8 UIT 27 SEPTEMBER t/m 19 OKTOBER Z. eeuwsch -Vlaanderen I Bezoek onze website, maak uw keuze en... "Kom ontdekken hoe modern klassiek kan zijn!" Kaartverkoop 0900 33 000 33 I www.festival-zvl.nl De Belgische chansonnier Johan Verminnen opent samen met accordeonist Rony Verbiest zaterdagavond het concertseizoen van Porgy Bess in Terneuzen. Liedjes van Johan Verminnen staan gegrift in het collectief geheugen. Dat zal ook zaterdag ongetwijfeld weer blijken tijdens een eerste op treden in wat de 'tour de Zeeland' van deze Belgische chansonnier genoemd mag worden. Verderop in het jaar doet hij diverse andere locaties in de provincie aan. Dan met een mix van zijn voorgaande thea terprogramma Avant la Muzik en het nieu we Bericht uit Oostende. Het concert in Por gy Bess staat echter op zich met een bij zonder programma. „Het is eigenlijk Rony Verbiest en Johan Verminnen die avond. Je moet weten wan neer bescheiden te zijn. Rony en ik hebben in het verleden vaker in Porgy Bess ge speeld. Rony is daar écht een grootheid. Een god. Hij is een virtuoos accordeonist en was jarenlang mijn vaste begeleider. Omdat we het leuk vinden, doen we nog eens een voorstelling: een doorsnee van mijn repertoire en nieuwe stukken. Maar Rony staat op de voorgrond." Verminnen zal nooit pronken met zijn ver worven status, al heeft hij daar wellicht recht op. Liedjes als 'Rue des Bouchers', 'Brussel', 'Met zeven aan de tafel', 'Voel me goed' en 'Laat me nu toch niet alleen' (Clouseau had daarmee haar enige num mer notering in Nederland) hebben gene raties overleefd en zijn dus zowat gegrift in het collectief geheugen. „Daar ben ik best trots op. En als Johan Ver minnen voor sommigen als de constante factor van het Vlaamse lied geldt, be schouw ik dat als een eer. Maar mijn motto blijft: don't look back, but live today." In 1971 verscheen zijn eerste elpee, met on der andere Raymond van het Groenewoud als begeleider. „Raymond was mijn eerste pianist. Je zag direct dat hij enorm veel ta lent had." Een aantal jonge, gedreven muzi kanten, met als boegbeelden Verminnen, Van het Groenewoud, Kris de Bruyne, Zjef Vanuytsel en Jan de Wilde, zongen alle maal in het Nederlands. Ze werden klein kunstenaars genoemd, die een mengel moes van folk, chanson, cabaret en popmu ziek brachten. Die generatie wordt nog steeds op handen gedragen. „Als je eenmaal in België een publiek ge maakt hebt, laten ze je niet zo gauw vallen. Het geeft je een reden van bestaan. In Ne derland is dat allemaal vluchtiger." Uiteraard zakte de belangstelling voor het Nederlandstalige op een bepaald moment vyat in, om weer een heropleving mee te maken. Hoe kijkt Verminnen aan tegen he dendaagse in het Nederlands zingende groepen als bijvoorbeeld het immens popu laire Yevgueni. „Ik heb verschillende revi vals meegemaakt. Zingen in je moederstaai is toch het beste. Wat zij doen is een voort zetting van wat wij ooit deden, maar aange past aan hun generatie. Uitstekend, net zo als wij dat deden. Ik wilde zoiets brengen als Ramses Shaffy. Het was een voortzet ting van wat hij in gang had gezet, bijge werkt naar mijn situatie." Destijds heette het kleinkunstenaar, nu chansonnier. Wat past het beste bij Ver minnen? „Chansonnier. Dat is de beste om schrijving voor wat ik doe. Ik put niet uit het Angelsaksische, althans zeer minimaal. En ik zing in de twee grote talen van Bel gië: Nederlands én Frans." Al vierenveertig jaar lang draait Vermin nen mee. Onvermoeibaar en nog steeds geïnspireerd. „Als muzikant ken je geen pensioen. Ik wil doorgaan zolang het nog kan. Zingen is voor mij net zo iets natuur lijks als voor een ander joggen of zo. Ik wil altijd het beste van mezelf geven. Wat in het hart zit, uit je naar het publiek. Ik wil echt nog altijd in het zweet staan na een optreden. Je doet het voor je publiek. Het publiek moet maar komen luisteren om zich ervan te overtuigen of ik gelijk heb." Internationaal bezoek bij Folklore Festival Binnen- en buitenlandse gasten be zoeken het Folklore Festival Walche ren. Shantykoor De Kanaken uit Ber gen op Zoom opent vrijdagavond het festijn. Verder zijn er optredens van folkloristische groepen, o.m. Ons Boeregoed uit Kruiningen en De Eas- tergoa Skotsers uit Friesland. Zater dag wordt het festival voortgezet. Vrij. 13 (vanaf 20.00 u.) en zat. 14 sept. (vanaf 10.00 u.), tent op Karo- lingsche Burg, Oost-Souburg. Onvervalste rock roll bij Romanza Brava Romanza Brava, vrienden van Her man Brood, speelt binnenkort als band van Nina Hagen. Voor die tijd willen Nina en haar band warm draaien tijdens een paar shows en één daarvan staat gepland in De Piek. De kans dat Nina Hagen meekomt is 50/50. Het wordt in elk geval een af trap van het nieuwe Piek-seizoen vol met rock roll. Vrijdag 13 september, De Piek, Vlissin- gen, 21.00 uur. BigPop: Nieuw muziekfestival door en voor bewoners In Biggekerke is door enkele dorpsbe woners spontaan het plan uitgevoerd een muziekfestival te organiseren voor mensen uit Biggekerke en om streken. Het programma voorziet in optredens voor jong en oud met kin- der dj Nick, volwassen dj Matthijs, de bands Rose Motion XL en Raarr, zan ger Marco en zangeres Sharon Dee. Zaterdag 14 september, tent op voet balveld, Oostweg, Biggekerke, 16.00 - 24.00 uur. Na genieten van historische sfeer met Slag ende Stoot In vervolg op de Open Monumenten dag biedt De Rode Kamer het pu bliek de mogelijkheid tot na genieten in historische sfeer. Dat kan bij het optreden van het ensemble Slag en- de Stoot met bruisende muziek en heldhaftige verhalen uit de Middel eeuwen, dus over: liefde, oorlog, strijd, verzoening en drinkgelag. Alles in een bruisend spektakel. Zaterdag 14 september, De Rode Ka mer 13-15, Zierikzee, 20.00 uur. Impro-ensemble Supersilent brengt jazz uit Scandinavië Supersilent is de top van de Scandina vische jazz, met grote namen als trompettist Arve Henriksen en gita rist Stian Westerhus (foto). Onvoor spelbaarheid staat voorop bij dit en semble: fraaie jazzklanken, lyrische passages, noise techno-achtige dro nes, metal en vrije improvisatie. Supersilent heeft een stevige cult- status en treedt maar zelden op. Woe. 18 sept., Café Schuttershof, Mid delburg, 21.00 uur. iU JUBILEUMEDITIE MET BIJZONDERE CONCERTEN Liedjes uit collectief geheugen door Marius Roeting Zaterdag 14 september, Porgy en Bess, Terneu zen, 20.00 uur. podium De Belgische chansonnier Johan Verminnen, foto Johan Jacobs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116