Zeeuwse titels Wessels en Somers Triatlete Van Anrooij pakt goud op jeugd-EK in derde klasse SPORT 43 Vijfde team TOW.nl helpt driebanders Pearle in het zadel Kerkhove buigt hoofd voor Rus Tennisster Lesley Kerkhove is er niet in geslaagd voor het tweede jaar op rij de fi nale te halen van de challen ger in Alphen aan den Rijn. De 2i-jarige Zierikzeese was zaterdag in de halve eind strijd niet opgewassen te gen Arantxa Rus: 6-4 6-2. Rus gold in de partij als favo riet en maakte die rol ook waar. Een dag later won ze ook het toernooi. Triatlete Meerman vierde in Luxemburg Priscilla Meerman uit Vlis- singen is vierde geworden op de Ironman 70.3 in het Luxemburgse Remich. De achttienjarige triatlete kwam na 1,9 kilometer zwemmen als tweede vrouw uit de Moezel. Bij het fietsen (90 kilometer) en hardlopen (21,1 kilometer) verloor ze twee plekken. De Vlissingse finishte in 5.09.04 uur en was 42 minu ten sneller dan vorige maand bij haar debuut op het EK in Wiesbaden. axel - Golfer Rutger Wessels is za terdag in Axel Zeeuws kampioen strokeplay geworden. Op de baan van De Woeste Kop in Axel, zijn thuisbaan, bleef hij Sander de Vries van Burggolf Middelburg met 152 slagen één slag voor. De titelstrijd ging over twee ron des. In de eerste ging Wessels rond in 72 slagen. Dat was een baanrecord. Bij zijn tweede rond gang langs de achttien holes had hij 80 beurten nodig. De Vries zet te 76 en 77 op zijn scorekaart. Titel verdediger Bas Post van Grevelin- genhout werd met 77 en 82 derde. Bij de vrouwen ging de eindzege naar Amber Somers met 168 sla gen (85 en 83). De speelster van Reymerswael hield Kiek Adriaan- sens (180) van de Domburgsche Golf Club en Jannie Van Domme len van de Goese Golf Club (181) ruim achter zich. De allroundsportster uit Kapelle had voor de 500 meter zwem men, 11 kilometer moutainbiken en 3 kilometer hardlopen 59.47 mi nuten nodig. Van Anrooij kwam als tweede het water uit en sloeg vervolgens haar slag bij het mountainbiken. Ze zette de Oostenrijkse Sina Hinter- egg op vier minuten achterstand. Bij het lopen breidde ze haar voor sprong nog verder uit. Het EK was uiterst succesvol voor de Nederlandse afvaardiging. De ploeg, onder leiding van bonds coach )ohan Nevel, keerde met twee gouden en twee zilveren me dailles terug naar Nederland. op de mat legde. Na een kwartier kreeg de thuisploeg echter meer greep op de wedstrijd en was men nauwelijks nog minder dan de bezoekers. In het begin van de tweede helft dicteerde Spijkenisse opnieuw het tempo en liep Olympia een tijdje achter de feiten aan. Zeker toen de bezoekers de 0-1 maak ten. Toch bleef een ten opzichte van vorig seizoen sterk gewijzigd Olympia in een goed resultaat ge loven. Die instelling werd be loond, want ruim halvewege de tweede helft maakte Thibault de Croocq uit een fraaie strafcorner- variant de gelijkmaker. Met dit re sultaat ziet aanvoerder Arjen de Vries al enigszins de bevestiging dat zijn team zich op dit niveau kan handhaven. Vierde klasse. Tempo-Rapide 3-5 (2-2): Het Rapide van trai ner-coach Ab Klaeijsen begon goed en nam een voorsprong van 2-0. Op aangeven van Martijn Burm opende Lars van Tatenho- ve de score. Na een kwartier liet Pieter Voorbrood met de back hand 0-2 noteren. Door een ei gen doelpunt werd het 1-2 en even later viel ook de 2-2. In de tweede helft dicteerde