Sara Kroos opent theaterseizoen bij Cultuurpodia Zeeland 2 UIT Cabaretière Sara Kroos zou als opmaat tot een nieuw theaterseizoen eind juni al haar opwachting maken in Zeeland. Zowel in het Arsenaalthea ter in Vlissingen als in Podium De Weverij in Zierikzee stond een leesvoorstelling van haar gloednieuwe programma 'Van Jewelste' gepland. De belangstelling bleek groot. Helaas voor het publiek, maar nog veel beroerder voor Kroos zelf, belandd.e zij plotseling in het zie kenhuis. De cabaretière moest snel worden behandeld wegens een ontstoken blinde darm. Het herstel zou enkele weken in be slag nemen en alle voorstellingen voor die pe riode werden geannuleerd. „Maar ik kom alsnog hoor en dat doe ik zo snel mogelijk in het nieuwe seizoen", beloof de Kroos aan theaterprogrammeur Peter de Neef. Hij was blij met die toezegging en boekte Van Jewelste als openingsvoorstelling van het nieuwe theaterseizoen bij Cultuurpo dia Zeeland. Sara Kroos is volledig hersteld en heeft de af gelopen maanden hard gewerkt aan haar nieuwe programma. Het betreft dan ook geen leesvoorstelling meer, maar een try-out. Kroos manifesteert zich in Van Jewel ste met hilarische bespiegelingen, mooie lied jes en verrassende improvisaties. Jottnjol heten de opmerkelij ke wezentjes die vandaag rond het middaguur door het centrum van Zierikzee strui nen. Jottnjol komen van ver. Waar vandaan weet niemand en waar ze naartoe gaan is even min bekend. Ze snuffelen aan het leven en verwonderen zich over wat mensen met zich meedragen en over wat ze achterlaten. Met het duo Merkel Vannix dat deze wezentjes adem geeft, brengt Muziek Monumentaal een nieuwe act voor de opening van het festival, lottnjol zullen iets heel anders laten zien dan de ge bruikelijke start met steltlopers. „Dit is het leukste, kleinschalige en drempelloze festival dat er is. Niet alleen zijn alle onderdelen gratis, maar ook door de veelheid aan stijlen heeft het een breed be reik. ledereen vindt in het pro gramma wel iets van zijn gading. Bovendien past de opzet ook goed bij de maat van Zierikzee", zegt Daan van der Wekken. Hij is de nieuwe voorzitter van de organise rende stichting Muziek Monu mentaal. Naast een bescheiden subside van provincie en gemeen te, haalt de stichting de helft van het benodigd budget uit sponso ring. Daarover maakt Van der Wekken zich enige zorgen voor de toekomst, want hij constateert een terugtrekkende beweging bij het bedrijfsleven. Maar voor deze 18e editie is het dus weer gelukt met een gevarieerd aanbod te ko men. Het festival legt bewust een koppeling met Open Monumen tendag. Niet alleen kunnen de be zoekers zaterdag dus genieten van het bezichtigen van historische panden, maar worden ze ook ont haald op muziek uit veel verschil lende delen van de wereld. De nadruk ligt op zaterdag. De straattheater act vandaag en het concert morgenavond in de trouw zaal van het Stadhuismuseum gel den als aangename smaakmakers. „Ook dat concert is gratis, maar ui teraard wel aan een maximum aantal bezoekers gebonden. Be langstellenden kunnen, zolang de voorraad strekt, toegangskaarten afhalen bij het VW-kantoor in Zierikzee", laat de voorzitter we ten. Het betreft een optreden van het kwartet Rusaiki. Dat bestaat Uit vele delen van de wereld weerklinkt muziek bij monumentale panden en op straten en pleinen in