CU wil bureau consultatie ouderen Ss» Topvoordeel VERRE RONDREIZEN KEUKEN OUTLET WINKEL m 16 SCHOUWEN-DUIVELAND ZEELANDBRUG Noodreparaties aan beweegbare delen Zeelandbrug: verkeer heeft er niet veel last van. De horeca wel. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Toeristentaks naar 1,07 euro „De vergrijzing neemt snel toe en ouderen willen zo lang mogelijk thuis blijven wonen," vertelt CU-raadslid Wim Dorst. Hij heeft uitgezocht dat er 600 ouderen met dementie wonen op Schou- wen-Duiveland. In 2017 zullen dat er 700 en in 2030 ruim 1000 zijn. „Tijdens een bezoek aan het con sultatiebureau kunnen alle vra gen over gezondheid en welzijn worden gesteld. De verpleegkun dige kan advies geven en zo nodig doorverwijzen. Ook worden er ge zondheidstestjes gedaan: bloedsui- ker, bloeddruk, lengte en gewicht worden gemeten. Met een preven tieve aanpak kun je veel proble men voorkomen." Dorsts idee is niet nieuw. De GGD heeft er in 2008 en 2009 proeven mee gedaan. Die bevie len goed, maar er was geen geld voor. Dorst wil voor de financie ring naar ziektenkostenverzeke- raar CZ stappen. „Die heeft per slot van rekening baat bij minder zieke ouderen." Het consultatiebureau moet in de visie van Dorst op dezelfde ma nier werken als het Centrum voor Jeugd en Gezin. Als er van de oudere zelf, de familie of van bu ren een verzoek om hulp komt, wordt een 'casemanager' aange steld die de inzet van bijvoor beeld huisarts, zorginstelling, Emergis, ouderenbond en wo ningbouwvereniging coördineert. Dit om te voorkomen dat elke hulpverlener zijn eigen plan trekt. Dorst wil een Schouws bureau. Sa menwerking met andere gemeen ten vindt hij niet nodig. In Mid- delharnis is al een ouderenconsu- latiebureau actief. ZIERIKZEE - De gedeeltelijke afslui ting van de Zeelandbrug afgelo pen weekeinde heeft niet tot ver keersproblemen geleid. De brug moest dicht omdat er haarscheur tjes waren ontdekt in het staal van de twee beweegbare delen. „Metaalmoeheid en de toegeno men verkeersintensiteit" Dat zijn de oorzaken, die projectleider Sie- bren Stelpstra van de provincie Zeeland noemt als oorzaken van de scheurtjes. De twee beweegbare kleppen van de brug zijn van staal. Deze grote platen worden geschraagd door halve buizen die aan de onder kant van de plaat zijn gelast. 'Troggen' noemt Stelpstra deze in lengte gehalveerde buizen. Met ul trasone geluidssignalen is vastge steld dat verschillende van die las sen zijn gescheurd. Stelpstra: „De lengte van zo'n scheur maakt niet veel uit. De diepte wel, dat is de ernst." Verschillende van die die pe scheuren zijn zaterdag gelast. Hoeveel van deze 'noodrepara ties' nodig waren, wil Stelpstra niet kwijt. Het gaat om één nieu we las aan de zuidkant en „Een gering aantal" aan de noordelijke We hadden een draaiboek voor spoedritten ambulance en dat werkte prima. Siebren Stelpstra (Schouwse) klep. Stelpstra be waart zijn informatie voor zijn rapportage aan de provincie, eige naar van de brug. Het verkeer, had zaterdag en zon dag weinig last van het werk. Zeeuwen meden de brug. Het waren vooral toeristen - en dan met name Belgen en Duitsers - die er mee te maken kregen. Zij werden door verkeersbegelei- ders ter hoogte van de werkplek over het fietspad gestuurd. Bij de opritten van de brug werden caravans en campers terugge stuurd, omdat die te breed zijn voor het fietspad. Aan de Schouw se kant van de brug gebeurde dat zaterdagochtend zo'n 25 keer: op 3 na allemaal Belgen en Duitsers. Zaterdag werd een ambulance op weg naar het ADRZ in Goes met voorrang over de brug geleid. Stelpstra: „Daar