsie de baas in patiëntencursus Epilepsie Vereniging Neder land houdt in het ADRZ in Goes een cursus: Je epilepsie de baas. De cursus is ver deeld is over vijf avondbij eenkomsten. Speciaal opge leide docenten die ook erva ringsdeskundige zijn geven les. Deelname kost 80 euro. Aanmelden: 0318-672772 of info@epilepsievereniging.nl. Expo schildersclub in Goemanszorg Het afwisselende werk van schildersclub De Tekenaars uit Bruinisse is deze hele maand te zien in de maande lijkse wisseltentoonstelling van museum Goemanszorg in Dreischor. Het streek- en landbouwmuseum is elke dag open, op werkdagen van 11.00 tot 17.00 in het week end van 13.00 tot 17.00 uur. Zesde truckshow op terrein visafslag Het terrein van de visafslag in Stellendam is zaterdag het toneel van zo'n honderd trucks. Volgens de organisa tie van de zesde Truck Show Flakke'e zijn er verkiezingen en gepimpte trucks en ge ven importeurs toelichting op de nieuwe modellen. Het gratis evenement is van 10.00 tot 18.00 uur. Goeree-Overflakkee houdt open dag Wie eens wil weten waar de ambtenaren van de ge meente Goeree-Overflakkee zich mee bezighouden, kan zaterdag tussen 9.00 en 14.00 uur de open dag in Middelharnis- bezoeken. Ook is er de mogelijkheid om kennis te maken met de kersverse burgemeester Ada Grootenboer-Dubbeldam. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 langs oude stenen EEN GREEP UIT DE ACTIVITEITEN I Van links naar rechts: Restauratoren Annefloor Schlotter, Johanneke Verha- ve en Roos Keppler foto Dirk-Jan Gjeltema Rond de doopvont van de Geertruidkerk aan de Ring in Ou- werkerk zijn zeker twintig doopjur ken te zien. Geen willekeurige exemplaren, maar doopjurken van mensen die in Ouwerkerk zelf zijn gedoopt en van mensen die elders zijn gedoopt maar nu in het Duive- landse dorp wonen. Daarnaast zijn oude doopboeken uit Ouwerkerk in te zien, uit de afgelopen eeu wen tot 1953. Annie Roggeveen stelt schilderijen tentoon die als thema Water hebben. Veerle Bin (viool) en Anne Deurloo (dwars fluit) maken muziek. De kerk is tij dens Monumentendag op zater dag 14 september geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag 15 september zijn de jurken ook nog te bewonderen tijdens de kerk dienst die om 10.00 uur begint. De dienst gaat over 'doorgeven', waarmee ook een bruggetje naar de doop wordt geslagen: wat geef je door van generatie op genera tie? De gereformeerde kerk aan de Noorddijk in Bruinisse is versierd zoals bij een bruiloftsdienst. Daar zijn trouwbijbels, foto's en bruids jurken te zien. De stichting Renesse en de stich ting Monumenten Schouwen-Dui- veland zorgen voor leven in de brouwerij bij de travaljes in ver schillende dorpen. Twee hoefsme den beslaan paarden. Dat gebeurt om 9.30 uur op het dorpsplein van Ellemeet, 10.30 uur aan de ring van Burgh-Haamstede, 11.00 uur aan de Ring Noordgouwe, 13.00 uur aan Ring van Noordwel- le, 13.30 uur aan de Ring van Kerk- werve en 15.00 uur aan de Ring van Dreischor. In Zonnemaire worden op de mo numentale boerderij de Zonnehoe- ve aan de Rietdijk 10 rondleidin gen gegeven die aansluiten bij het thema van deze Monumentendag 'Macht en Pracht'. De rondleidin gen zijn om 11.00,14.00 en 16.00 uur. In de Nicolaaskerk in Brouwersha ven wordt de bezoeker onder meer getrakteerd op optredens van Anne Mc Ginty en Yochem (Rudolf Degenaar) die een Iers pro gramma ten gehore brengen (11.30 uur) en een Bachprogram- ma (13.00 uur). Organist Marien Stouten start om 14.00 uur Swin- gin' Organ. Yochem eindigt om 15.30 uur met Instantmusic voor tenorsax. Bij Slot Haamstede geeft koor Zilt een optreden van een half uur. Aanvang 14.00 uur. Bij het RTM-museum aan de Brou- wersdam rijden stoomtrams en een dieseltram volgens een uitge breide dienstregeling. Vanaf 12.00 uur bezoekt kostuumgroep Uit Grootmoederstijd het museum. Vanaf 12.20 uur worden mandoli neorkest Estampida en Automo- bieldun Carwei verwacht. Charlotte Beunders exposeert in Galerie Groendal in Zierikzee schil deringen waarin ze haar indrukken verwerkt van de Zeeuwse mossel- hangcultuur. De expositie is zater dag en zondag te bezoeken, van 11.00 tot 18.00 uur. Nieuw onder de deelnemers zijn fi- Zi (filmtheater Zierikzee) en de protestantse kerk aan de Ring Kerkwerve. Bij fiZi worden rondlei dingen gegeven en is een doorlo pende vertoning van een film over de bouwwerkzaamheden. De Rederijkers voeren een frag ment op uit het stuk Watermen sen bij de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Architectenbureau De Steunbeer/de Rode Kamer aan het Havenpark in Zierikzee is over dag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. 's Avonds brengt Slag ende Stoot middeleeuwse muziek vanaf 20.00 uur. Voor het optreden moet een kaartje worden gereserveerd/gekocht (16 euro). Het RK Willibrorduskoor verzorgt in de Willibrorduskerk in Zierik zee een miniconcert van Grego riaanse en Latijnse gezangen. Tus sen 14.00 en 16.00 uur. Bakkerijmuseum Om den Broode aan Witte Eyestraat in Zierikzee heeft een speurtocht voor kinde ren, tussen 10.00 en 16.00 uur. door Esme Soesman SCHARENDIJKE - De dorpsraad Scha- rendijke zoekt dorpsbewoners die willen investeren in een collectief energieproject, waarvan de zonne panelen op het dak van De Put meet komen te liggen. ZIERIKZEE OUWERKERK GOES DREISCHOR STELLENDAM MIDDELHARNIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 123