Corn Boys start seizoen met royale overwinning Zaamslag wint weer Minuut stilte voor clubman Tom Middelkamp lijkt weinig op z'n opa 40 SPORT EREKLASSE Oemoemenoe verliest bij rentree in ereklasse met 5-63 van Hilversum. Automatismen ontbreken nog. Jean-Louis Legrand Vivoo-Corn Boys 0-5 (0-2). Na 13 minuten spelen werd het 0-1 door Wesley Winne en halverwege de eerste helft bracht Rick Klasen de stand op 0-2. In de tweede helft maakte Corn Boys het karwei ver volgens af. Voor de 0-3 en 0-4 zorgde Leroy Maas. Steven de Me ijer scoorde de 0-5. IJzendijke-Hulsterloo 2-1 (1-1). Het duel tussen IJzendijke en Hul- sterloo ging gelijk op, maar het was de thuisclub die aan het lang ste eind trok. Dwight van Hulle opende voor rust de score, maar niet veel later werd het uit een strafschop van Jelle van Damme 1-1. In de tweede helft werd joel van Overloop matchwinnaar met een uithaal in de kruising. Hansweertse Boys-Graauw 2-3 (1-1). Omdat Graauw wat beter met zijn kansen omging werd het 2-3. Tim Roodhuizen bracht de stand op 0-1, waarna Freddy Struik voor 1-1 zorgde. In de twee de helft was het opnieuw Rood huizen die scoorde, maar dit keer „Onnodig en nonchalant", luidde het kritische oordeel van De Wae le over de fase voor rust, waarin Volharding zomaar terug kon ko men van 2-6 naar 5-6. „Allicht toch wel het gevolg van het ont breken van vastigheid in het was het Heshan El Frakany die ge lijkmaakte. Merijn Taelman beslis te daarna de wedstrijd in het voor deel van de bezoekers. Kwadendamme-Sluis 3-3 (3-2). Het duel tussen Kwadendamme en Sluis kende een doelpuntrijke opening. Na een kwartier spelen stond het al 2-2. Rick Peters open de uit een strafschop de score, waarna Patrick Vinke - ook vanaf elf meter - voor 1-1 zorgde. Via By ron Bentley (1-2) en Roel de Jonge werd het 2-2. Kort voor de rust be paalde John Meijler de stand op 2-3. Drie minuten na de hervat ting liet Adrie de Kort de 3-3 aan tekenen. Daarna werd er niet meer gescoord. Hoofdplaat-Terhole 4-1 (2-0). Hoofdplaat had weinig moeite om Terhole naar een ruime neder laag te spelen. Voor de rust scoor de Marvin Cornelis tweemaal, waarna Mare Boeckhout en Tho mas van Merode in de tweede helft de voorsprong opvoerden naar 4-0. In de slotfase redde Tho mas Maas vanaf de penaltystip de eer voor Terhole 4-1. SDO'63-Volharding 4-0 (2-0). Volharding ging fel van start, maar nadat Leon Lambert voor SDO scoorde, kantelde de wed strijd. Voor de rust trofs Lambert nog eens doel. 3-0 werd het door Ruud van Driessche en 4-0 door YoussefTouré. team", beredeneerde de Belgische trainer-coach hardop. Desalniette min stelde Zaamslag in de twee de 35 minuten vrij simpel orde op zaken. MIDDELBURG - Het is raar maar waar: sommige rugbyers van Oe moemenoe hebben nog niet door dat er in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland, meer com mitment is vereist dan in de eerste klasse. „Hopelijk hebben zij nu een wake up call gehad", zei de Schotse speler/coach Brian Hen dry na de 63-5-nederlaag tegen Hilversum. „Ik denk dat het die jongens wel duidelijk is dat je niet zomaar trainingen kunt mis sen." Wat Hendry frustreert, is dat hij op de maandagavonden maar wei nig teamgenoten aantreft op het veld. „We zijn nu negen weken Voorafgaand aan de wedstrijd tussen Oemoemenoe en Hilver sum werd er een minuut stilte ge houden voor Jean-Louis Legrand, één van de mannen die vanaf de oprichting betrokken was bij de Middelburgse rugbyvereniging. Hij overleed in juni na een lang ziekbed. Voor zijn zonen Fabien en Lau rent, twee ervaren spelers van Oe moemenoe, was dat een emotio neel moment. Fabien: „Op zo'n aan de gang en meestal zijn we maar met z'n tienen. Op woens dag moet ik dan wéér alles uitleg gen, omdat we dan wel zo goed als compleet zijn. Tja, zo kun je op woensdag geen stapje extra maken en komen de automatis men er niet in. Ik kan die jongens blijven vertellen dat ze 's maan dags moeten komen, maar tot nu toe heeft dat weinig effect gehad. Misschien dat ze het nu snap pen." Fabien Legrand, één van de routi niers in de Middelburgse ploeg, was het van harte met zijn coach eens. Toen alle spelers direct na de wedstrijd even de koppen bij elkaar staken, deed hij een emotio neel appèl op de maandagstakers. moment mis je hem ook enorm. Hij ging altijd met wedstrijden mee." Laurent: „Met de minuut stilte stonden we met ons gezicht naar het clubhuis toe. Hij stond al tijd op hetzelfde plekje op het bal kon. Nu zagen we hem niet. En na de wedstrijd treffen we hem er ook niet aan." Fabien: „Na afloop ging de wedstrijd altijd nog even door bij ons. We praatten er altijd over met onze vader. Dat zal nu anders zijn." Hij riep hen op toch écht te ko men. „We spelen nu op het hoog ste niveau van Nederland! Niet in de tweede klasse ofzo. Iedereen heeft wel een excuus. Werk, school... Bullshit. Jullie hebben alle maal 'ja' gezegd om hier te komen