Zussen Nijpjes weer op één Achtste plaats De Frel tijdens Hippiade Verdienstelijk debuut Rapide 42 SPORT Engels en Schletterer razendsnel in Kustloop. Of ze starten in de Kustmarathon weten ze nog niet. In de eerste proef liep lessica Nijp jes met de ruin Sambuco met 70,66 procent naar een afgeteken de overwinning. Kim Vink uit Kloosterzande behaalde met Ha- vidoff-zoon Vidho's Pavidof met 77,00 procent de tweede plaats. Met de overwinning met de Flo- rencio-zoon Devil Diamant N (68,00 procent) in de klasse M2 en de Stedinger- nakomeling Sambuc- co op de tweede plaats (66,00) on derstreepte Nijpjes haar meester schap. Met twee overwinningen in Mi deed ook Nadia van Schaik bij stal de Kroo goede zaken. De Middel burgse amazone liep in de eerste Chantal werd in de klasse Zi met de Rubiqquil-zoon Checavara N met 69,22 procent tweede. Het goud ging met de score van 69,41 procent naar Femke Beljon uit Vechtdal, met de lazz-dochter Charmante. Jessica pakte met de Florencio-na- zaat Devil Diamant N met 66,00 procent in de klasse M2 het brons. proef met de veel uitstraling to nende Veersedams Shakira met 69,00 procent naar een nipte over winning. Corne Gideonse eiste met de Samba Hitzoon Dl met 68,66 procent de tweede plaats voor zich op. In de tweede proef sleepte Nadia van Schaik met de Santiago-dochter met 66,66 pro cent met het geringst mogelijk ver schil de zege in de wacht. Michel le Eversdijk eindigde de Gribal- di-dochter Dilana met 66,33 pro cent op de tweede stek. „Shakira liep super. Het is pas onze derde wedstrijden en de oefeningen zijn al goed bevestigd" vertelde Van Schaik. Met twee overtuigende zeges in Li trok José Dingemanse de progres sieve lijn, die met de ruin Edison enkele maanden geleden werd in gezet, door. In de warmloopronde liep de amazone uit Koudekerke met de mooi ritmisch en goed in balans bewegende Oscar-zoon met 65,66 procent naar de eerste plaats. In de herkansing toonde de Scheldestad-combinatie zich met 68,33 procent andermaal de beste. Bianca Vliex uit Susteren stuurde de United-dochter Anita met 66,87 procent naar de titel. Stephanie de Frel uit Koewacht eindigde in Z2 met Don Schofo- zoon Carstenwaard met 66,51 pro cent op een fraaie achtste plaats. Dorien Hoppener uit Nootdorp legde met de OO Seven-dochter Boa Vista Do Bria met 72,17 pro cent beslag op de titel. Het viertal van de Honteruiters kwam twee tiende procent tekort voor een plaats op het erepodium. Het kwartet uit Kloosterzande eindigde met 63,40 procent op de vierde plaats. Het viertal van SEO uit Schildwolde toonde zich met 65,40 procent de beste. VROUWENPOLDER - De zevende edi tie van de Kustloop werd zaterdag gewonnen door twee atleten in vorm. Sébastièn Schletterer en An- jolie Engels verbeterden beiden het parkoersrecord en niet zo'n klein beetje ook. Schletterer haal de meer dan tweeënhalve minuut van de beste tijd af, Engels precies een minuut. Maar of deze toppers over een maand aan de start van de Zeeuwse Kustmarathon staan, is nog lang niet zeker. Schletterer klaagde voor de start van de Kustloop zoals alleen hij kan doen. De Middelburger had de laatste tijd niet lekker kunnen trainen door een blessure in z'n linkerbovenbeen, zei hij, en had bovendien al zo'n halfjaar geen wedstrijd op de weg of onverhard terrein gelopen. Hij wist niet of hij in de zware halve marathon in en om Vrouwenpolder wel uit de verf zou komen. Zoals wel vaker viel het allemaal nogal mee. De drievoudig win naar van de Kustmarathon liet zich rustig meevoeren in een kop groep van vijf en sloeg in de slotfa se verrassend toe. Na zestien kilo meter, vlak voor de strandover- gang van Oostkapelle, moest eerst Huub van Noorden uit Goes los sen. Na de lastige passage van de duinen liet ook Martijn de Kok uit Heinkenszand een gaatje vallen. Drie sterke hardlopers stoomden toen samen richting Vrouwenpol der: Erwin Harmes, Tim Pleijte en Sébastièn Schletterer. Drie voor- voetlanders, atleten die met een korte aanraking van de grond met hun voorvoeten een tempo van ruim achttien kilometer konden ontwikkelen. Twee van de drie met een surplus aan spieren bo vendien. Schletterer en Pleijte brengen om het lichaam sterker te maken regelmatig tijd door in het krachthonk. De voormalig voetballer en darter uit Middelburg moest er bij de eer ste tempoversnelling van Pleijte af, Schletterer leek moeiteloos te volgen. Hij nam zelfs de kop over en toen anderhalve kilometer voor de finish wat korte klimmetjes moesten worden genomen, sloeg de Middelburger een gat dat steeds groter werd. Op de streep bedroeg de voorsprong een kleine honderd meter. „Sébastièn maakte een heel sterke indruk", erkende Pleijte, die twee weken geleden de Halve marathon van Westenschou- wen op zijn