Ttoee huurwoningen in voormalige discotheek Raad twee keer bijeen over het Welzijnshuis NU 19, 26 SCHOUWEN-DUIVELAND MONUMENTENDAG Open Monumentendag is meer dan oude stenen. Er valt op veel plaatsen iets bijzonders te zien ofte doen. 66 We zijn natuurlijk opgegroeid met die gastvrijheid Duitse jongens zetten zeilboot op Brouwersdam *n€ 75 ll'i Makelaar Lennard Sturm heeft het pand onlangs verkocht in op dracht van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Volgens Sturm gaat de nieuwe eigenaar een deel van de aanbouw aan de achterzij de slopen, om zo twee woningen met stadstuin te kunnen realise ren. Deze huizen worden vanaf begin volgend jaar verhuurd. De gemeente kocht The Lounge Verlies snel en gemakkelijk gewicht BESPAAR Nu 3 Slim Maigvitness behandelingen bij Jasmijn Slim Beautycentre. De Slim Maigvitness afslankmachine stelt je in staat om passief vet te verbranden. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl twee jaar geleden om een einde te maken aan overlast die de club veroorzaakte in de (woon)omge- ving. Het pand stond te koop voor iets meer dan 210.000 euro. De ge meente doet geen uitspraak over de aan- en verkoopprijzen, maar wil wel kwijt dat de gemeente na verkoop zelf nog twee ton moet bijleggen. Dit verschil valt te verklaren door het bedrag dat de gemeente heeft betaald om de eigenaar van het voormalige horecabedrijf uit te ko pen. De wijziging van het bestem mingsplan wordt eind deze maand officieel door de gemeente raad bekrachtigd. ZIERIKZEE - De restauratie van het plafond in de Regentenkamer van het Burgerweeshuis in Zierikzee is vorige week begonnen. Op Open Monumentendag, zaterdag 14 september, is het resultaat van de eerste inspanningen al goed te zien. Dat het Burgerweeshuis de deu ren opent zo kort na het overlij den van bewoonster Tessa Braat is voor haar zonen Bas, Chris en Steven niet meer dan logisch. „Wij vinden dat het Burgerwees huis open móet zijn op Monu mentendag", zegt Bas Braat. Met beeldhouwer Ad Braat als vader en keramiste Tessa Braat als moe der groeide het drietal op in een historisch en monumentaal de cor, omringd met kunst, antiek en curiosa. „Het is het huis waar on ze ouders woonden, maar wij zijn er zelf ook aan verknocht." Alleen al door de jaarlijkse Zomer- tentoonstelling en door Monu mentendag kwamen door de ja ren heen heel wat bezoekers over de vloer. Dus verdriet of niet, de deur gaat open. „We zijn natuur lijk opgegroeid met die gastvrij heid hier." In de Regentenkamer staan de Amsterdamse restauratoren Roos Keppler, Annefloor Schlotter en Johanneke Verhave ondertussen twee dagen in de week op een steiger om met wattenstaafach- tige werktuigen én met eindeloos geduld het plafond van oude ver nislagen te ontdoen. Het resultaat is verbluffend. Onder de bruine schilderingen blijken onder meer blauwe luchten - en diepte - schuil te gaan. Er zitten een paar lagen vernis op, waarvan de laatste er zeker zestig jaar geleden op is gesmeerd - licht het drietal toe. De vernis ver kleurt gaandeweg en raakt aange slagen, wat dofheid en een witte waas tot gevolg heeft. Zaak is nu het plafond weer mooi te krijgen, om deze vervolgens 'met stabiel ere materialen'('Die er later ook makkelijker af te halen zijn') af te werken. Het werk aan het plafond in de in drukwekkende Rococostijlkamer van het voormalige weeshuis be vindt zich nog in de proeffase, ver telt restauratie-architect en re gent bouwzaken Pieter van Traa van de beherende stichting. Er moeten nog knopen worden door gehakt over de aanpak en eindre sultaat. „Nu, zonder vernis, zie je het plafond in alle reinheid. Maar hoe transparant willen we dat het straks zal zijn?" Ook de precieze aanpak moet nog worden vastgesteld. Wordt het plafond vanaf de steiger gerestau reerd of wordt het plafond naar beneden gehaald? Dat laatste lijkt ingrijpender, „maar je verdient het terug. Je kunt dan continu doorwerken." Hoewel, tussen steigerpalen door kunnen bezoekers van het Burger weeshuis tijdens Monumenten dag het pas gerestaureerde goud- leerbehang en het al verrichte werk aan het plafond in de Regen tenkamer goed zien. Om de opknapbeurt te bekosti gen heeft de beherende stichting van het Burgerweeshuis ook de tweede fase van fondsenwerving ingezet. Het streven is tussen de 60.000 en 80.000 euro binnen te halen om de grote opknapbeurt (deels) te bekostigen. 6 ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store Aanvankelijk zou de raad achter gesloten deuren worden bijge praat. Woensdag maakte de ge meente bekend dat er toch pu bliek bij mag zijn. Behalve dat cu rator Benne van Leeuwen vanaf 19.00 uur schetst hoe het tijdspad er uitziet, is ook wethouder Wim Stouten (als vervanger van Gilles Houtekamer) aanwezig. De VVD heeft echter ook behoef te aan een politiek debat op korte termijn. „Daarom vragen wij een interpellatiedebat aan. Als de meerderheid van de raad het daar mee eens is, kan er een extra punt op de agenda worden gezet", zegt fractievoorzitter Wout van den Berg. Volgens hem staat de vraag in hoeverre de gemeente verant woordelijk is voor het faillisse ment van het Welzijnshuis daar bij centraal. „Dat is ook de vraag die door de samenleving gonst en waar zo snel mogelijk antwoord op moet komen", zegt hij. SCHARENDIJKE - Redders van het KNRM-station Ouddorp hebben dinsdagavond rond half zeven twee Duitse jongens in veiligheid gebracht die tijdens de storm op de Brouwersdam waren gevaren. De twee jongeren, de oudste is 21, zijn door de KNRM naar Port Zé- lande gebracht, waar ze een war me douche kregen en hun ouders mochten bellen. De twee waren van Zeebrugge onderweg naar de Wadden. Op zee waren golven van drie meter bij windkracht 9. Op de terugweg naar Ouddorp haalde de bemanning van de Ba ron van Lynden nog een windsur fer van zee. Sinds de jaren zeventig waren deze panden in gebruik als discotheek. Van af volgend jaar zijn het weer twee woningen, foto Dirk-Jan Gjeltema Joeri Wisse ZIERIKZEE - De voormalige disco theek aan de Beddeweeg in Zierik- zee wordt binnenkort verbouwd tot twee huurwoningen. Meer dan 'n trip door Esme Soesman Bas Braat door Joeri Wisse Verkrijgbaar in de ZIERIKZEE - In een openbare bijeen komst wordt de gemeenteraad van avond bijgepraat over de gevolgen van het faillissement van het Wel zijnshuis. Als het aan de WD-frac- tie ligt, volgt eind deze maand nog een politiek debat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 122