De Wolf brengt FC Axel de zege ft r wonden na afstraffing Hontenisse krijgt er flink van langs in de vierde klasse met een punt SPORT 37 Zware blessure Duitse verzorger weet nu al dat ik vannacht heel slecht slaap, want dit ben ik niet gewend, ledereen weet vooraf dat het lastig wordt, maar dat het ver schil zo groot zou zijn..." De thuisploeg kroop in de eerste minuut al door het oog van de naald, toen Nick Claassen van dichtbij verzuimde om de trekker over te halen. Het bleek uitstel van executie, omdat Maarten van Hecke in de derde minuut trefze ker was: o-i. De jonge spits beleef de het middagje van zijn leven en mikte vijf keer raak. Dennis de Nooijer, Nick Claassen en Randy Lauret tekenden voor de overige doelpunten van het in de derde klasse debuterende Philippine. Trainer Nico Knol, die nieuw is in Philippine, zei blij te zijn met de zege, maar die ook te hebben inge calculeerd. „We wisten van tevo ren dat we Aardenburg moesten pakken", vertelde hij. „Het score verloop viel voor ons goed uit. Dit is een hartstikke goede groep en de jongens die gekomen zijn (De Meza, Van de Boor, Claassen, Van der Meulen, Corstanje) passen al lemaal goed in de groep van Phi lippine. Dat is heel belangrijk." Philippine zat na ruim een half uur al op rozen en leidde bij rust zelfs al met 0-5. Dat de teller op acht bleef steken zat aanvoerder FC Axel-Veere 1-0: Een verdien de zege voor de nieuwbakken fu sieclub. Voor rust werd er niet ge scoord in Axel. De vierhonderd toeschouwers zagen dat FC Axel een kwartier voor tijd de wed strijd besliste. Na goed doorzet ten van Niels de Zwarte kwam de bal bij Maik de Wolf die bij de tweede paal raak schoot: 1-0. Veere drong daarna aan. Het bleef spannend tot het eind, maar ge scoord werd er niet meer. Domburg-Spui 1-2: Een domper voor Domburg. Na vijf minuten profiteerde Spui-speler Jelmer de Pooter al van een misverstand in de defensie van Domburg. Spui kreeg daarna nog een paar kansen en via Wouter de Visser en Robin Geelen kreeg ook Domburg moge lijkheden. Uit een voorzet van Mark Maranus tekende Martij n Minderhoud in de 48e minuut voor de 1-1. Een treffer van Geelen werd daarna afgekeurd wegens buitenspel. In de 67e minuut be sliste Spui het duel. Een vrije trap van achteruit werd doorgekopt en door De Pooter op de juiste waar de ingeschat: 1-2. Heinkenszand-Arnemuiden 1-5 (0-2). Yannick Schaier 0-1 (straf schop) en 0-5 (strafschop), Colin van Koeveringe 0-2, Werner van Belzen 0-3, Marvin Meerman 0-4, Martijn Si- monse (strafschop) 1 -5. DFS-Walcheren 5-5 (4-3). Bart Cher- min 0-1,0-2, 5-4 en 5-5, Pim Smul ders 0-3, Dennis Schuitemaker 1-3, Jeroen Grefkens 2-3, Koen van de Ber ge 3-3 en 4-3, Nuno Andrade Varela 5-3. HVV'24-Hoeven 2-0: Nadat beide ploegen een kans hadden laten lig gen om de score te openen, mocht Jari Vyaene in de vijftien de minuut vanaf elf meter aanleg gen (1-0). Een technisch sterker HVV'24 kwam even later op 2-0 door Jasper Sulmon, na een fraaie steekbal van Vyaene. Waar de eer ste helft twee gele kaarten had op geleverd, ging het na de pauze plots erg hard en viel de ene na de andere kaart bij de bezoekers. Vijf minuten voor het einde leid de dit ertoe dat Hoeven nog maar met negen man op het veld stond. Gescoord werd er niet meer. Rood Wit W.-Hontenisse 9-0: In de eerste tien minuten waren er twee opgelegde kansen voor de bezoekers en na de 1-0 van Jordy Adan liet ook Kris van Meele een goede kans op de gelijkmaker on benut. Nu werd het halverwege de eerste helft 2-0 door Boy van Steen, waarna zowel Adan als van Steen voor de thee nogmaals tref zeker waren: 4-0. Hontenisse zag de tegenstander na rust via Boy van Steen (2x), Jordy Adan en An- gelo Kenze uitlopen tot 9-0. Internos-Luctor'88 2-0. Stijn Baarend- se 1 -0, Patrick Schalk 2-0. spectaculair. Eerst miste Adzine Boufrahi alleen voor de doelman, vervolgens kreeg Meivin Boone de rode kaart, waarna Breskens in ondertalsituatie de wedstrijd deed kantelen en via Ned de Looze langszij kwam (1-1). In de slotfase was er vervolgens een op stootje dat eindigde met rood voor Tim van Ommen. Sluiskil-Clinge 1-3: De beste mo gelijkheden waren in de eerste helft voor de bezoekers, maar al leen verdediger Emanuel Pauwels wist er hiervan één te benutten: 0-1. Gaandeweg de tweede helft werd Sluiskil wat