bel kin Ferrari legt Raikkonen voor tweede keer vast Schelde-circuit opent serie wedstrijden om Open ZK-motorcross SPORT 35 Surfers Scheffers elimineert de één na de ander Raikkönen reed eerder drie jaar voor Ferrari (2007-2009), na daar voor in dienst te hebben gereden van Sauber en McLaren. In zijn eerste seizoen in Italiaanse dienst behaalde 'The leeman' meteen de wereldtitel. Na 2009 stapte hij uit de Formule 1 en was hij actief in het rallyrijden. In 2012 keerde Raikkönen terug in de Formule 1 bij Lotus-Renault. Van de 189 Grands Prix waaraan de koele Fin meedeed, won hij er 20. Begin dit seizoen schreef Raikkönen voor Lotus de Grote Prijs van Australië op zijn naam. Met 134 punten staat hij momen teel vierde in de WK-stand. Bij Ferrari krijgt de introverte Fin de Spanjaard Fernando Alonso als teamgenoot, de man die hem in 2009 bij het Italiaanse automerk verving. Raikkönen ondertekent een con tract voor twee jaar bij Ferrari. „Ik ben heel blij dat ik weer terugga naar Maranello, waar ik al drie fantastische en zeer succesvolle ja ren heb gehad", zei de Fin, die daarmee doelde op de thuisbasis van Ferrari. „Ik kan niet wachten tot ik weer een bolide rijd met daarop het logo van het steigeren de paard. Ik kijk er tevens naar uit om te gaan samenwerken met Alonso, een geweldige coureur, om dit team weer de successen te bezorgen die het verdient." Alle Zeeuwse toppers hebben toe gezegd zoveel mogelijk aan de wedstrijden mee te doen. Dit jaar staan vier wedstrijden op de ka lender, waarbij elke klasse telkens twee manches rijdt. Zeven mancheresultaten tellen. Vorig jaar deed het Finland-cir cuit in Westdorpe nog mee in de cyclus maar moet nu weer afha ken omdat het terrein in andere handen is overgegaan. Maar liefst negen klassen tellen mee voor de titel. Sommige klassen worden sa mengevoegd terwijl er andere klassen zijn die worden gesplitst. Dat heeft alles te maken met het aantal aanmeldingen. De negen klassen zijn: de 50 cc; 65CC en 85CC waarbij zowel de klei ne als grote wielen aan de start ko men, vervolgens de MX 2 twee- en viertakten en tenslotte de MX 1 en veteranen. Scheffers werd dinsdag in de eer ste afvalrace (single elimination) nog in de tweede ronde uitgescha keld. Een dag later kwam hij bij zonder ver in de tweede wed strijd. Pas in zijn zevende heat, toen het veld van 48 surfers al flink was uitgedund, verloor hij. Het duurde lang voordat er op de woensdag gesurfd kon worden. Lange tijd was er onvoldoende wind bij Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam. Toen de jury een maal groen licht had gegeven, zat het toernooi voor Tim Ruysse- naars uit Nieuwerkerk er snel op. Rick Jendrusch werd uitgescha keld in zijn derde heat. Daarna bleef Scheffers heat na heat de beste trucs uitvoeren. De World Cup duurt nog tot en met zaterdag. Kerkhove naar tweede ronde Sofia Tennisster Lesley Kerkhove heeft de tweede ronde be reikt van het ITF-toernooi in Sofia. De 21-jarige Zierik zeese rekende in haar ope ningspartij af met Kamila Kerimbajeva uit Kazachstan: 6-0 6-4. Kerkhove, die vori ge week in Alphen aan den Rijn de laatste vier haalde, speelt vandaag in de tweede ronde van het Bulgaarse gra veltoernooi tegen de Russin Marina Melnikova. FM Sranang klopt ook Eteha De zaalvoetballers van FM Sranang 1 waren ook in hun tweede competitiewedstrijd in de Topklasse C goed voor de volle winst. In Papend recht werd Eteha na een 2-3-ruststand met 3-6 verslagen. FM Sranang 1 had in Salim Sandee zijn topscorer: San- dee scoorde vier keer. Yordi Matondo en Ibi El-Uarichi waren elk eenmaal trefze ker. BC Vlissingen sterk tegen eredivisionist De basketballers van BC Vlissingen hielden zich in een oefenduel uitstekend staande tegen eredivisionist Rotterdam Basketbal. In sporthal Baskensburg werd het 57-71- Rotterdam was al leen in het eerste kwart be ter: 14-25. In de andere kwar ten waren de Vlissingers ge lijkwaardig. Topscorers BC Vlissingen: Dorde Karadzic 22, Abdul Zombra 11, Benjamin Steen1 beek en Sjors van de Poel 8. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 Bauke Mollema heeft in Burgbs alle tijd om zijn overwinning te vieren, foto Javier Lizon/EPA MONZA - De Finse Formule 1-cou reur Kimi Raikkönen keert terug bij Ferrari. De 33-jarige piloot neemt met ingang van volgend jaar bij de befaamde Italiaanse renstal de plaats in van de Braziliaan Fe lipe Massa. De laatste kondigde dinsdag zijn vertrek aan bij Ferrari, waarvoor hij sinds 2006 rijdt. door Herman Heuvink GOES - Op het Schelde-circuit in Ril land wordt zaterdag de eerste wed strijd van het Open Zeeuws Kam pioenschap motorcross (OZK) ge houden. De kalender ziet er als volgt uit: 14 september: Rilland-Bath, Scheldecir- cuit, MC Rilland 21 september: Axel, Lageweg, RES-Axel 28-09-2013: We- meldinge, Oude Polderweg, MC de Sproeier 05-10-2013: Vlissingen- Oost, Sloehavencircuit, MSV de Uit laat (finale) Na afloop van de laatste ontmoeting in Vlissingen-Oost wors- den de kampioen gehuldigd. BROUWERSDAM - De Zierikzeese freestyle windsurfer Davy Schef fers was woensdag op dreef tijdens de World Cup bij de Brouwersdam. Hij schakelde in de zogenoemde 'double elimination' de één na de ander uit en schopte het tot de laatste zes. SOFIA PAPENDRECHT VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 103