\&m Meer dan 5,- korting op vernieuwde j m uitgave Monumenten Onderhouden FZC UIT 11 wm Kortingsbon De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) doet voor de monumentendag een aantal suggesties: Macht Pracht, monumenten die u zaterdag zomaar kunt bezoeken. pzc.nl/abonneevoordeel Monumenten Onderhouden DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 Macht Pracht Het Zeeuws Museum in Middelburg heeft op zolder drie wonder- kamers. Eén van die kamers heeft het the ma Macht Pracht, en toont een dwars doorsnede van de mu seumcollectie. Zaterdag en zondag zijn er tussen 13.00 en 16.00 uur flitsrond- leidingen. Zondag voor kinderen 13.30-15.00 uur: maak een medaille, foto Pim Top Doopsgezinde kerk Middelburg De Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middel burg kiest voor een ei gen thema: Beschei den Pracht zonder Macht. De glas-in- loodramen uit 1889, die pas zijn gerestau reerd, illustreren dat thema. De kerk is za terdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Om 14.00 uur vertel len glazeniers over de restauratie. Proef macht en pracht meer info: www.pzc.nl/monumentendag Buitenplaats Overduin bij Oostkapelle werd rond 1841 gebouwd en is sindsdien in particulier bezit. De Sint Willi- brordusbasi- liek in Hulst werd in 2009 verkozen tot mooiste kerk van Neder land. Fort Ellewouts- dijk, gebouwd in de jaren 1835-1839, herinnert aan de afscheiding van België, foto Marcelle Davidse ABONNEE VOORDEEL De provinciale Monumentenwacht presenteert zich tijdens de nationale Monumentendag op zaterdag 14 september met het thema Macht Pracht. Om de historische gebouwen van 'macht en pracht' niet tot vergane glorie te laten verworden, moeten ze goed en regelmatig worden onderhouden. De Monumentenwacht signaleert vroegtijdig gebreken en adviseert de eigenaar over planmatig onderhoud. Op zaterdag 14 september staat de Monumentenwacht van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland tussen 10.00 en 17.00 uur met een presentatiestand voor het voormalige stadhuis op de Markt in Middelburg (of in het stadhuis, afhankelijk van de weersomstandigheden). In de stand staan diverse materialen en gereed schappen opgesteld en de geheel vernieuwde en geactualiseerde herdruk Monumenten Onderhou den is er te koop. Het boek is samengesteld door specialisten van de Monumentenwacht en behan delt de meest voorkomende historische construc ties en materialen, gebreken en oplossingen. Zo profiteren abonnees Tegen inlevering van deze bon krijgt u de ver nieuwde uitgave Monumenten Onderhouden tegen de speciale aanbiedingsprijs van 12,50 (normaal 17,95) bij de stand van de Monumentenwacht op zaterdag 14 september voor het oude stadhuis op de Markt in Middelburg. De actie is alleen geldig op 14 september tussen 10.00 en 17.00 uur, zolang de voorraad strekt, 1 exemplaar per bon. ABONNEE VOORDEEL U ontvangt meer dan 5,- korting op de vernieuwde uitgave van Monumenten Onderhouden* •De korting geldt voor 1 exemplaar per bon per persoon. De bon is niet geldig in combinatie met andere acties en/of kortingen. Alleen volledig ingevulde bonnen worden geaccepteerd. U kunt de bon inwisselen op 14 september tussen 10.00 uur en 17.00 uur. Aantal kaarten Naam Adres Postcode Plaats Telefoonnummer E-mail De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing, in het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 119