Van Keulen houdt de traditie in ere Oranje Wit: 1 -2 Sebastian Dees helpt Zaamslag aan een punt SPORT 35 (6 De ploeg heeft het goed gedaan, zeker onder deze omstandigheden Pattinama wijst VC Vlissingen de weg in Geldrop trap plompverloren inleverde, waaruit de corner kwam die de 2-2 opleverde. Hollemans: „De 3-2 voor ASWH hing toen meer in de lucht dan de 3-2 voor ons." Die kwam toch, toen Jason Tjien-Fooh kort voor tijd op snel heid counterde en Schuit naast zich zag. Schuit schoot oog in oog met de keeper op de paal, bij de rebound werd hij onderuit ge trokken, waarna Hollemans van af elf meter zijn debuut een hap py end gaf. Trainer Alexander van Keulen van Terneuzense Boys was tevre den met het resultaat, maar min der te spreken over het spel. „We hadden te veel balverlies. Dat moet beter. Aan de andere kant hebben we niks weggegeven", stelde hij vast. Voor de Bevelander, die vorig sei zoen nog zondag-tweedeklasser Terneuzen onder zijn hoede had, had de overwinning nog een per soonlijk tintje. „Bij de clubs waar ik trainer was, heb ik telkens de eerste competitiewedstrijd gewon nen. Terneuzense Boys is in dat rijtje de zevende club." Van Keulen besefte wel dat er nog het nodige werk aan de winkel is. „We hebben een wisselvallige voorbereiding achter de rug. Er stond best wat druk op deze wed strijd. We moeten als ploeg nog groeien." De ambities zijn voor dit jaar bij gesteld. Van Keulen: „Het is duide lijk dat er met het verlies van vier spelers kwaliteit is ingeleverd. We mikken op een plaats bij de top vijf." In dat scenario past het om de jeugd een kans gegeven, maar de meesten kwamen zaterdag niet aan bod. Dat nam niet weg dat Bart van Fraeijenhove (18) en Mi- roslav Peric (19), die goed inviel, zich onderscheidden door de pro ductie voor hun rekening te ne men. Marthijn van Ham (19) stond ook in de basis. De techni sche staf van de Boys had verder voor veel ervaring gekozen. Zo be stond de verdediging uit Dennis van den Broeke (26), Kees Duite- meijer (33), Niels Breijaert (26) en Robert Rijnberg (32). Zij hadden niets te vrezen van de zwakke te genstander. Doelman Dennis Rijnberg hoefde nauwelijks op te treden. Op het middenveld be hield Tim Faassen de controle, ge steund door Van Ham. De flan ken waren bezet door Ruben de Haas en Van Fraeijenhove. Evert-Jan van Opdorp stond het dichtst bij de vooruitgeschoven aanvaller Marco Faassen. Terneuzense Boys had een over wicht, maar door het lage tempo werden er te weinig kansen ge creëerd. Van Fraeijenhove kreeg de beste kans na een steekbal van Marco Faassen, maar zijn inzet met zijn linkerbeen ging van dichtbij naast. Even later schoot Van Fraeijenhove uit een verre in- worp van Duitemeijer, die werd doorgekopt door Marco Faassen, met zijn rechter op voorsprong. „Die goal was een opluchting, want over mijn wedstrijd kan ik niet tevreden zijn. Mijn conditie is nog niet op peil", keek hij kri tisch naar zichzelf. Het meeste gevaar kwam via de linkerflank waar De Haas excel leerde, maar het bij de laatste voorzet te vaak misging. In de tweede helft probeerde Zwaluwe wat meer druk te zetten zonder echt gevaarlijk te worden. Gijs van de Made strafte bijna nog een fout van Robert Rijnberg af. Mar co Faassen zag daarna zijn schot na een schitterende actie gestopt door Zwaluwe-doelman Erik Doesburg. Invaller Peric miste voor open doel, vrijgespeeld door Van Op- dorp, na een dieptepass van Rijn berg. Drie minuten voor tijd schoot de jonge spits zijn ploeg echter wel naar de verdiende winst: 2-0. lijks bereikt of de bal werd al voor het doel geslingerd. Omdat ook an dere spelers van Hoek te gretig wa ren, lag het middenveld plots hele maal open. Oranje Wit kopte de bal weg en bracht de snelle Hakan Tokul in stelling. Die was het ach tergebleven duo Fabian Wilson-Thomas van den Houten te slim en te snel af en schoot de gelijkmaker binnen: 1-1. „We zul len maandag op de training nog maar eens uitleggen hoe we bij zo'n situatie moeten gaan staan", zei Verhoene, waarna hij de papie ren met alle tactische aanwijzin gen er bijhaalde. Om er maar