VS moe van oorlog én protestacties Ideale boxspring voor ouderen Ja/ stuur mij de gratis brochure over bedden molenaar 2f 6 BUITENLAND INTERNATIONAAL S Vicepresident Kenia staat morgen in Den Haag terecht voor aandeel in moordpartij. Koeweiter wil ontsnapte leeuw een lift geven Vol zelfvertrouwen staan ze naast de fontein op het centrale pleintje van White Plains. Op vrijdag avond iets voor tienen loopt er vooral uitgaanspubliek door dit stadje iets ten noorden van New York. Daartussen zijn Priscilla Read en Laura Myerson - twee da mes met grijze haren en met gro te protestborden op hun buik - een verrassende verschijning. Vo te no on Syrian attack (stem nee over de aanval op Syrië) staat er op het bord van Read. Dat van Myerson toont een boodschap van gelijke strekking. Iedereen schieten ze aan: „Wil je onze peti tie tekenen? Tegen de aanval op Syrië?" En het werkt. Oud of jong, aange schoten of nuchter: bijna ieder een zet een krabbel. De anti-oor logstemming hier komt overeen met het beeld van de peilingen af gelopen week. Volgens onderzoeksbureau Pew Research was 29 procent van de ondervraagden voor en 48 pro cent tegen ingrijpen. De Washing ton Post en televisiezender ABC News turfde 36 voor en 59 tegen, televisiestation NBC News 42 pro cent voor en 50 procent tegen en webkrant Hufïington Post noteer de 25 procent voor en 41 procent tegen. Het lijkt erop dat Amerika inderdaad, zoals president Barack Obama al zei, 'moe is van het oor logvoeren'. Irak, Afghanistan, het is mooi geweest. Een meerder heid heeft geen trek in een nieuw gewapend conflict, ditmaal met Syrië. Desondanks is de opkomst voor het protest in White Plains ma ger. Naast Read en Myerson zijn er nog een stuk of vijf enthousias telingen te tellen. Myerson: „Maar we waren om een uur of vijf met bijna tweehon derd man hoor." Goed, tweehon derd man in White Plains, nog een paar honderd op Times Squa re in New York en misschien zo'n 150 in Washington voor de deur van het Witte Huis, het zijn aan tallen waar Obama niet van wak ker zal liggen. Toch wil Occu- py-veterane Myerson er niet aan dat de Amerikanen naast oor logsmoe misschien ook een beet je protestmoe zijn. „Nee", zegt ze wijzend naar drie activisten ach ter het tafeltje naast de fontein, „Priscilla en ik gaan zo weg. Wij willen om tien uur thuis zijn. Maar zij blijven hier 24 uur zit ten. Dan zie je toch dat onze actie echt leeft." Intussen toont het team van presi dent Obama aan senatoren tij dens besloten bijeenkomsten gru welbeelden om ze te winnen voor een militaire actie tegen Syrië. De beelden tonen mensen in doods nood, na de vermeende aanval met gifgas door het Syrische regi me bij Damascus op 21 augustus. De meeste beelden circuleren al langer op YouTube. Volgens nieuwszender CNN geven de beel den geen antwoord op de vraag wie er achter de aanval zit. A\J00f ^ezon^de mxxUUXutt Diverse maten, kleuren o en uitvoeringen mogelijk Altijd de juiste instaphoogte op uw maat afgestemd, en tot ver pleegbed te verhogen Elektrisch verstelbaar voor extra comfort Ergonomische werking door pocketveren voor een ontspannen nachtrust Als u hierop gaal liggen, hebt u één en al natuur onder u. Want de zorgvuldige verpakte pocketveren worden omsloten door lagen vlas, katoen, paardenhaar en schapenwol. Ze geven de boxsprings van Molenaar haar ultieme comfort. Ergonomisch topcomfort dat de kwaliteitsbewuste slaper uit het hart is gegrepen.. Bel gratis 0800-27 40 400 voor een gesprek met één van onze adviseurs. Vrijblijvend thuisadvies? Natuurlijke materialen zorgen voor warmte en transpiratieafvoer Boxspring vormt mee met uw lichaamshouding De topper maakt het opmaken eenvoudig Het hoofdbord, matras en boxspring zijn zeer rijk gestoffeerd Handgemaakt in Nederland Bekijk de product-video op molenaarbedden.nl/video Gratis brochure? Bel 0800-27 40 400 Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d Ijssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl VOORBESCHOUWING NAIROBI - Patrick Chemos (34) heeft het helemaal gehad met de politici in zijn land. Hun besluit om zich terug te trekken uit het Statuut van Rome, en daarmee uit het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag, maakt hem woest. „Don't be vague, go to the The Ha gue, riepen diezelfde volksverte genwoordigers een paar jaar gele den in koor. Niemand wilde zijn handen branden aan de berech ting van de verdachten van verkie- zingsgeweld, dus werd het Straf hof ingeschakeld. Nu het proces tegen de president en vice-presi dent staat te beginnen, willen ze er niks meer mee te maken heb ben. Hypocrisie ten top", foetert Chemos. De tv-producer en stamgenoot van vicepresident William Ruto, verloor een broer en neef door het verkiezingsgeweld in januari 2008. „Alle slachtoffers hebben recht op gerechtigheid, daar moe ten onze parlementariërs zich sterk voor maken. Alle schuldigen verdienen straf, ook de leiders van het land." De actie van het parlement heeft overigens geen gevolgen voor de procesgang, dus staat Ruto mor- Een automobilist in Koeweit heeft zaterdag een ontsnapte leeuw zijn auto in gelokt. Hij liet het dier plaatsnemen op de achter bank en stapte zelf ook in het voertuig, maar belde vervolgens toch maar de politie voor hulp. De man zag de leeuw wandelen door de straten van Bayan, een van de betere buitenwijken in het zuiden van de stad Koeweit. „Agenten hebben het dier vervol- gens overgebracht naar hun poli- tiewagen", aldus een politiemede werker. In Koeweitse media circu- leren foto's van de leeuw die van- af de achterbank uit het raampje van de politieauto staart. Het dier is opgevangen door de Koeweitse Iandbouwautoriteit. Agenten zijn nog op zoek naar de eigenaar van de leeuw, die het dier waarschijn lijk illegaal als huisdier hield. Sommige rijke Koeweiters zien zulke dieren als statussymbool. door onze correspondent Mathijs Rotteveel NEW YORK - Het merendeel van de Amerikanen is tegen militair ingrij pen in Syrië. Maar ondanks verwoe de pogingen van vredesactivisten komen grootschalige protesten nauwelijks van de grond, zoals dit weekeinde bleek op verschil lende plaatsen in de Verenigde Sta ten. Pew Research noteer de 48 procent tegen stemmers. Andere on derzoeken laten een soortgelijk beeld zien Volgens Pew Research is 29 procent van de ondervraagde Amerika nen voor militair ingrij pen in Syrië •o Naam C Mevr Dhr PostcodePlaats Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Bel 0800-27 40 400 Wf IZIJNSPRODUCT EN door onze correspondent Frans van den Houdt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6