opsporen vermisten Donatie gps voor GS zien geen gevaar in buurtbussen ZEELAND 15 commentaar Loodsvaartuig wordt gedoopt VLISSINGEN - Het Loodswezen Re gio Scheldemonden doopt woens dag li september het nieuwe loodsvaartuig de 'Pollux'. Dat ge beurt tijdens een bijeenkomst voor genodigden om 14.30 uur. Het ms 'Pollux' is een zeegaand loodsvaartuig met een lengte van 82 meter, een breedte van 13,40 en een diepgang van 4,80 meter. Aan boord is accommodatie voor 45 opvarenden. De doop is aan de Koningsweg in Vlissingen. De Statenfractie van de SP maakt zich zorgen over verlies van werk gelegenheid onder buschauffeurs. De buurtbus wordt bestuurd door vrijwilligers. Het dagelijks provin ciebestuur benadrukt in zijn ant woord op schriftelijk vragen van de SP dat de buurtbus geen con currerende route mag rijden. Evenmin mag een lokaal initiatief afbreuk doen aan bestaande lijn diensten. GS verwijzen daarbij naar de spelregels in de Provincia le verordening buurtbusprojecten Zeeland. Volgens het college moet het net werk juist aanvullend werken. Daarmee wordt zoveel mogelijk tegengegaan dat de openbaar ver voersbedrijven te makkelijk in de verleiding zouden kunnen komen een streep te halen door reguliere lijnen, aldus GS. „Wij herkennen ons niet in het beeld dat dergelij ke lokale buurtbusinitiatieven re gulier betaalde chauffeurs verdrin gen. Het gaat immers om aanvul lend openbaar vervoer." Het college weerspreekt de opvat ting van de SP dat vrijwilligers achter het stuur een risico vor men voor de kwaliteit en veilig heid van het buurtbusvervoer. Gps, oftewel navigatieapparatuur, is voor de RHWZ-vrijwilligers van grote waarde bij het doorzoe ken van een bepaald gebied, waar de vermiste zich mogelijk be vindt. De zoekers en ondersteu ners moeten zich in het veld goed kunnen oriënteren om zo opti maal mogelijk het zoekgebied te kunnen indelen en afzoeken. De zoeker moet op ieder moment kunnen aangeven waar hij of zij zich bevindt. Met een gps is op ie der moment de positie te bepa len. Het is letterlijk van levensbe lang dat alle delen van het zoekge bied worden afgezocht en dat er geen stukken worden overgesla gen. Met behulp van de tracks van een gps is precies te zien waar de zoekers zijn geweest en waar niet, zodat met zekerheid is vast te stellen dat het hele zoekge bied is afgezocht. Het Dr. C.J. Vaillant Fonds is het Goede Doelen Fonds van de Lan delijke Vereniging van Cremato ria. In dit fonds worden de op brengsten van de in as achterge bleven hoogwaardige metalen ge stort. Het botert niet tus sen de Nederlandse vissers en staatsse cretaris Sharon Dijksma. Zij wil onvoorwaarde lijk een eind maken aan bij vangsten die over boord wor den gekieperd. Ze is daaraan ge houden door Europese besluit vorming. In Brussel wordt ge suggereerd dat het verplicht te rugdringen van bijvangsten de visserij selectiever zal maken, minder kleine vis zal worden verspild en tot duurzamer vis bestanden zal leiden. De Neder landse vissers zien wel in dat dat ook hun belang is. Ze heb ben al stappen gezet die moe ten leiden tot minder bijvang sten. En er was constructief ambtelijk overleg gaande om tot een uitvoerbare regelgeving te komen. De staatssecretaris zelfheeft nu haar hakken in het zand gezet door alle com promissen van de hand te wij zen. Het gevolg is paniek onder de vissers. Een Europese stok achter de deur kan hen stimule ren, maar de liefde moet wel van twee kanten komen. MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 MIDDELBURG - Dankzij een donatie van het Dr. C.J. Vaillant Fonds kan de Reddingshonden Werkgroep Zeeland (RHWZ) een aantal gps-ap- paraten aanschaffen. De RHWZ is een stichting die honden en gelei ders opleidt tot inzetbare teams met als doel het opsporen van ver miste personen. Het is even behelpen zonder wind, dan maar met de lier. fotografie Ronald den Dekker Wie het eerst eens wil proberen zonder zeil kan vanaf de steiger een kans je wagen. I Jongelui die liever een fietsstuur in hun handen hebben dan een surfzeil konden op de Kabbelaarsbank ook hun hart ophalen. door Marcel Modde MIDDELBURG - Uitbreiding van het buurtbusnetwerk in Zeeland mag niet ten koste gaan van reguliere buslijnen. Lokale aanvragen wor den in dergelijk gevalen afgewe zen, aldus Gedeputeerde Staten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59