spelen, dus kom dan ook trai nen." Even later - enigszins afgekoeld, mede door een verplicht ijsbad - zei Legrand ook wel rekening ge houden te hebben met een fikse nederlaag. „Maar die had kleiner kunnen zijn", meende hij. „Het was fustrerend om te zien dat sommige bewegingen er bij ons nog niet goed in zaten, terwijl dat wel had gekund." In de eerste twintig minuten kon Oemoemenoe de tegenstander nog enigszins bijbenen. De ploeg stond wel vol onder druk, maar hield Hilversum aardig weg bij de achterlijn. Alleen uit een penalty kick (0-3) kwam de ploeg vol in ternationals tot scoren. Nadat de eerste try wel gedrukt was, volg den de andere rap. Bij rust was het al 0-27. In de tweede helft ging Hilver sum onverdroten door. De ene na de andere try werd gedrukt en de ene na de andere conversie werd verzilverd. Pas bij 0-63 hield het op. En vervolgens mocht Brian Hendry in de dying seconds de eer redden. Eerder was aanvoerder Quinten van Dijk al dicht bij een score geweest. Hij werd slechts een meter van de achterlijn ge stopt. „Eigenlijk is het niet mijn bedoe ling om dit seizoen te spelen", zei Hendry, die een kwartier na rust inviel. „Maar ik moest er vandaag wel in. We hadden een blessure en op de bank zaten niet veel an deren meer. We hebben een smal le selectie. Vandaag had ik maar negentien man, terwijl Hilver- door Wim de Vos In weinig lijkt Tom Middelkamp op zijn legendarische opa Theo. Hij is wel goedlachs maar schuch ter als het op praten aankomt. Een uitspraak als dat er „in de ker- miskoersen veel meer geld te ver dienen valt dan in een Tour de France waar het alleen om de eer gaat en daarom zal ik daar niet meer aan deelnemen" zul je van hem niet horen. „Ik heb plezier in het wielrennen, dat is voldoende voor mij en nu ik hier gewonnen heb is het helemaal fantastisch", zei Middelkamp zaterdag na zijn zege in Heinkenszand. Hij is een zoon van Reggie Middelkamp die zelf slechts één jaar actief was bij de amateurs en het toen reeds voor gezien hield. Bij de toeristen startte Middelkamp zijn wieier- loopbaan, reed dit jaar wedstrij den bij de vrije bonden maar stapt volgend jaar wel over naar de elites zonder contract waarbij hij zal gaan rijden in het shirt van Arrow Cycling uit Clinge. „Ik kan goed mee in de wedstrijden maar een afmaker ben ik niet echt. Van daag lukte dat dus wel", aldus Middelkamp, die eerder dit jaar bij de Ronde van Noord-Beveland pen van elk 45 kilometer rustig houden, omdat er vooral erg hard werd gekoerst. „Daardoor was het wel behoorlijk pittig maar ik kon zonder problemen blijven volgen. Het achtervolgingswerk werd vooral door anderen gedaan", ver haalde de Belg uit Verrebroek. Er waren in de aanloop naar de fi nale wel enkele uitvallen waarbij onder andere Marcel Schroevers uit 's-Heer Hendrikskinderen be trokken was, maar de verschillen werden niet ruim. Pas in de slotfa se kwam de wedstrijd echt los toen zes man uit het peloton weg reed. Onder hen was ook Jacques Schuit maar die kon in de spurt om de zege geen hoofdrol vertol ken. Dat deed de gemoedelijke Tom Middelkamp wel. Hij ver wees Robert van Dalen (Andel) en Robert Koppers (Schevenin- gen) naar de tweede en derde plaats. Schuit finishte als vijfde. wegens te grote achterstand uit de wedstrijd werd gehaald door de jury. „Er stond toen veel wind waardoor ik af moest haken en niet meer terug kon komen bij de groep." In de Zeeland Classic kon hij zich tijdens de eerste twee grote omlo- Maandagstakers wakker geschud door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal ging Corn Boys voortvarend van start. De Sas- senaren wonnen in Hoogerheide met 0-5 van Vivoo. IJzendijke boek te eveneens een zege: tegen Hul- sterloo werd het 2-1. ZAAMSLAC - Nog maar net begon nen aan een nieuw seizoen lijken de korfballers van Zaamslag goed te gedijen onder de impulsen van coach Carlo de Waele. Dit keer werd er gewonnen van Volharding: 11-16. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 7, Pjotr Hamelink 5, Carolien Seghers, Marjan Verhage, Linda Hamelink en Marjolein Verpoorte 1 Volharding 2-BKC 1 9-5. Scores BKC: Koen de Bliek 2, Anne de Kos ter, Myrthe Faro en Sandra de Reu 1. Tjoba 4 - Luctor 1 9-6. Scores Luc- tor Peter Durink, Adrie de Jonge en Eline Jansen 2. door Roeland van Vliet HEINKENSZAND - Zijn grootvader werd in 1947 wereldkampioen bij de beroepsrenners op de weg in het Franse Reims en won ook ver schillende etappes in de Ronde van Frankrijk. Zelf zal Tom Middel kamp, jawel, kleinzoon van d'n Fiel, zo'n rijk palmares niet meer bijeen rijden. Hij is 26 jaar en is pas aan zijn eerste serieuze seizoen als wiel renner bezig. Zaterdag zette Mid delkamp overigens wel een eerste stap door de achtste editie van de Zeeland Classic in Heinkenszand op zijn naam te schrijven. Het peloton rijdt over de Gerbenesseweg in de Zeeland Classic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68