k Hasselbaink loopt met big smile op de Bosuil SPORT 39 ver nog even in zijn vertrouwde omgeving. Dat Roemeratoe niet stil heeft ge staan blijkt als de wedstrijd onder weg is. Waar de Dl van JVOZ nau welijks een vuist heeft kunnen maken, tapt de Ci uit een ander vaatje. De ploeg van Dennis de Nooijer speelt brutaal, toont lef en durft op te bouwen. Het tegen doelpunt komt min of meer uit de lucht vallen. Robin Schoon- brood haalt van twintig meter uit en ziet zijn schot in de verste hoek zeilen (ï-o). „Een mooi maar ook onnodig doelpunt", zegt Dennis de Nooijer (44) later. „We dekten niet door, terwijl we dat wel hadden afgesproken." JVOZ behoort met de Cl tot de top van Nederland. Een week gele den heeft de ploeg van De Nooijer bijvoorbeeld voor de be ker met 3-1 gewonnen van Vites se. „In onze competitie springen PSV, Feyenoord en Sparta er altijd wel bovenuit", weet De Nooijer. „Dat zijn de toonaangevende clubs. In de andere competitie zijn dat Ajax, AZ, Vitesse en soms Heerenveen." De trainer zit altijd vrij gespan nen op de bank, maar heeft vol doende momenten om wat van die spanning kwijt te raken. Zoals bij een heerlijke actie van zijn middenvelder Ahn Hiep Nguyen, die een tegenstander met één be weging de verkeerde kant op stuurt. „Waar ga je naartoe", roept De Nooijer richting de PSV' er. Tijdens de rust brengt hij Lisan van den Broek, de enige meid bij JVOZ Cl, binnen de lijnen. De jeugdinternational is gezien haar leeftijd een B-junior, maar mag volgens de reglementen in de C's spelen. En dat doet ze zeer ver dienstelijk. Samen met de beres terke Sander Versendaal sticht Van den Broek veel gevaar vanaf rechts. Versendaal stoomt twee keer op, maar scoort niet. Van den Broek lijkt dat wel te gaan doen, maar wordt - onterecht - terugge floten vanwege buitenspel. In blessuretijd komt PSV vervolgens nog op 2-0. „We konden aardig mee hè", zegt De Nooijer. „Ik ben hier ook al eens helemaal weggespeeld met mijn team. 7-0... Ik was toen blij dat de wedstrijd klaar was." Een gelijkspel zou deze keer niet onte recht zijn geweest, zegt De Nooijer. „Dat had de verhoudin gen op het veld beter weergege- ven. Na de rust waren we heer en meester op het middenveld. We vonden steeds de vrije man. Daar kan ik wel van genieten. Ik kreeg ook het gevoel dat we fysiek en conditioneel verder waren dan PSV. Dat we verliezen is jammer, maar in onze Ci zit weer veel po tentie." Hij verwacht nu al dat hij aan het eind van dit sei zoen vijf, zes spelers kwijtraakt aan een Betaald Voet bal Organisatie. „Omdat hier echt een paar groeibriljantjes bij zit ten", weet De Nooijer. „Die jon gens staan overal op lijstjes." De eerder al genoemde Roemera toe is er daar één van. De Nooijer: „De manier waarop Godfried voet balt, dat ziet er heel simpel uit. Maar dat is het niet. De komende maanden mogen we nog meer van hem gaan eisen. Hij moet het elftal op sleeptouw nemen, nog meer oplossingen vinden, vaker voor het doel komen en meer sco ren. En na dit seizoen moet hij de stap maken." Misschien wel naar PSV, waar ze zaterdag ongetwijfeld nog een paar namen van Zeeuwse talen ten hebben omcirkeld. Het is de ochtend na Antwerp-Eu- pen. De spelers doen hun war- ming-up, Hasselbaink loopt te trekken aan een watersproeier. Hij sleept het karretje van de ene hoek van het veld naar de andere. De materiaalman heeft even ande re bezigheden, kennelijk. „Dan kan ik wel boos worden en hem gaan zoeken, maar dat houdt de training alleen maar op. Dus sleep ik dat karretje zelf wel. Want ik wil wel dat het hele veld lekker nat is." Hasselbaink is relaxed. Maakt zich niet druk. Lacht zijn bekende vet te grijns. De avond ervoor reageer de hij ook al ontspannen, hoewel Antwerp voor de tweede keer op rij gelijkspeelde (0-0 tegen koplo per Eupen). Hasselbaink is op de persconferentie opvallend posi tief