Zie rikzee tijdens Festival Muziek Monumentaal. De 18e editie van dit driedaagse evenement begint vandaag met straattheater van het duo Merkel Vannix. - DONDERDAG 12 SEPTEMBER Middelburg Miniconcert gitaristen Ma ria Huisman en Maarten Jan- se, Koorkerk, 15.00 uur Zierikzee Theatervoorstelling 'De Kersentuin', Theatergroep Zierik, voormalig theater Mondra- gon, 20.00 uur Try out cabaretprogram ma 'Van Jewelste', Sara Kroos, Podium De Weverij, 20.15 uur VRIJDAG 13 SEPTEMBER Goes Coverband Kaas Neder pop, Club Devo, 22.00 uur Kapelle Geerten van de Wetering bespeelt het orgel met com posities van Boëlmann, Bach en Reger. Toegang €6,- en €5,- 65+), kinderen t/m 14 jaar gratis. Hervormde Kerk Kapelle, 20.00 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'Met ge sloten deuren' door Toneelve reniging Pauze, Minitheater, 20.30 uur Metalcoreshow met Ant werpse band Bear en verdere From Earth, The Darkest Red en Second Fast, Bar American, 21.00 uur Terneuzen Grootkoor Zeeland met mannenensemble The Martin Mans Formation, Grote Kerk, 20.00 uur Vlissingen Try out cabaretprogram ma Van Jewelste', Sara Kroos, .Arsenaaltheater, 20.15 uur Rock Roll met Romanza Brava, De Piek, 21.30 uur Zierikzee Theatervoorstelling 'De Kersentuin', Theatergroep Zierik, voormalig theater Mondra- gon, 20.00 uur ZATERDAG 14 SEPTEMBER Biggekerke Festival BigPop, Feesttent op voetbalveld, Oostweg, 16.00 - 24.00 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'Met ge sloten deuren' door Toneelve reniging Pauze, Minitheater, 20.30 uur Concert The Upsessions, support: Rolf de Band, De Spot, 21.00 uur Oost-Souburg Marjolein Meijers met het programma Van Solex tot Be- rini'. Zoldertheater Razzmatazz, 21.00 uur Terneuzen Seizoenopening met Jo- han Verminnen (chansonnier) en Rony Verbiest (multi-in- strumentalist), Porgy en Bess, 20.00 uur Concert Metallica-tribute- band Meclassica, met in het voorprogramma Klaïton. De Pit, 21.00 uur Vlissingen Swop till you drop Au tumn 2013, vintage kleding- ruil met visagiste en kapster en swingende dj's, De Piek, 21.00 uur Wissenkerke Live muziek van de Zeeuw se Coverband Habbitz. Zij spelen o.a. Tina Turner, De Dijk, Donna Summer, Krezip. Entree is gratis. HCR De Kroon, 21.30 uur Zierikzee Middeleeuwse muziek en spektakel 'Slag ende Stoot', De Rode Kamer, Havenpark 13-15, 20.00 uur Theatervoorstelling 'De Kersentuin', Theatergroep Zierik, voormalig theater Mondra- gon, 20.00 uur ZONDAG 15 SEPTEMBER Goes Concert Muziekvereniging St. Caecilia uit 's Heerenhoek o.l.v. Judith van Boven, Manhuistuin, 12.00 -13.00 uur Veere Concert MuziekPodium Zeeland met Dinara Klinton (piano). Grote Kerk, 15.30 uur WOENDAG 18 SEPTEMBER Middelburg Poppentheater Parabel 'De wolf en de kip', Herengracht 64,14.30 uur MuziekPodium Zeeland: Supersilent met Arve Hen riksen (trompet) en Stian Westerhus (gitaar), Schuttershof, 21.00 uur Rilland Erik van Muiswinkel met try-out 'Schettino', Luctor et Emergo, 20.00 uur. Donderdag 12 september, Podium De Weverij, Zie rikzee, 20.15 uur; vrijdag 13 september, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.15 uur. Muziek Monumentaal Sara Kroos brengt haar nieuwe programma 'Van Jewelste'. door Ali Pankow Dameskwartet Rusaiki neemt het publiek mee op een muzikale wereldreis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 110