Tien landen al zeker Ronaldo heet Bale van deelname aan WK welkom bij Real Madrid SPORT 33 Sterke atleten naar Amsterdam Trapattoni en Bilek weg als bondscoach De voetbalbonden van Ier land en Tsjechië moeten op zoek naar nieuwe bonds- coaches. Giovanni Trapatto ni (74) stapte woensdag op als bondscoach van Ierland. Zijn ploeg verloor dinsdag het kwalificatieduel voor de WK met Oostenrijk. Bij Tsje chië vertrok Michael Bilek na de nederlaag (2-1) bij Ita lië. Tsjechië en Ierland zijn vrijwel kansloos om zich te plaatsen voor het WK. Hengelo wil voetbal in FBK-stadion Het gemeente Hengelo wil mogelijk toch voetbal in het FBK-stadion. Dat betekent dat de FBK-Games, het grootste atletiekevenement van Nederland, er niet meer kunnen worden gehouden. Het college van de stad spreekt van een keuze voort komend uit financiële nood zaak. In oktober moet het voorstel definitief worden vastgesteld. FC Twente zou gaan trainen in het stadion. KNVB meldt zich bij Uefa voor EK 2020 De KNVB heeft zich bij de Europese voetbalunie ge meld voor het EK van 2020. De Nederlandse voetbal bond heeft interesse in het uitbrengen van een bid voor Amsterdam, maar wil eerst meer duidelijkheid over de voorwaarden. Het EK van 2020 wordt in dertien ver schillende landen gehou den. Kandidaten hebben tot vrijdag de tijd om hun inte resse kenbaar te maken. De 38e editie van de Amster dam Marathon heeft een on gekend sterk deelnemers veld. Behalve de Keniaanse titelverdediger Wilson Che- bet staan op 20 oktober on der anderen ook Getu Fele- ke en Bernard Koech aan de start. Chebet (28), die in 2010 in Amsterdam debu teerde met 2.06.22 (tweede), heeft het parcoursrecord in handen met 2.0541. Koech (25) voert de Keniaanse rang lijst van 2013 aan met 2.04.53. Goal Boere helpt Hoogstraten niet Tom Boere en zijn club Hoogstraten wachten nog op de eerste zege van het sei zoen. De Belgische club, die uitkomt op het tweede ni veau, verloor woensdaga vond met 2-1 van Geel. Zater dag was Heist met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg van de spits uit Terneuzen. Boere zette Hoogstraten kort na rust op voorsprong dankzij een benutte straf schop. Daarna scoorde de thuisploeg echter twee keer. Namens Europa stelden Neder land en Italië een WK-ticket vei lig. Argentinië (Zuid-Amerika), en de Concacaf-landen Verenigde Staten (2-0-zege op Mexico) en Costa Rica (1-1 tegen Jamaica) voegden zich bij het gezelschap. Argentinië versloeg Paraquay met 2-5. Messi scoorde twee keer. Uiteindelijk doen in Brazilië 32 landen mee aan het mondiale voetbaltoernooi. De Brazilianen waren als gastland al automatisch geplaatst. Vanuit de Aziatische kwalificatiereeks hebben Austra lië, Iran, Japan en Zuid-Korea zich reeds gekwalificeerd. Jordanië plaatste zich dinsdag ten koste van Oezbekistan voor de play-offs tegen de nummer vijf van Zuid-Amerika om één ticket voor het WK. Naast Nederland en Italië gaan nog elf Europese landen naar het eindtoernooi. Afrika levert vijf deelnemers, Zuid-Amerika vier of vijf. Vanuit de groep voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied (Concacaf) gaan drie landen rechtstreeks naar het WK, de nummer vier speelt tegen het beste land van Oceanië om een plek op het WK in Brazilië. Op 6 december vindt de loting plaats voor het WK. Dan worden de 32 ploegen ver deeld over acht groepen van vier. Het eindtoernooi begint op don derdag 12 juni, de finale is ruim een maand later, op zondag 13 juli in Rio de Janeiro. De voormalig duurste voetballer ter wereld (94 miljoen euro) kwam zijn opvolger (100 miljoen euro) toevallig als eerste tegen toen hij uit zijn auto stapte. Ronal do begeleidde Bale vervolgens naar de kleedkamers, waar de aan valler uit Wales de hand schudde van trainer Carlo Ancelotti. Real Madrid betaalde ruim een week geleden het recordbedrag van 100 miljoen euro om Bale over te nemen van Tottenham Hotspur. Nadat de Welshman was gepresenteerd in Madrid, reis de hij door naar Wales voor twee WK-kwalificatiewedstrijden met zijn land. Bale, die op de weg te rug is na een blessure, deed dins dag een half uur mee tegen Ser vië. Volgens bondscoach Chris Co leman van Wales is de voormali ge smaakmaker van Tottenham Hotspur nog verre van fit. „Hij oogde al na eenkwartiertje vermoeid", liet hij na de neder laag (0-3) weten. Bale mocht in het laatste half uur van de WK-kwalificatiewedstrijd inval len. Het waren zijn eerste offi ciële speelminuten sinds juli. „Hij kan absoluut nog geen volle dige wedstrijd aan", benadrukte Coleman. „Niet zo vreemd natuur lijk, want hij heeft dit seizoen pas vier keer voluit kunnen trainen. Als hij zaterdag voor Real Madrid zijn debuut maakt, zal hij het- eindsignaal niet halen. Anders zou hij mij zeer verbazen." Real speelt tegen Villarreal. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 AMSTERDAM DUBLIN HENGELO ZEIST GEEL Louis van Gaal bedankt Wesley Sneijder voor zijn inbreng in het duel met Andorra, foto Koen van Weel/ANP RIJSWIJK - Na al het kwalificatie voetbal van dinsdag zijn tien lan den verzekerd van deelname aan het wereldkampioenschap volgend jaar in Brazilië. MADRID - Met een vriendschappelij ke handdruk op de parkeerplaats van trainingscomplex Valdebebas heeft Cristiano Ronaldo woensdag Gareth Bale verwelkomd bij Real Madrid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101