FamilieVoordeel lOr korting op elk extra abonnement Laat de watertoren niet Voor joker' staan Sandmapping tijdens Uitmarkt Terneuzen kpn ZEEUWS-VLAANDEREN 17 kpn winkel kpn.com 0800 0115 Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Sony Xperia Z Nu eenmalig 19, Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Onder de titel 'Warm water in de watertoren' hield de stichting Vrienden van de Oostburgse Wa tertoren vrijdagavond een bene fietconcert in het Oostburgse Le deltheater. Een reeks artiesten uit (West-)Zeeuws-Vlaanderen, of met Zeeuws-Vlaamse wortels, trad belangeloos op om te laten zien - en vooral horen - dat de wa tertoren hen aan het hart gaat. Tijdens het concert was een breed repertoire te horen: van Neder- lanstalige meezingers en luister liedjes tot (folk)blues uit de Ame rikaanse Delta en West- Zeeuws-Vlaanderen. Naast specia le nummers over de watertoren was er plaats voor humor (Zeeuw se Peter) en amusement. Een ver rassing was het optreden van ten- nisleraar Johnny Blackman, die zich ontpopte als swingende en tertainer en het publiek aanzette tot dansen. De Oostburgse watertoren is wel iswaar in particuliere handen, maar de gemeente is verantwoor delijk voor het onderhoud aan de buitenkant. De toren moet niet al leen nodig worden geverfd, ook het kunstwerk van de waterdrup pels ('de tranen', volgens sommi gen) is aan renovatie toe. Het ge meentebestuur van Sluis wil de Breskense kunstenaar Johnny Bee- rens opdracht geven de druppels weer te laten glanzen onder voor waarde dat de bevolking toont er ook wat voor over te hebben. Adrie Oosterling begon het con cert direct met een lied over de beeldbepalende toren. Ries de Vuijst en Lisa Verhaeghe stuur den de circa 140 concertgangers de pauze in met de oproep de wa tertoren 'niet voor joker' te laten staan. Amsterdamse Lisa had de tekst net geschreven en het lied pas een paar uur voor het optre den geoefend met De Vuijst. De oproep had direct succes, want wethouder Jan Schaalje van de gemeente Sluis, die het con cert bezocht, voelde zich aange sproken. „Het is fantastisch wat de stichting allemaal voor elkaar heeft gekregen. De gemeenteraad bepaalt of er voldoende draagvlak is om de toren te schilderen. Maar ik denk persoonlijk dat de stich ting aantoont dat er een stevig draagvlak onder de bevolking is." Het stichtingsbestuur onder streepte de woorden van de wet houder door na de pauze te mel den dat tijdens de benefietavond de tweeduizendste vriend van de watertoren was geregistreerd. Drie leden van Champagne Char lie, Charlies, zagen de druppels als 'tranen van de crisis'. Die mag Sluis niet laten opdrogen. Roelandse liet binnenstadbezoe kers tegelijkertijd kennis maken met sandmapping, met behulp van een fles zand met een klein gaatje in de dop en een touw kunstwerken maken, die fotogra feren en met de wereld delen via @sandmapping. „Iedereen kan het en het resultaat is vaak prach tig." Er hadden zaterdag wat meer mensen naar de Uitmarkt mogen komen, maar het weer zat mee en bij optredens van onder meer Champagne Charlie en Smash op het podium aan het Tliinpad was het gezellig druk. Ook bands el ders in de binnenstad en op café podia trokken publiek, zodat de Uitmarkt het culturele seizoen passend inluidde. MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 SAMSUNG door René Hoonhorst OOSTBURG - Tijdens het concert voor de Oostburgse watertoren be leefden drie nummers over de wa tertoren en zijn druppels hun pre mière. Adrie Oosterling, de Char lies en gelegenheidsduo Ries en Li sa zongen een (lof)lied over het markante, beeldbepalende ge bouw. I Ries de Vuijst en Lisa Verhaeghe lieten het publiek in het Ledeltheater én het Sluise gemeentebestuur weten dat 'een toren om van te houden voor joker staat' met zijn grauwe aanblik en vervagende druppels, foto Peter Nicolai Servaas Roelandse maakt in 'no time' een kunstwerk via sandmapping en maakt tegelijkertijd reclame voor Toonbeeld, foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Kunstenaar Servaas Roelandse is docent bij Toonbeeld. Het kunstinstituut kan nog wel wat leerlingen gebruiken, dus combi neerde Roelandse het nuttige met het aangename en maakte zater dag tijdens de eerste Terneuzense Uitmarkt een kunstwerk waarin Toonbeeld werd gepromoot. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61