Valse start voor Terneuzen en Zeelandia Middelburg 1 SPORT 41 Vechtlust helpt TOP aan tweede overwinning IJzendijke te sterk voor ARC sum met dertig spelers was geko men." Hendry haalde nog wel een posi tief punt uit de wedstrijd. „Nie- IJZENDIJKE - De voetbalsters van IJ zendijke zijn de competitie in de tweede klasse B met een ruime 6-2-zege tegen ARC begonnen. De ploeg uit Alphen aan de Rijn kwam in de beginfase op o-i, maar nog voor de rust werd de si tuatie door Rosanne Lammers, Thea Corstanje en nogmaals Lam mers (kopbal) rechtgezet. „Voor rust leden we teveel balverlies. In de tweede helft liep het beter", concludeerde IJzendijke-trainer Ronny van Poucke na afloop. Na rust werd de score opgevoerd door Corstanje, Carmen Fox en Kelly van Leeuwe tot 6-2. Voor de vrouwen van Terneuzen begon de nieuwe competitie met een nederlaag. De Zeeuws-Vlaam se derdeklasser ging in Tilburg met 5-4 onderuit tegen SC 't Zand. Mandy Kloonen (2x), Roxanne Bartels en Sibelle Asanov maakten de Zeeuws- Vlaamse treffers. mand heeft zijn hoofd laten han gen", zei hij. „Natuurlijk kun je het tegen een team als Hilversum snel opgeven, maar dat is niet ge beurd. Iedereen heeft tot het ein de hard geknokt. En het is mooi dat dat ons ook nog een try opge leverd heeft." En hoeveel man verwacht hij maandag op de training? „Ik denk dat er heel veel zullen zijn. De boodschap is wel overgekomen." Terneuzen-Halsteren 1-2: De be zoekers waren duidelijk sterker, maar toch was het Terneuzen dat op slag van rust de score opende via Jozué Weever: 1-0. Meer nog dan voor rust speelde de tweede helft zich grotendeels af op de helft van de thuisploeg. De 1-0-stand bleef echter lang op het bord staan, ook omdat Halste ren twee keer de paal en één keer de lat raakte. In de 83e minuut kwam de gelijkmaker er dan toch, toen de bal uit een hoekschop slecht werd weggewerkt en Vin cent Vervoort hiervan profiteer de: l-l. Ver in blessuretijd bezorg de Abdel Jajah zijn ploeg alsnog de verdiende, maar wellicht niet meer verwachte overwinning: 1-2. WSC-Zeelandia Middelburg 2-1: De Middelburgers kwamen sterk uit de startblokken en dat leverde na een kwartier de openingstref fer van Rogier Veenstra op: 0-1. De thuisploeg leek door deze tref fer wakker geschud en al snel zorgde Colin Austerman na een fraaie actie voor de gelijkmaker: 1-1. Uit een voorzet vanaf de lin kerkant kopte Jaimy Pennings in de 25e minuut de ploeg uit Waal wijk op voorsprong: 2-1. In de tweede helft kon de wedstrijd twee kanten op. Beide ploegen kregen enkele kansen, maar kwa men niet tot scoren. Vooral in de door scheidsrechter Toorenaar toe gekende extra tijd van zeven mi nuten kregen de bezoekers enkele goede mogelijkheden op de gelijk maker, maar het bleef bij de 2-1. TOP-Meervogels 12-9: Op eigen terrein zette TOP ook de tweede wedstrijd van het seizoen om in winst. Met twee overheersende verdedigingen werd het geen spektakelstuk. 'Strijd' was het sleutelwoord aldus coach Maljers. Scores TOP: Peter van Belzen 3, Cor- né Bezemer en Remco Bezemer 2, Jeanine Marijs, Nelleke van Belzen, Wilma de Ridder, Jordi Meulmeester en Juriaan Bouwens 1 Tjoba-Albatros 14-12: In de over gangsklasse D liet Tjoba de onge lukkige start van vorige week vol gen door een stroeve winst op Al batros. Met Marcel de Dreu, die lang uit beeld was, als vervanger van de geblesseerde Niels West maas sloeg Tjoba toe in de laatste tien minuten. Na de 10-10 werd een gaatje geslagen. Koag-Fortis 11-16: Resultaten uit het verleden boden bepaald geen zekerheidje tegen Koag. Des te gro ter was de Souburgse blijdschap met deze overwinning. Coach Sjaak Baas prees vooral de discipli ne in de organisatie en constateer de tevreden dat er over veel scha kels gescoord werd. Swift-Pernix 12-11: De eerste 35 minuten van het seizoen had Swift nodig om de intimidatie van zich af te spelen. Na de rust (5-8) lieten de Middelburgers het verbale geweld uit Leiden van zich afglijden en wonnen ze het korfballend. Scores Swift Richard Geldof 4, Lenn- art Hoogenboom 3, Vera Kuiper en Matthijs Pouwer 2, Aisja Zuidweg 1 Togo-Merwede 8-8: Met nog vier minuten op de klok en de stand van 8-6 leek tweedeklasser Togo ti- telaspirant Merwede te verrassen. Door twee curieuze Sliedrechtse treffers kregen de Goesenaren het deksel echter lelijk op de neus. Coach Jan Voshart vond het zuur voor zijn spelers. Scores Togo: Wendy Uitterhoeve, Marcel Joziasse en Niek Meerman 2, Anouk Hazelaar, Marten Postema 1. Nikantes-Seolto 12-13: Het was maar goed dat een gehavend Seol- to in de eerste helft een 4-8-voor- sprong had opgebouwd. Na rust hielp de Vlissingse derdeklasser Nikantes bijna in het zadel. Met de hakken over de sloot kaapte Seolto twee punten weg. Ondo-ADO 18-8: Tegen een even jeugdig ADO voerde Ondo de re gie. Door het lengteoverwicht en de trefzekerheid van de thuis ploeg oogden de Zuid-Hollanders bij vlagen als sparringpartner. Scores Ondo: Annemieke Toerse, Den nis Witte, Jeroen Mesu en Ronald Wis se 4, Thomas Mesu, Kristy Kolmus 1 MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 door Jaapjan Ritsema Oemoemenoe-rugbyer Matthew Grant, de Schotse nieuweling, breekt door de linies van Hilversum heen. foto Ruben Oreel door Jos van Belzen MIDDELBURG - De eerste speelron de in de tweede klasse E van het zondagvoetbal leverde de Zeeuwse deelnemers geen punten op. Zo wel Terneuzen (thuis tegen Halste ren) als Zeelandia Middelburg (in Waalwijk tegen WSC) verloren hun eerste duel met 1-2. RCS tegen Jeka werd afgelast wegens een slecht veld. Terneuzen en Zeelan dia Middelburg kwa men zondag beiden één keer tot scoren in de tweede klasse. MIDDELBURG - Liefst acht Zeeuwse korfbalploegen troffen een tegen stander voor wie de competitie za terdag pas begon. TOP Arnemui- den en Tjoba sponnen garen bij het ritme dat ze een week eerder al opdeden. Beide overgangsklas sen wonnen hun eerste thuiswed strijd van het seizoen. Ook de eer steklassers Swift en Fortis pakten twee punten. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Marcel de Dreu 3, Robert van Schaik, Robin Harinck en Esmee Walraven 2, Manon Braam 1. Scores Fortis: Rens van den Driest 5, Remco Crucq 4, Jordy Sleijpen 3, Joy ce Schoonaard 2, Anita Wielemaker en Rachel Verhagen 1. Scores Seolto: Ralf Dourlein 6, Tim- me Provoost 3, Mayella Kuizinga en Mariëlle Francke 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69