hadden we een draaiboek voor en dat ging pri ma." De scheepvaart moest zaterda gochtend wat langer wachten „De brug zou om tien uur draaien. Dat werd half elf en toen lagen er wel erg veel bootjes te wachten. Voordat de brug kan draaien moeten we al het materi aal opruimen en daar is niet veel plaats voor", aldus Stelpstra. Op de weg en op het water was er be grip voor de werkzaamheden. „Geen scheldpartijen gehoord. De mensen zijn aardig." Eigenares Anja Scheermeijer van restaurant De Zeelandbrug is minder te spreken. „Dit kost mij centen. Ik heb veel minder klan ten. Voor mij hadden ze dit werk- beter een maand later kunnen doen. Klagen helpt niet. Het ver keer kan er toch langs, zeggen ze dan." aras* '■"M r THAILAND ZUID-AFRIKA INDONESIË PERU INDIA KENIA TANZANIA ZIERIKZEE - Het tarief van de toe ristenbelasting wordt volgend jaar verhoogd van 1,05 naar 1,07 euro per persoon per nacht. Daarmee volgen B en W van Schouwen-Duiveland de prijsin dex van 1,75 procent. De gemeente int jaarlijks onge veer 2,5 miljoen euro aan toeris tenbelasting. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Christenunie wil voor Schouwen-Duivelandse zeven tigplussers een consultatiebureau oprichten. In de gemeenteraadsver gadering van 27 september dient de partij een initiatiefvoorstel in. Scheurtjes brugdek door Ton van den Nouweland 'Ml J I Op de twee beweegbare delen van de Zeelandbrug is op zeven plaatsen het dichtgelast. Het verkeer moest over het fietspad, foto's Ronald den Dekker Medewerkers van bruggenbouwer Jansen-Venneboer markeren scheurtjes in het staal onder het asfalt van de brugklep. Rondreis Amazing Thailand Vertrek: 15/10 t/m 21/6 prijsverlagingen in oktober! met o.a. Bangkok, River Kwai, Chiang Mai, Yao-bergstammen, Gouden Driehoek en vrije dagen in de badplaats Cha Am incl. vlucht, ontbijt, 6 x lunch, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36362 en /25986 Rondreis Sensational South Africa Vertrek: 16/9 t/m 15/4 absoluut nergens voordeliger! met o.a. Pretoria, Panoramaroute, safari in Kruger National Park, Swaziland. Hluhluwe Park, Durban en de Drakensbergen incl. vlucht, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25990 en /36493 Rondreis Java Bali Vertrek: 8/10 t/m 25/3 combi met Sumatra mogelijk! verlenging op Bali mogelijk! met o.a. Jakarta, Bandung, de Borobudur, de Bromo-vulkaan. Malang en stranddagen op Bali incl. vlucht, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36204 en /36308 Rondreis Mystiek Peru Vertrek: 18/10 t/m 24/3 profiteer van hoge kortingen tijdens de KLM Werelddeal Weken! met o.a. Lima, Nazca, Arequipa, het Titicacameer, Cusco en het wereldwonder Machu Picchu incl. vluchten, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25296 Rondreis Rajasthan Varanasi Vertrek: 2/10 t/m 24/3 100% vertrekgarantie! nérgens voordeliger! met o.a. Delhi, Jaipur, Agra met de Taj Mahal, Kamasutra-tempels en Varanasi aan de Ganges-rivier incl. vlucht, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25239 Safari Kenia en Tanzania Vertrek: 7/11 t/m 20/3 incl. entreegelden t.w.v. $250! prachtige combinatiereis! met o.a. gamedrives door Lake Nakuru, Masai Mara National Park, de Serengeti en Ngorongoro incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, gids, gamedrives en entreegelden Zie www.kras.nl/36167 V., ">"n waarom zou je meer betalen 15 cpm Pnjzen zijn per persoon Pnjien zijn exclusief reserveringskosten en Caiam teifenfonds. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie uiuiuj.keufeenoutletivinbel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50