Mijnenveld van gemengde gevoelens in 'Smoorverliefd' UIT 7 Niet te ontkomen aan koloniale liefdesdroom in zwart-wit De complete film is in zwart-wit, ook de hedendaagse scènes. Het voelt daardoor an ders dan anders, maar geen moment ouder wets. In combinatie met de zwijmelmu- ziek uit de jaren zestig, de langzame bewe gingen en het zachte Portugees zuigt Go- mes je onontkoombaar mee in zijn verhaal over gemiste kansen, liefde en vergankelijk heid. Zowel hoofdrolspelers Ana Moreira en Carioto Cotta (een soort jonge, Portuge se Romy Schneider en Johnny Depp), als beelden van een afbrokkelend koloniaal tijdperk betoveren. Tabu is zo'n zeldzame film die art house liefhebbers én een bre der publiek zal bekoren en bewegen de pla tencollectie van zolder te halen. Het duurt even voor Tabu op stoom komt. Na een bevreemdende intro over een ontdekkinsgreiziger in Afri ka, die zich vrijwillig laat opeten door een krokodil, speelt deel I zich af in heden daags Lissabon. De zachte Pilar (Teresa Ma druga) ontfermt zich als een beschermhei lige over de mensen om haar heen. Zo springt ze bij als haar oude, eenzame buurvrouw Aurora haar grip op de realiteit verliest. Ze ijlt op haar sterfbed over een ontsnapte babykrokodil en krabbelt een naam op papier: Gian Luca Ventura. Pilar spoort deze man op en dat is het begin van de meeslepende tweede helft van de film. De vreemdeling vertelt over de verboden liefdesaffaire die hij vijftig jaar eerder met de jonge en avontuurlijke Aurora had in Mozambique, aan de voet van berg Tabu. e De Chileen wilde een gewone, baar portret van een gewone e gezonde vrouw van middelbare vrouw, die op zoek is naar a leeftijd centraal zetten. Iemand waardering en liefde. zoals de vriendinnen van zijn Hoofdrolspeelster Paulina Gar- d moeder. cia ontving op het filmfestival e De camera wijkt geen moment in Berlijn de Zilveren Beer >f van Gloria's zijde. Van 's och- voor Beste Actrice. s tends, als ze op weg naar kan toor keihard meezingt met de i autoradio, tot 's avonds als ze a ten slotte haar bril op het nacht- Gloria Smoorverliefd weet uitste kend het gevoel van euforie, onzekerheid en uiteindelijk de teleurstelling bij verliefdheid te verbeelden. Al die emoties zit ten in het standaardpakket van Susan Visser, die als gescheiden Judith de ruggengraat is van de ro mantische komedie. Meteen gelo ven we haar warmte voor Bob (Pierre Bokma), de schrijver die nog getrouwd is maar schijnbaar zijn hart verpand heeft aan Ju dith. En meteen voelen we haar pijn, wanneer de auteur bij haar intrekt en vervolgens weer de be nen neemt omdat zijn vrouw voor 'meer structuur zorgt'. 'Smoorverliefd' heeft nog vele an dere wat brave verhaallijnen die elkaar soms heftig raken dan wel voorzichtig schampen. Daarvan moet deze remake van de gelijkna mige Vlaamse film het niet heb ben. Ze komen gekunsteld en cli chématig samen en bevatten ge noeg soapelementen voor een sei zoen 'Goede Tijden, Slechte Tij den'. Visueel is er wel verbluffend goed uitgepakt. Gedachten en her inneringen worden speels en in ventief gevisualiseerd met geinige computereffecten, opmerkelijke projectie en soms verpakt in droomachtige beeldsequenties. Zo bevat de spoorweginformatie op het station opruiende bood schappen en verschijnen er dikke kruizen door de mannen die afge schreven kunnen worden. DNDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 Tabu Regie: Miguel Gomes; Met: Teresa Madruga, en Ana Moreira; te zien in: Middelburg, door Tisha Eetgerink Scène uit de film Tabu met Ana Moreira en Carioto Cotta. tvan Gloria kastje legt. Van het trieste voice- Regie: Sebastian Lelio; mailbericht dat ze bij haar Met: Paulina Garcia, Sergio Hernan- zoon inspreekt ('Dit is je moe- dez, Diego Fontecilla. "t der. Alweer. Kus. Bel me ge- Te zien tijdens filmfestival Film by s woon even terug?') tot de seks the Sea in Vlissingen: a met een nieuwe minnaar. zondag 15/9,19.00 uur, zaal 2; e Die seks laat Lelio ook zien. On- dinsdag 17/9,16.30 uur, zaal 2; bedekt, gewoon zoals het is. donderdag 19/9,15.15 uur, zaal 3; I. Gloria is een prachtig, herken- zondag 22/9,12.45 uur, zaal 2. door Ruben van Eijl Smoorverliefd; Regie: Hilde van Mieghem; met: Susan Visser en Anna Drijver; te zien in: Goes en Terneuzen. I Judith (Susan Visser) valt telkens op foute mannen, zoals hier op Theo (Filip Peeters). foto Dutch FilmWorks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 115