Pianotalent Dinara Klinton te gast bij MuziekPodium Zeeland Taptoe in latin sferen UIT 3 Wonderkind. Zo werd Dinara Klin ton (24) uit Kharkov in de Oek raïne in haar jeugd al vaak ge noemd. Geen wonder, want op 5-jarige leeftijd kroop zij al achter de piano en begon enthousiast te spelen. Zij is zondagmiddag te gast bij MuziekPo dium Zeeland voor een pianoconcert in de Grote Kerk in Veere. Toen Dinara Klinton 8 jaar oud was won ze de eerste prijs tijdens de International Com petition 'Yount Virtuoso' in de Tsjechische Republiek. Een wonderkind dus, al vindt ze dat zelf nogal een beladen bijklank hebben. Klinton volgde als tiener een reguliere oplei ding aan het Tchaikovsky Conservatorium van Moskou. EI Kuznetsova, dean van de pia no-faculteit aan dit conservatorium om schrijft haar talenten in superlatieven: 'fan tastische virtuositeit', 'energieke performan ce' 'briljante muzikaliteit'. Klinton won ook prijzen in Japan (2004 en 2006), op het Busoni-concours in Bolzano (2007), in Tblilisi (2009) en Bern (2010). Zij heeft twee cd's op haar naam staan met muziek van Chopin en Liszt op het Delos-la- bel. Toppianisten als Igor Roma en Enrico Pa ce worden niet moe de kwaliteiten van deze uitzonderlijke musicienne te bezingen. In het concert dat Klinton zondag geeft voor MuziekPodium Zeeland speelt zij composi ties van Listzt, Prokofiev en Schumann. uit vier muzikantes die het pu bliek meenemen op een boeien de, klankvolle reis over de toppen van de Himalaya, door Oost-Euro pa, warme Mediterrane landen, naar Afrika om via de Britse Eilan den terecht te komen in het kou de Lapland. De vier vrouwen van Rusalki omschrijven hun optre den met muziek, zang en dans als 'wereldfolklore'. De Zeeuwse rasmuzikant James van de Water was al diverse ma len eerder van de partij tijdens Muziek Monumentaal. Dit keer treedt hij op met zijn ensemble Not James Dean: zaterdag van 15.00 tot 16.00 uur op het pleintje aan de Schuithaven. „Ik kom met twee zeer ervaren gastmuzikan ten: bassist Stan Stolk, destijds be trokken bij Flairck en drummer Mark de Jong, onder meer bekend van Berny's Lounge. We brengen een mix van Portugese en Brazili aanse muziek", vertelt Van de Wa ter, die zelf zingt, gitaar speelt en ook de zogeheten pandeiro be roert. Dat is de Braziliaanse va riant van een tamboerijn. „In de ze bezetting hebben we enkele weken geleden ook opgetreden in café De Witte Aap in Rotterdam en dat klikte heel goed." Van de Water herinnert zich nog zijn eerste spontane optreden tij dens Muziek Monumentaal vele jaren geleden, zomaar op een ver scholen hoekje in het centrum als een geweldig leuk feestje. Hij hoopt ook nu weer veel mensen aan het dansen te krijgen. De sambagroep Ritmix opent het programma zaterdag om 10.30 uur met een optreden op de muziek tent. Aansluitend zijn er op veel locaties optredens. Zo zullen de Jolly Beggars op de kop van het Havenplein een muzikaal tapijt weven met banjo, bouzouki en trekzak. Onder leiding van zanger/fluittist Dirk de Vreugd jr. brengen ze originele Ierse songs en de verhalen daarachter. Traditiegetrouw delen ook Haam stede en Renesse op bescheiden wijze mee in Muziek Monumen taal. Dat gebeurt dit keer in de vorm van een mini-concert door violist Dirk van de Velde en pia niste Anke Steenbeke. Zij vertol ken composities van Fritz Kreis- ler in Slot Haamstede, de Jacobus- kerk in Renesse en in de Lutherse kerk in Zierikzee. Speciaal voor de kinderen treedt Clown Jovel op. Hij brengt een in teractieve show met onder meer goochelen, jongleren, eenwielfiet- sen en diabolo's. „Ook in de programmering leg gen we de koppeling met Open Monumentendag. Zo treedt het Klarinetensemble Zierikzee be wust op in de foyer van Podium De Weverij en niet in de theater zaal, omdat de foyer zo'n mooi voorbeeld biedt van een monu ment dat behouden is gebleven", zegt voorzitter Van der Wekken. Goes vertoeft in het ka der van het Latijns- Amerikajaar nog steeds in latin sferen. Ook de taptoe zaterdagavond op de Grote Markt heeft een exotisch aanbod. Bovendien wordt de afsluiting van de show verzorgd door zangeres Pearl Jozefzoon. Zij is vooral be kend van de het televisiepro gramma Voice of Holland 2011. „We zijn er bijna klaar voor. Het is nu alleen nog een kwes tie van de puntjes op de i zet ten", zegt Marinus Vuijk, orga nisator van de taptoe. Hij weet zeker dat het een mooie, afwisselende show wordt van verschillende orkes ten, omlijst met een fraai lichts pel. De muzikale optredens worden ondersteund door het ballet van Studio Studio Fee. Pearl Jozefzoon zal onder bege leiding van alle deelnemende orkesten, de show afsluiten met het nummer Don't ay for me Argentina in een bewerking van Rob Balfoort. Het thema Latijns-Amerika komt op verschillende manie ren terug tijdens de show. Zo zijn er optredens van Samba band NPO en de Steelband van het Nederlands Politieorkest. Verdere deelnemers zijn onder meer: Dutch Pipes and Drums, DVS Katwijk, Douaneharmo nie Nederland en de Muziekka pel van de Lokale Politie Ant werpen. Ook Jeugdkorps Con fetti uit Goes, dat dit jaar 20 jaar bestaat, is van de partij. De toegang voor dit muzikaal spektakel is gratis. Tegenover de terrassen, aan de westzijde van de Grote Markt, staat een niet-overdekte tribune met 350 gratis zitplaatsen. Voor de over dekte tribune aan de noordzij de van de Markt zijn voor 7,50 euro zitplaatsen te koop. In Goes zijn 's middags al gratis optredens van enkele deelne mende orkesten. De zaterdag- markt wordt wegens de taptoe verplaatst naar het parkeerter rein op de Oostwal. www.pzc.nl/uit DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 Zondag 15 sept., Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. Dinara Klinton laat wereld horen Do. 12 sept., Havenplein e.o, Zierik zee, 11.00 u.12.00 u. en 13.00 u.; vrij. 13 sept., Stadhuismuseum, 20.00 uur; zat. 14 sept., vanaf 10.30 uur. Voor het volledige programma zie: www.muziekmonumentaal.nl James van de Water (I) met gastdrummer Mark de Jong en gastbassist Stan Stolk als Not James Dean. Za. 14 sept. Taptoe, Grote Markt, Goes, 20.45 uur. Zangeres Pearl Jozefzoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111