naam schreef. „Toen hij versnelde zat ik echt op m'n max." De tijd van Schletterer was ver bluffend snel, 1.13.12, veel sneller dan het parkoersrecord dat Neals Strik uit Baarn vorig jaar op 1.15.52 Sébastièn maakte een heel sterke indruk. Toen hij versnelde zat ik echt op m'n max. zette. Het was met een graad of 19 en een lekker windje weliswaar goed loopweer, maar het strand was op veel plaatsen door ribbels en mul zand bepaald niet te verge lijken met een asfaltweg. Ondanks zijn knappe prestatie twijfelt Schletterer nog over de Kustmarathon. Sterker: hij heeft nog geen startbewijs. „Ik wacht nog even met het aanvragen van een wildcard", twijfelde de Mid delburger, die na zijn finish nog zo'n tien kilometer bijtrainde. „Eerst afwachten hoe het met de blessure gaat. Een kilometer in 3 minuut 20 lopen lukt wel. Maar als het harder moet, krijg ik pro blemen." Ondertussen blijft hij de trainingsintensiteit opvoeren tot een week voor de Kustmarathon. Als hij van start gaat, wil hij een podiumplaats bemachtigen. Een ander doel is de marathon van Am sterdam twee weken later. De twijfel bij de winnaar van de wedstrijd van de vrouwen is nog heviger. Anjolie Engels is door een virus met de dure naam neuritis vestibularis nog niet de oude. Ze is wel weer gezond, maar veel duurvermogen heeft ze richting Kustmarathon niet kunnen opbou wen. Twee weken geleden, toen ze de Halve marathon van Westen- schouwen won, wist ze zeker dat de Kustmarathon een brug te ver was. Maar na haar knappe tijd van zaterdag is dat niet meer zo. „Ik hou van uitdagingen en weet dat ik het fysiek aankan. Maar het ech te duurvermogen ontbreekt." De vraag is of ze dat in optima form nodig heeft. Op de startlijst staan geen namen van supersnelle vrouwen. Aan de andere kant: op 5 oktober krijgen de deelnemers tussen Vrouwenpolder en Oostka pelle een klein strandje voor de voeten. Het is hoog water en daar houdt de frele Engels niet van. „Ik ga volgende week eerst maar eens een langeduurloop doen. Kijken hoe dat uitpakt." Vrouwen. Derde klasse. Prinsenbeek-Ra- pide 1-2 (1-1): Rapide begon wat tam aan de wedstrijd en werd al na zes minuten met een achterstand geconfronteerd. Daar na kreeg het Hulster team meer greep op de wedstrijd en kwam de ploeg na 25 minuten uit de rebound van een strafcorner op gelijke hoogte via Lauren Zaman. In de tweede helft was Rapide duidelijk beter dan de thuis ploeg. Dat sterkt trainer/coach Mark-Jan de Jonge in de over tuiging dat zijn team, ondanks het wegvallen van vijf vaste krachten, zonder al te veel proble men mee moet draaien in deze klasse. Ruim in de tweede helft werd het overwicht van Rapide uitge drukt in 1-2 door Sophie Claes- sens. Daarna verzuimde het team nog enkele kansen te verzilveren. Vierde klasse. Olympia-Zundert 1-1 (1-0): Het vrijwel volledig uit jeugd bestaande standaardteam van Oiympia liet de winst eigen lijk lopen. Na tien minuten open de Aïscha Sips de score. Daarna liet het onervaren team acht kan sen liggen om de zege veilig te stellen. Het over het algemeen do minerende Oiympia zag tot over maat van ramp Zundert in de slotfase nog op gelijke hoogte ko men. In deze voorcompetitie hoopt Oiympia bij de eerste twee te eindigen om daardoor na de herfstvakantie in een sterkere promotiepoule ingedeeld te wor den. Mannen. Derde klasse. Olympia-Spijke- nisse 1-1 (0-0): Het was voor het op derdeklasseniveau debuteren de Oiympia even wennen aan het hoge tempo dat Spijkenisse Twij fel heerst bij winnaars door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In Nieuw- en Sint Joosland ging zon dag de landelijke competitie voor de Esporado Cup van start. Jessica Nijpjes toonde zich in de klasse M2 oppermachtig. Zus Chantal schreef met Checavara N beide proeven in de Z1 met een straatlengte voor sprong op haar naam. door Lucien Roelandt ERMELO - De tweelingzussen Chan tal en Jessica Nijpjes uit Middel burg presteerden op de Hippiade - het Nederlands kampioenschap voor basiscombinaties - in Ermelo uitstekend. door Koen de Vries Tim Pleijte De mannen van Oiympia pakten een punt bij het debuut in de derde klas se. foto Peter Nicolai door Peter Snelders TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse teams zijn de hockeycompetitie goed begonnen. In de derde klasse debuteerde Oiympia met een verdienstelijk gelijkspel (1-1) tegen Spijkenisse. Een klasse lager was Rapide met 5-3 te sterk voor het thuisspelende Tempo. Bij de vrou wen opende Rapide de competitie in de derde klasse met een 2-1-ze ge in Prinsenbeek. Na jaren van afwezigheid debuteerde het vrijwel uit allemaal A-jeugd bestaande O- lympia in de vierde klasse voor standaardteams met een gelijk spel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70