over zijn elftal. Hij neemt het duidelijk op voor de spelers en be noemt de positieve punten. Daar om ook was hij tijdens de wed strijd een paar keer boos op het thuispubliek. Driftig draaide Has selbaink zich om naar de tribune. Zijn gebaren waren duidelijk: de fans moesten kalmeren. „We heb ben een paar jonge spelers. Die hebben nooit eerder voor elfdui- r zend mensen gespeeld. Die jon gens moet je niet uitfluiten, maar juist steunen. Het publiek moet hier onze twaalfde man zijn." Dat zit bij Antwerp wel goed. Te gen Eupen zijn er meer dan elfdui zend toeschouwers en die zorgen voor een fantastische sfeer in het Bosuil Stadion. Wie de ogen dichtdoet en alleen maar luistert, waant zich in de jaren negentig, toen Antwerp furore maakte in de Europacup. Twintig jaar later is het niveau van de club danig ge kelderd. Het doet pijn dat de oudste club van België al sinds de degradatie in 2004 uitkomt in de Tweede Klasse. Aan Hasselbaink de taak om de slapende reus te wekken en terug te brengen naar de Eerste Klasse. Hij heeft van de clubleiding deze zomer achttien nieuwe spelers 'ge kregen'. Hij wil zijn elftal ver- zorgd, liefst aanvallend voetbal la ten spelen. Geen lange halen. „Het kost tijd om dat erin te krij gen. Niet alle spelers zijn het ge wend om zo te spelen", zegt Has selbaink, die het 'een eer' vindt dat hij zijn trainersloopbaan kan beginnen bij zo'n mooie club met zo'n rijke historie. En drie maan den na zijn aanstelling is hij een tevreden man. „We hebben nog veel werk te doen. Maar dat is lo- gisch met zoveel nieuwe spelers." „Het olympisch programma moet altijd een weerspiegeling zijn van wat mensen wensen en wat mensen verlangen. Wij dringen geen pro gramma op aan de kijker en de publieke opi nie." IOC-voorzitter Jacques Rogge in De Tele graaf. Je bent te klein om het als aanvalster te maken, werd heel vaak tegen me gezegd. Maar ik denk dat in 2009 iemand voor het laatst heeft gezegd dat ik niet groot genoeg ben." Maret Grothues, aanvoerder van de Neder landse damesvolleybalploeg, in het Alge meen Dagblad. „Het is de realiteit dat je moet concurreren met ploegen die rijke eigenaren hebben. Daar kun je een mening over hebben, maar het is niet relevant. Je moet zorgen dat je slimmer of beter bent." Oranje-aanvoerder Robin van Persie tegen over NuSport. „Er zijn nu veel jonge gasten. De communicatie is daardoor ook heel anders. Wij hebben het met el kaar over de PlayStation, terwijl oudere spelers vaak al een kind hebben en met andere dingen be zig zijn." Oranje-international Jetro Willems in De Te legraaf. „Hij is open en recht voor zijn raap. En over zijn resultaten valt niet te discussiëren." Wesley Sneijder in de Volkskrant over Louis van Gaal. „Ook al heb ik veel respect voor een club als Barce lona: ik denk dat FC Twente op dit moment een be ter team voor me is." Twente-aanwinst Jesüs Corona in Medio Tiempo. Hij verkoos naar eigen zeggen FC Twente boven Barcelona. „Voor mij is het als een weerzien met een vrouw. Als je zegt dat je graag bij haar wilt zijn en zij zegt dat ook, dan vind je altijd een manier om dat mogelijk te maken. Ik ben nu samen met Schalke." Schalke-aanwinst Kevin-Prince Boateng in Bild. ImAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 <en door Jan Poortvliet. Dylan Davidse schreeuwt naar zijn ploeggenoten, terwijl PSV'er Shurandy Sambo (nummer 3) de aanval zoekt. unnen doen' ANTWERPEN - Jerrel Hasselbaink is begonnen aan zijn eerste baan als hoofdtrainer. Hij moet het wegge zakte Royal Antwerp FC, een grote naam toch in het Belgische voet bal, terug brengen naar de hoogste klasse. |dro Fernandes af en is daarna dicht bij de Dennis de Nooijer wandelt na de nederlaag het veld af. Rechts naast hem zijn zoon Mitchell, foto's Inge Sponselee en Janet Visser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67