'Regelaar cokesmokkel' blijft in cel Van luxe bruidssuite op de zolder tot hei-sessies f4 WALCHEREN 21 Begin dit jaar zijn de betrekkin gen tussen de beide landen weer genormaliseerd en werd de Mid delburger alsnog opgepakt en in mei uitgeleverd. Justitie ziet de man als de organi sator van een groot aantal cocaïne transporten tussen Zuid-Amerika en Vlissingen. Jarenlang zou hij die transporten hebben geregeld, zo bleek gisteren tijdens een tus sentijdse zitting van de Middel burgse rechtbank. De Middelburger kwam bij justi tie in beeld toen op to april 2010 een man werd opgepakt omdat hij een pakketje met ruim tien ki lo cocaïne van een schip haalde dat afgemeerd lag in een van de havens in Vlissingen-Oost. Tij dens zijn verhoor noemde die man de naam van de Middelbur ger en vertelde hij ook dat deze man de organisator was van de harddrugstransporten. Toen de politie die man wilde ho ren was hij echter al gevlogen, al dus officier van justitie W. Suij- kerbuijk. Maar hij benadrukte dat in deze zaak twee verdachten de Middelburger hebben aangewe zen als de organisator van de transporten. Raadsman G. Stolk noemde de beschuldigingen on zin. Ook de verdachte zelf zei dat hij zich van geen kwaad bewust was. Om die reden vroeg de raads man dan ook aan de rechter om het voorarrest van de man op te heffen of te schorsen. De officier van justitie verzette zich met kracht tegen die beide verzoeken. Hij stelde onomwon den dat hij vreest dat de man dan naar het buitenland vlucht en niet meer berecht kan worden. „Want ik weet niet, of hij een Su rinaams paspoort heeft." Ook zei de magistraat dat de man wel eens verhaal zou kunnen ha len op de mensen die belastende verklaringen tegen hem hebben afgelegd. Een van zijn medewer kers, een man uit Zuid-Beveland, die de pakjes daadwerkelijk van de schepen haalde, is al veroor deeld en komt binnenkort vrij. Tij dens zijn rechtszaak liet hij al blij ken doodsbang te zijn voor de ge volgen van zijn praten. De rechtbank volgde de officier en bepaalde dat de man in voorar rest blijft tot eind november. Dan wordt hij daadwerkelijk berecht. De officier liet al doorschemeren dat hij een celstraf van vele jaren zal eisen. veere - Romantiek op de stadhuis zolder in een 'glazen doos' los in de ruimte, naast de speeltafel van het carillon. Een van de ideeën uit het onderzoek naar herbestem ming en exploitatiemogelijkhe den van het oude Veerse stadhuis. Architectenbureau Rothuizen in Middelburg boog zich de afgelo pen tijd over de mogelijkheden, maar zeker ook onmogelijkheden, van het Veerse pareltje aan de Markt. Rothuizen gaf onlangs een tussenstand van dat onderzoek. De meest exclusieve trouwlocatie van Nederland ziet Rothuizen voor zich in Veere: '..aan de Spartaanse ruimte wordt een slaapkamer mét badkamer toege voegd in een glazen doos, voor zien van alle gemakken..' Com pleet met aubade vanaf de om gang van de toren en uitzicht op het Veerse Meer. Het architectenbureau conclu deert dat het stadhuis voldoende potentie voor breder gebruik, maar signaleert ook beperkingen. Zolder en grote bierkelder zijn slecht bereikbaar en blijven dat als het stadhuis niet beter toegan kelijk wordt gemaakt voor oude ren en minder validen. Ook is er weinig buitenruimte achter, wat de mogelijkheid voor een (hore- ca)terras uitsluit. De begane grond, met werkkamer, trouwzaal en archief biedt beperkte moge lijkheden voor ander gebruik. De eerste verdieping daarentegen - tentoonstellingsruimte, oude bur gemeesterskamer en raadszaal an nex trouwzaal - heeft wel vol doende ruimte en mogelijkheden. Hierbij gaan de gedachten uit naar zogenoemde hei-sessies, ver gaderingen en kleine congressen. Overnachten moet dan in de di recte omgeving. Het stadhuis leent zich niet voor een hotelfunc tie gezien de beperkte omvang van het gebouw en de indeling. Restaurant of winkelruimte lig gen eveneens niet voor de hand. Afrikaans koor in concertzaal Het Scheldemond College heeft het Zuid-Afrikaanse Drakensberg Boys' Choir naar Zeeland weten te ha len. Het jongenskoor, dat be zig is met een Europese tour, treedt morgen om 20.00 uur op in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Er zijn nog enkele kaarten, die tien euro kosten. Afscheid juf Vrije School na 43 jaar De Vrije School Zeeland in Middelburg neemt afscheid van juf Caroline Goedhart. Na 43 jaar gaat zij met pen sioen. Op 4 oktober neemt zij afscheid. (Oud-Leerlin gen, ouders, collega's en an dere belangstellenden zijn welkom van 17.00 tot 20.00 uur aan de Willem Aron- deusstraat 59 te Middelburg. Cursus combineren werk-mantelzorg Voor werkende mantelzor- gers is er vanaf maandag 16 september de cursus 'Combi neren kun je leren' van Man teling en MEE ZeelandKos ten voor de gehele cursus (4 avonden) zijn 15 euro, inclu sief cursusmateriaal. Aanmel den bij Manteling (tel. 0118 - 553530) ofinfo@manteling walcheren.nl Viering Dag van de Ouderen Stichting Dag van de Oude ren viert op dinsdag 1 okto ber de Dag van de Ouderen in Ter Reede aan de Vrede hoflaan 370 te Vlissingen. Het thema is Show Amu sement Diaboliques. Zaal open om 13.30 uur. Aan vang viering om 14.00 uur en het einde is om 16.15 uur. De toegang is gratis. Bijeenkomst bij Aglow Interkerkelijke organisatie Aglow houdt vanavond een bijeenkomst in De Ark, Oranjeplein 2 in Oost-Sou burg. Ontvangst om 19.30 uur met koffie en thee. Spreekster de ze avond is Isabelle van de Vreeke. Herbenoeming burgemeester Burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland heeft er in april volgend jaar zijn eerste termijn van zes jaar opzitten. Zijn herbenoe ming is aan de orde. Donder dag stelt de raad een vertrou wenscommissie in met de vijf fractievoorzitters. Zij moeten voor 15 december met een advies komen. DINSDAG 10 SEPTEMBER 2013 door Emile Calon MIDDELBURG - Drie jaar lang kon een veertigjarige Middelburger zich schuil houden in Suriname om dat de Nederlandse justitie een aan tal jaren lang geen zaken deed met dat land. De gemeente wil het monumentale stadhuis van Veere meer gebruiken voor huwelijken en representatieve bijeenkomsten, foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN OOST-SOUBURG www.aglow.nl WISSENKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21