fFtrmïT mïèmani& Poetsvrouw ZEEUWS-VLAANDEREN ihl&L. Moei Veel extra korting Brugman Suurmond almanak Dansen op 'Erpelfeest' ©S3PZC i J Heel 21b0o uur open Maandagt/m vnjdagto^^ Inwoner Oostburg wil 'onnodig' gemaakte juridische kosten voor verlenen van monumentenvergunning terug. www.pzc.nl/filmbythesea POTATOLANDS Wat stop je in de iunchtrommel van je kind? VLISSINGEN - Jacques Suurmond, net weg als waarnemend burge meester van Sluis en ook oud-wet- houder financiën van Vlissingen, is volgens velen de geschiktste man om Vlissingen te leiden na het vertrek van René Roep. Hij is 'buitengewoon vereerd' dat te ho ren. „Ik ben nog niet benaderd, maar zou er best over na willen denken. Vlissingen is de meest bij zondere gemeente die ik ken." luie legde ineens een een levendige belangstelling aan de dag voor ge nealogie. Ze wilde van elk familielid weten wat de link was met haar va der en moeder. Wie was wat van wie, daar draaide het eigenlijk om. Zo was de eerste vraag aan haar moeder wat tante Ellen nou precies van mama was. Het antwoord luid de: „Zij is mijn zus." „En wat is tante Ellen dan van jou?", was haar vervolgvraag aan haar vader. Die meldde braaf: „Tan te Ellen is mijn schoonzus." Na een periode van stilletjes naden ken bleek dat de nieuwgierige peu ter het helemaal begrepen had. Haar volgende vraag was namelijk: „Is tante Marianne dan óók jouw schoonmaakzus?" Bezoekersrecord voor Zeeland Nazomerfestival OOSTBURG - Een inwoner van Oostburg eist ruim 32 mille van de gemeente Sluis. De bewoner van een historisch pand aan de Brugsevaart in Oostburg claimt voor dat bedrag juridische kosten te hebben gemaakt voor het ver krijgen van een monumentenver gunning, die hem eerder toe kwam. Nico Gerritsen en partner Annet te Höcks bewonen de eeuwenou de 'hofstede Konijnenberg'. Om de boerderij aan moderne eisen aan te passen, wilden ze het huis in 2007 verbouwen. De gemeente Sluis, ondersteund door onder meer Monumentenzorg, wilde hen echter geen monumentenver gunningen verlenen. Gerritsen betoogde in 2008 al dat hem de monumentenvergunning 'van rechtswege' toekwam, omdat de gemeente hem niet binnen zes maanden liet weten dat ze de ver gunning weigerde. De afwijzings brief, die hij na een rechtszaak als nog kreeg, zou geantidateerd zijn, bleek volgens Gerritsen uit het ontbreken van een nummer dat wel op andere afschriften stond. De Middelburgse rechtbank en de Raad van State gingen mee met het betoog van Gerritsen en stel den dat de monumentenvergun ning hem toekwam. Sluis verleen de vervolgens - nadat ze met Ger ritsen een aantal aanpassingen aan het bouwplan overeenkwam - ook een bouwvergunning. Gerritsen en Höcks waren blij dat ze hun huis kunnen verbouwen, maar willen de juridische kosten van 32.609,45 euro vóór 13 septem ber terug zien. „Die kosten heb ik moeten maken om een vergun ning te krijgen, die ik van rechts wege al had", stelt Gerritsen. Hij wilde zijn eis in een gesprek met de burgemeester onderbouwen, maar de bijeenkomst werd op het laatste moment afgezegd. Het college is 'verbaasd' dat Ger ritsen 'hangende de procedure' de krant heeft geïnformeerd, meldt een woordvoerster van de ge meente. Het gesprek met burge meester Annemiek letten is niet uitgesteld om Gerritsen aan het lijntje te houden, maar omdat 'het college eerst een besluit moet nemen', legt ze uit. Maar voor Gerritsen heeft de zaak lang genoeg geduurd. Als de ge meente niet over de brug komt, maakt hij namen van ambtenaren die 'met feiten hebben gerot zooid' en die hem 'belasterd' heb ben, bekend. Zo lang hij het be drag 'waar ik recht op heb' niet krijgt, betaalt hij tevens geen ge meentelijke heffingen. 8 t/m IS september BRUGMAN HULST, INDUSTRIEWEG 2 Bezoek ook eens www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS CONSUMENT w Tip? redactie@pzc.nl ZEELAND MAANDAG 9 september 2013 'Sluis moet nu betalen' door René Hoonhorst AXEL - Erpelkappers heten Axelaars in Zeeuws-Vlaanderen: een geuzennaam waar ze trots op zijn. Dat ze eigenwijs kunnen zijn, weten ze zelf ook, gezien het bord 'Eigenheimer!!' boven het podium tijdens het festival Potatolands za terdag. (Jong) Axel blijft swingen tijdens de viering van het achthonderdjarig bestaan, bewijst deze foto overtuigend, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57