Rapi de het spel. Voorbereidend werk van Pieter Voorbrood, Egbert de Bakker en Martijn Burm resul teerde in 2-5 door treffers van Quinten Missiaen (2x) en Martijn Burm. Tempo kwam nog terug tot 3-5. Daarna speelde het sterk ver jongde Rapide, dat dit seizoen naar een vooraanstaande rol streeft, probleemloos de wed strijd uit. Tweede divisie. Pearle Opti- ciens-TOVV.nl/MCR 5 8-0: De Vlaardingers konden slechts drie spelers op de been brengen en hielpen de thuisploeg daarmee meteen al aan een 2-0-voor- sprong. Pascal Claus, Etienne van Damme en Cor de Jonge maakten het karwei vakkundig af. Derde divisie. Bottles/de Pa- rel-Teletronica 4-4: Een zeer spannend duel waarin de verschil len minimaal waren. De be zoekers kwamen over vier partijen drie caramboles tekort. De thuisclub zeven. Tony Dobbe- laere en John Bakker zorgden voor de winstpartijen. Theo Plat- jouw en Robin Claerhoudt verlo ren nipt. 's Lands Welvaren-Steketee/de Vroone 6-2: Zeeuws kampioen driebanden Tonny van Iwaarden toonde zijn topvorm door Ronald van Geyt met 16-35 af te drogen in slechts 22 beurten. Hij noteer de 1.590, een moyenne dat in de eredivisie niet zou misstaan. Hij was de enige van zijn team die won. Voor de thuisploeg scoorden Luc Peeters, Raymond Peeters en Onur Can. Wellse Vaert 2-'t Bierwinkeltje 6-2: Twee Wissels (grote en klei ne Cees) en twee Vinken (Arie en Michael) moesten het karwei zien te klaren. Dat lukte niet. Arie en Michael Vink en kleine Cees Wis sel verloren. Grote Cees won van Rinus Pankow. Twee keer brons voor menners De Zeeuwse afvaardiging bij het Nederlands kam pioenschap mennen in Ys- selsteyn was goed voor twee bronzen medailles. Chantal Vermerris werd in de klasse 3 enkelspan met de pony Rapsodie derde. Simone van Hoepen eindig de eveneens als derde in de klasse 3 dubbelspan pony's. Een vijfde plek was er voor Heidi te Poele (dubbelspan pony's), terwijl Jacco van 't Westeinde zevende werd bij de vierspan pony's. Lars Dirkzwager derde in interland Lars Dirkzwager heeft uit stekend gepresteerd tijdens de atletiekinterland voor C-junioren tussen Neder land en Westfalen. De atleet van het Goese AV'56 werd bij het hoogspringen derde. Hij kwam tot een sprong van 1,78 meter. Eerste werd Sven van Merode van Achil les uit Etten-Leur met 1,81. Nederland won de interland in Almelo. Hoofdrollen Hage en Van der Wekken Motorcrosser Stefan Hage uit Goes won zaterdag op het Sloehaven-circuit in Vlis- singen-Oost de wedstrijd voor de MX i/veteranen bij de laatste clubcross van dit seizoen bij de MSV De Uit laat Veel tegenstand ondervond de Bevelander daarbij niet Alleen de veteraan Erik van der Wekken uit Zierikzee fi nishte in beide manches in dezelfde ronde. MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 ALPHEN AAN DEN RIJN REMICH Rutger Wessels in actie tijdens het Zeeuws kampioenschap strokeplay. STROBL AM WOLFGANGSEE - De ze ventienjarige Triatlete Lindy van Anrooij is zaterdag in het Oosten rijkse Strobl am Wolfgangsee Euro pees kampioen bij de jeugd gewor den op de crosstriatlon. SAS VAN GENT - Nog niet eerder be gonnen de driebanders van Pearle Opticiens overtuigender aan de competitie dan dit seizoen. Maar ze kregen wel een handje toege stoken van tegenstander TOW.nl 5. YSSELSTEYN ALMELO VLISSINGEN-OOST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71