Sterke seizoensstart van Arendskerke I Tom Middelkamp lijkt weinig op z'n opa 40 SPORT EREKLASSE Tovaal zet Dukes 4 aan de kant Oemoemenoe verliest bij rentree in ereklasse met 5-63 van Hilversum. Automatismen ontbreken nog. Minuut stilte voor clubman Jean-Louis Legrand 's Heer-Arendskerke-Waarde 5-2: Miro Monteiro zorgde voor o-i en Michiel Bouwman trok de stand weer gelijk. Ricardo Kriek- aard schoot Arendskerke op 2-1. Monteiro maakte 2-2 en Kriekaard vanaf elf meter de 3-2. Na een prachtige solo schoot Michel Ha- rinck de 4-2 binnen en Bouwman kopte de 5-2 op het scorebord. SVD-ZSC'621-2: De bezoekers wa ren de bovenliggende partij en kwamen door twee treffer van Nicky van der Velden op 0-2. SVD probeerde van alles en door dat ZSC verzuimde om afstand te nemen werd het nog spannend door de 1-2 van Niek Witkam. Bevelanders-SKNWK 3-2: Remco van de Berge zorgde voor 0-1. Van af elf meter mikten John Riemens (1-1) en Carlo van der Maas (1-2) raak. In het tweede bedrijf was Be velanders de betere ploeg en maakte Michel Verburg gelijk en werd het 3-2 door Riemens. Lewedorpse Boys-WIK'57 2-0: Een moeizame eerste helft lever de geen doelpunten op. Na de thee kopte Jasper Verdonk de 1-0 binnen bepaalde Nick Walhout vanaf elf meter de eindstand op 2-0. Apollo'óg-Hoedekenskerke 1-3: Tegen de verhouding in zorgde Jermo Stoel voor 0-1. Sander Rijke kopte 0-2 in het doel en Stoel maakte er 0-3 van. Twee minuten voor tijd redde Jeffrey Otten de spreekwoordelijke eer voor de thuisploeg. Vlissingen-Colijnsplaatse Boys 1-1: De bezoekers verdienden het om te winnen en tegen de verhou ding in benutte Karim Ben Salim een strafschop. Een voorzet van Dave Bout dwarrelde daarna de goal in en betekende 1-1. 'Colijn' was gevaarlijker maar kon geen doelpunt meer maken. Vlissingen eindige de wedstrijd met tien man na een discutabele rode kaart voor Joey Dos Santos. Borssele-Wolfaartsdijk 3-3: Ri chard Beenhakkers zorgde voor 1-0 en Erik de Rijke voor 1-1. Door een strafschop van Tom Kloet werd het 1-2 en Toon van Liere schoot een vrije trap binnen. Harm Fluijt maakte 2-3 en Jasper van Houcke maakte de verdiende 3-3- DIA-Rillandia 6-2: DIA was veel beter en miste enorm veel kan sen. Voor Rillandia scoorden John Weststrate en Arjan Koopmans, de laatste met een prachtige lob. SPS-Stavenisse 3-2: Martin Quist opende de score en meteen daar na maakte Daan Ponsteen 1-1. Jorn Elenbaas zorgde voor 2-1 en Quist voor 3-1. Stavenisse kreeg na rust goede kansen, maar alleen Ard-Jan Prins scoorde. Beek Vooruit-Smerdiek 4-3: Door sterke standaardsituaties van de thuisploeg bleven de drie punten in Prinsenbeek. Drie tref fers van Sander van 't Hof konden daar niets aan veranderen. GOES - De Goese Rugbyclub To vaal kende op eigen veld een goe de start in de derde klasse. Na een 19-o-voorsprong bij rust zegevier den de Goesenaren met 36-5. In de beginfase van de eerste helft liet de thuisclub prima aanvalspa- tronen zien en stond het via tries van Giel Edam en Matthis van Roemburg en twee conversions al 14-0. Marijn Riemens scoorde vlak voor rust nog een try. Tovaal gaf weinig kansen weg. Kevin Ver- kaik voerde de voorsprong op tot 24-0 en vervolgens waren ook Ray Blackburn en Alex Vlieland nog een keer succesvol. Vlak voor tijd maakte Dukes 4 36-5. MIDDELBURG - Het is raar maar waar: sommige rugbyers van Oe moemenoe hebben nog niet door dat er in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland, meer com mitment is vereist dan in de eerste klasse. „Hopelijk hebben zij nu een wake up call gehad", zei de Schotse speler/coach Brian Hen dry na de 63-5-nederlaag tegen Hilversum. „Ik denk dat het die jongens wel duidelijk is dat je njet zomaar trainingen kunt mis sen." Wat Hendry frustreert, is dat hij op de maandagavonden maar wei nig teamgenoten aantreft op het veld. „We zijn nu negen weken aan de gang en