sterker, maar het was invaller Rojan Seghers die de voorsprong van de bezoe kers verdubbelde: 0-2. Even later besliste Seghers de wedstrijd: 0-3. Kort voor tijd bracht doelman Sjef van der Kinderen eerst nog redding, waarna hij kansloos was in de rebound: 1-3. Steen-RLA W. 4-3: Een sterke start van de bezoekers leverde al na zeven minuten een treffer op van Soufian Doorns: 0-1. Steen herstelde zich snel en nam het middenveld in handen. Nog voor rust leidde dit ertoe dat de stand werd omgebogen naar 2-1 door treffers van Randy Houwer en Wouter van Maele. Kort na rust bracht Arno Thuij de marge op twee (3-1) en nadat Roy Triest in de 80e minuut voor 4-1 had ge zorgd leek Steen op weg naar een ruime overwinning. Treffers van Can Kiran en Soufian Dooms in de slotfase brachten de bezoekers nog wel dichterbij, maar span nend werd het niet meer. Koewacht-Vogelwaarde 1-0: In een sportieve wedstrijd stond Ro bin Mariman al na acht minuten aan het einde van een mooie com binatie om de 1-0 binnen te schie ten. De bezoekers kregen enkele mogelijkheden op de gelijkmaker, maar doelman Jelle Bonte stak in goede vorm en hield zijn doel schoon. De thuisploeg schoot nog een keer raak, maar deze treffer van Leroy van Waesberghe werd geannuleerd wegens buitenspel. Schoondijke-Jong Ambon 2-3: Na een 0-2-stand halverwege door twee treffers van Martin Waisapy maakte Ricardo Telussa er vijf minuten na rust 0-3 van. De thuisploeg kwam- terug via Andrew Wesbeek tot 1-3, maar kwam tien minuten voor tijd met tien man te staan na rood voor Baltus Verhage. Toch werd het even later nog 2-3 door Barry Hae- rens. Grenswachters-Vosmeer 5-0: De thuisploeg was duidelijk de bo venliggende partij, maar toch duurde het tot aan de 20e minuut voordat Roy Belde de score open de: 1-0. Vervolgens liep Grens wachters binnen elf minuten uit naar 4-0 door opnieuw Roy Bel de, Ronald Clarijs en Jaouad Al- louchi. Nadat dezelfde speler twee minu ten na rust ook voor 5-0 had ge zorgd was het een eind gebeurd met de dadendrang van de Bra- MÜNCHEN - Voor de eerste keer in zijn ruim 25-jarige loopbaan als fy siotherapeut van de Duitse voet balselectie moet Klaus Eder een interland missen vanwege een blessure. De verzorger van 'Die Mannschaft' ging vrijdag tijdens het WK-kwalificatieduel met Oos tenrijk (3-0) onderuit terwijl hij een sprintje trok naar de gebles seerd geraakte Marcel Schmelzer. De fysieke gevolgen waren ingrij pend: een gebroken ringvinger en een spierscheuring in zijn been. Dinsdag zal hij de wedstrijd te gen De Faröer op televisie dienen te volgen. Opvallend was dat hij Schmelzer vrijdag eerst nog pro fessioneel oplapte. „Ik dacht dat het allemaal wel meeviel. Pas na afloop kreeg ik door dat er iets se rieus mis was." MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 door Klaas Verspoor I Een fel duel tussen Thijs Ringoot (links) en Brendon van Leeuwen, foto Peter Nicolai MIDDELBURG - FC Axel opende in de derde klasse A van het zaterdag voetbal met een overwining. Maik de Wolf was de matchwinner voor de fusieclub. Ook Spui schreef na de ouverture drie punten bij. Het duel tussen Nieuwdorp en Oostka- pelle eindigde gelijk (3-3). Arnemui- den boekte wel een zege (5-1- winst bij Heinkenszand). DFS-Wal- cheren eindigde in 5-5. Nieuwdorp-Oostkapelle 3-3 (1-2). Rens Maljaars 0-1, Wouter Verduijn 0-2, Ruud la Grand 1-2, Robbie de Nooijer 1-3, Teun Rentmeester 2-3, Kevin Joosse 3-3. Björn den Hamer dwars. „In zo'n eerste wedstrijd moet je een state ment maken, zo'n ploeg oprollen en meer dan tien doelpunten ma ken. Maar we speelden na rust in een te laag tempo." Aardenburg-Philippine 0-8 (0-5). 3. Maarten van Hecke 0-1, 24. Dennis de Nooijer 0-2, 35. Maarten van Hecke 0-3, 36. Maarten van Hecke 0-4, 42. Maarten van Hecke 0-5, 48. Nick Claassen 0-4, 61. Maarten van Hecke 0-7, 83. Randy Lauret 0-8. Scheidsrechter: S. Dursun (Roosen daal Gele kaart: Stephan van de Boor, Ruben van der Meulen, Gaffin de Meza (Philippine), Hylke Stroo (Aar denburg). Aantal toeschouwers: 150. MIDDELBURG - De doelpunten vie len in de derde klasse A van het zondagvoetbal als rijpe appelen uit de boom. Zo kende Hontenisse een ongelukkig debuut met een 9-0-nederlaag bij Rood Wit W. j.uuc UllbK*»-* lip» ÉI3.3Vi<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65