mee aan te geven dat er tevoren wel de gelijk goede afspraken waren ge maakt. Uiteindelijk bleef de schade be perkt, omdat Clinckemaillie in blessuretijd koel bleef. „Je weet dat een keeper in zo'n situatie snel naar de grond gaat, dus moet je zo'n bal altijd stiften", vertelde de kleine Belg alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. KARAKTERISTIEK „De ploeg heeft het goed gedaan", vond trainer Hubert van den He mel, „zeker onder deze omstandig heden." De oefenmeester moest het tegen Rijsoord stellen zonder vier vaste krachten. Jordy Bakker, Juriën Dam, Koen Post en Peter Doens ontbraken vanwege blessu res. Tot overmaat van ramp viel na 35 minuten ook nog eens Tom my Tissink uit. Hij kreeg ander maal last van zijn knie. Op dat moment leidde de thuisclub met 1-0 via een doel punt van Anjie Lioe. Het was in een fase dat Rijsoord het betere van het spel had en vaak dreigend was via de snelle spitsen. Na rust gooide Van den Hemel het roer om en besloot hij brutaler te gaan spelen. „Dus met druk naar vo ren", zei de trainer. De tactiek werkte en leverde de gelijkmaker op. Sebastian Dees profiteerde van een slechte terugspeelbal bij Rijsoord en schoot de 1-1 binnen. In het laatste kwartier was de pijp leeg bij Zaamslag en drong Rijs oord nog aan. De Zeeuws-Vlamin gen bleven echter overeind. Na tien minuten schoot hij de Walcherse formatie naar de voor sprong. Na een steekbal van Ran dy de Dreu omspeelde hij de doel man, om vervolgens binnen te tik ken. Na de pauze scoorde hij op nieuw en leek de buit binnen. Di rect na de aftrap bracht Wesley Pluggers echter de spannig terug. Vlak voor tijd besliste Hoessein Bouzambou het duel alsnog. Trainer Ruud Pennings sprak over een terechte zege. „Geldrop-uit is altijd lastig. Er wa ren wel wat hachelijke situaties, maar de wedstrijd hebben we gro tendeels gecontroleerd." MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 KARAKTERISTIEK Kloetinge-ASWH 3-2 (2-0). 34. Bert den Hamer 1-0 (strafschop), 44. Mark Schuit 2-0, 62. Jaap Esser 2-1 (eigen doelpunt), 73. Michael van Dommelen 2-2, 89. Ruben Hollemans 3-2 (strafschop). Scheidsrechter A. Willems (IJs- selstein). Rode kaart: 87. Bart van Stokkom (ASWH). Gele kaart: Jansen, Quartel, Van der Schee, Daan Esser, Blomaard (Kloetinge), Michael van Dommelen, Doedee, Van de Werp, De Borst (ASWH). Toeschouwers: 450. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Ruben Hollemans, Timo Jansen; Aart Veldhof, Bert den Hamer (86. Michel Maaskant); Mark Schuit, Daan Esser, Roy Mulder (77. Bart Deprez); Jason Tjien-Fooh (90. Tom Blomaard). door Aector Dooms TERNEUZEN-Terneuzense Boys be haalde zaterdag in het openings duel van de tweede klasse een sim pele 2-0-overwinning op Zwaluwe. De Brabantse ploeg toonde te veel ontzag voor de Zeeuws-Vlamingen, die vorig seizoen nog in de eerste klasse uitkwamen. KARAKTERISTIEK Terneuzense Boys-Zwaluwe 2-0 (1-0). 31. Bart van Fraeijenhove 1-0, 87. Miroslav Peric 2-0. Scheidsrechter G. Daems (Gil- ze-Rijen). Gele kaart: Jan Polak (Zwaluwe). Toeschouwers: 125. Oranje Wit-Hoek 1-2 (0-1). 39. Yves Nyemb 0-1, 69. Hakan Tokul 1-1, 90 (+2). Guillaume Clincke maillie 1-2. Scheidsrechter: C. Prooi (Hellevoetsluis). Gele kaart: Björn Vlasblom en Wesley van Ze den (beiden Oranje Wit). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld en Thomas van den Houten; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte en Yves Nyemb (87. Regilio Pinas); Nick de Groote, Guillaume Clinckemaillie (93. Lionel Fitsch) en Thomas van Renterghem (67. Kyle Doesburg). door Jan Dagevos RIJSOORD - Bij Zaamslag werd zater dag met tevredenheid teruggeke ken op de rentree in de eerste klas se C van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse formatie hield aan het uitduel met Rijsoord een punt over: 1-1. Trainer Hubert van den Hemel CELDROP - Josimar Pattinama was zondag de gevierde man voor eer steklasser VC Vlissingen. De aanval ler maakte twee goals en had daar mee een flinke bijdrage in de 1-3-zege op Geldrop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63