Tot 52% belastingvoordeel Gratis uitgebreide brochure? molenaar Teiosoo 2740400 ECONOMIE 11 BEL GRATIS Of 500-27 40 400 CNV-voorzitter Jaap Smit maakt zich grote zorgen over de armoede onder zzp'ers. 'Ze zijn vogelvrij'. CV tra~up>U 20-13 j stuur mij de gratis brochure over trapliften DOORN - CNV-voorzitter (aap Smit maakt zich in de aanloop naar Prinsjesdag grote zorgen over het lot van de zzp'ers. „De zzp'ers van nu zijn de dagloners uit de 19e eeuw. Mensen die hun baan verliezen in de bouw en te gen veel minder bescherming, minder salaris en met meer risico hetzelfde werk doen." Het zijn volgens Smit verborgen werklozen die leven in verborgen armoede. De voorgenomen bezui niging op de zelfstandigenaftrek zal met name die categorie tref fen. „En dan moeten ze ook nog eens concurreren met allerlei mensen uit Oost-Europese lan den die komen werken. We moe ten goed in de gaten houden wat het voor die mensen betekent." Smit ziet steeds meer een tweede ling in de samenleving, tussen de haves en de have-nots: „Mensen met een vaste baan en een goede rechtspositie en zij die het moe ten doen met lullige contractjes. Vast is te vast en flex is te flex. We moeten met elkaar op zoek naar nieuwe verhoudingen." Smit vindt dat het risico 'totaal' wordt afgewenteld op de schou ders van de werknemer. „De werkgever wil zo weinig mogelijk verplichtingen. Die zegt: 'ik moet hire and fire toe kunnen passen'. Sommigen zeggen dat we hier naartoe moeten, maar je verzwakt de samenleving en het sociale stel sel. Je wentelt het risico totaal af op het individu dat per definitie zwakker staat. Ik vind het prima dat er een flexibele schil is, maar die is nu buitensporig groot. De ondernemer wil meeademen op de golven van de economie en de werknemer wil zicht op continuï teit om in zijn onderhoud te kun nen voorzien. Dat is de paradox." De flexibele schil, zo zegt Smit, lijkt nu de panacee voor alles. „Heus, ik hang niet aan gouden horloges bij 40-jarige jubilea, mo biliteit is een gegeven van de hui dige arbeidsmarkt. Maar als werk nemer ben ik niet een kostenpost of een productiefactor maar een persoon die een relatie aangaat met een onderneming en met een werkgever. Zolang die relatie bestaat wil ik met respect behan deld worden en hebben we iets met elkaar. Als je dat niet doet creëer je werknemers die denken: 'wat kan mij het schelen, als ik aan het eind van de maand mijn salaris maar krijg'. Ik accepteer mobiliteit, ik accepteer dat je als werknemer ook moet werken aan je aantrekkelijkheid op de arbeids markt, maar wel op een nette ma nier, waarbij niet alle risico op de werknemer wordt afgewenteld." Smit: „Tijdens Rutte 1 was er een taboe op dit soort onderwerpen maar deze crisis toont aan dat we de samenleving moeten hervor men. Dus moeten we er in de SER al over nadenken." De samenleving zit volgens hem in een transitiefase 'waarin we al les wat we hebben opgebouwd te gen het licht moeten houden'. „Dat is het moeilijke van dit mo ment. Neem de pensioenleef tijd. Als je alleen de leeftijd op hoogt, dan ben je er niet. Ie zult er ook aan moeten werken dat mensen langer, gezond, en goed, in het arbeidsproces kunnen blij ven. De paradox is: Je leeft langer, je moet langer werken, maar je bent eerder oud en afgeschreven. Dat klopt dus niet." I 1 Als u van plan bent om een traplift te laten installeren, dan is het verstandig om dat op korte termijn te doen. In het regeerakkoord staat namelijk dat alleen nog dit jaar de kosten volledig kunnen worden afgetrokken. Daarmee wordt de aanschaf van een traplift wel heel aantrekkelijk. Wilt u meer weten over trapliften of over üw voordeel? Bel dan vrijblijvend: 0800-27 40 400. Vrijblijvend thuisadvies? Bel 0800-27 40 400 1 adres voor alle topmerken De onafhankelijke specialist Scherpe prijzen Gratis advies aan huis Unieke garantievoorwaarden 24/7 service af fabriek Snelle installatie www.molenaar.nl WELZIJNSPRODUCTEN info@molervaar.nl 'Plastic bankbiljet in Groot-Brittannië' De Britse centrale bank over weegt plastic bankbiljetten te introduceren, om de le vensduur van het geld te ver lengen. De nieuwe biljetten zouden in 2016 uit de pinau tomaat kunnen komen. De bank gaat de komende tijd het publiek polsen. Het hui dige briefje van 5 pond gaat gemiddeld maar 1 jaar mee. 'Nederland hoort in top 3 economie' Nederland hoort in de top 3 van sterkste economieën. De daling op de concurren- tie-index is een 'mooie waar schuwing" om onze positie te versterken. Dat zei voor zitter Wiebe Draijer van de SER, gisteren op BNR. „Er is geen reden waarom wij on der Zwitserland, Finland of Zweden moeten staan." Europees parlement in bres huizenkoper Europese huizenkopers die een hypotheek willen, heb ben betere bescherming no dig. Zij mogen bijvoorbeeld zo min mogelijk de dupe worden van economische ontwikkelingen waardoor zij plots veel meer moeten gaan betalen. Dat stelde het Europees Parlement (EP) in Straatsburg gisteren. Winst super daalt door hogere lonen Zelfstandige supermarkton dernemers hebben hun win sten vorig jaar met 6 pro cent zien dalen, vooral door een flinke stijging van de personeelskosten. Dat blijkt uit een rapport van onder zoeksbureau Deloitte. Jaguar gaat kleinere auto's produceren De fabrikant van luxe auto's Jaguar wil goedkopere en compactere auto's maken om een breder publiek te be reiken. Daartoe investeert het bedrijf 2,4 miljard dollar. Alle bedragen in euro's. Zaaiuien af land 15,00-17,50 per kilo; Granen, zaden en peulvruchten Maaltarwe 173.00; Voertarwe 168,00; Voergerst 163,00; Blauw- maanzaad 1.700,00. (Prij zen per 1000 kilo excl. BTW aan put afnemer geleverd.) Hooi, stro, per ton, nieuwe oogst Weidehooi uit de schuur 75,00- 100,00; Veldbeemdhooi uit de schuur 80,00-110,00; Roodzwenk- hooi uit de schuur 80,00-110,00; Engels raaigras uit de schuur 70,00-85,00; Rietzwenkhooi uit de schuur 80,00-90,00; Tarwe- stro grote pakken uit de schuur 65,00-80,00. WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 Zzp'er dagloner van nu nM! - (2) Mevr Q Dhr Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk37-M2-pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet LONDEN DEN HAAG STRAATSBURG ROTTERDAM COVENTRY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11