meestal zijn we maar met z'n tienen. Op woens dag moet ik dan wéér alles uitleg gen, omdat we dan wel zo goed als compleet zijn. Tja, zo kun je op woensdag geen stapje extra maken en komen de automatis men er niet in. Ik kan die jongens blijven vertellen dat ze 's maan dags moeten komen, maar tot nu toe heeft dat weinig effect gehad. Misschien dat ze het nu snap pen." Fabien Legrand, één van de routi niers in de Middelburgse ploeg, was het van harte met zijn coach eens. Toen alle spelers direct na de wedstrijd even de koppen bij elkaar staken, deed hij een emotio neel appèl op de maandagstakers. Voorafgaand aan de wedstrijd tussen Oemoemenoe en Hilver sum werd er een minuut stilte ge houden voor Jean-Louis Legrand, één van de mannen die vanaf de oprichting betrokken was bij de Middelburgse rugbyvereniging. Hij overleed in juni na een lang ziekbed. Voor Fabien en Laurent Legrand, twee ervaren spelers van Oemoe menoe, was dat een emotioneel moment. Fabien: „Op zo'n mo ment mis je hem ook enorm. Hij ging altijd met wedstrijden mee." Laurent: „Met de minuut stilte stonden we met ons gezicht naar het clubhuis toe. Hij stond altijd op hetzelfde plekje op het balkon. Nu zagen we hem niet. En na de wedstrijd treffen we hem er ook niet aan." Fabien: „Na afloop ging de wedstrijd altijd nog even door bij ons. We praatten er altijd over met onze vader. Dat zal nu anders zijn." Hij riep hen op toch écht te ko men. „We spelen nu op het hoog ste niveau in Nederland! Niet in de tweede klasse ofzo. Iedereen heeft wel een excuus. Werk, school... Bullshit. Jullie hebben alle maal 'ja' gezegd om hier te komen spelen, dus kom dan ook trai nen." Even later - enigszins afgekoeld, mede door een verplicht ijsbad - zei Legrand ook wel rekening ge houden te hebben met een fikse nederlaag. „Maar die had kleiner kunnen zijn", meende hij. „Het was fustrerend om te zien dat sommige bewegingen er bij ons nog niet goed in zaten, terwijl dat wel had gekund." In de eerste twintig minuten kon Oemoemenoe de tegenstander nog enigszins bijbenen. De ploeg stond wel vol onder druk, maar hield Hilversum aardig weg bij de achterlijn. Alleen uit een penalty kick (0-3) kwam de ploeg vol in ternationals tot scoren. Nadat de eerste try wel gedrukt was, volg den de andere rap. Bij rust was het al 0-27. In de tweede helft ging Hilver sum onverdroten door. De ene na de andere try werd gedrukt en de ene na de andere conversie werd verzilverd. Pas bij 0-63 hield het op. En vervolgens mocht Brian Hendry in de dying seconds de eer redden. Eerder was aanvoerder Quinten van Dijk al dicht bij een score geweest. Hij werd slechts een meter van de achterlijn ge stopt. „Eigenlijk is het niet mijn bedoe ling om dit seizoen te spelen", zei Hendry, die een kwartier na rust inviel. „Maar ik moest er vandaag wel in. We hadden een blessure en op de bank zaten niet veel an deren meer. We hebben een smal le selectie. Vandaag had ik maar negentien man, terwijl Hilver- In weinig lijkt Tom Middelkamp op zijn legendarische opa Theo. Hij is wel goedlachs maar schuch ter als het op praten aankomt. Een uitspraak als dat er „in de ker- miskoersen veel meer geld te ver dienen valt dan in een Tour de France waar het alleen om de eer gaat en daarom zal ik daar niet meer aan deelnemen" zul je van hem niet horen. „Ik heb plezier in het wielrennen, dat is voldoende voor mij en nu ik hier gewonnen heb is het helemaal fantastisch", zei Middelkamp zaterdag na zijn zege in Heinkenszand. Hij is een zoon van Reggie Middelkamp die zelf slechts één jaar actief was bij de amateurs en het toen reeds voor gezien hield. Bij de toeristen startte Middelkamp zijn wieler- loopbaan, reed dit jaar wedstrij den bij de vrije bonden maar stapt volgend jaar wel over naar de elites zonder contract waarbij hij zal gaan rijden in het shirt van Arrow Cycling uit Clinge. „Ik kan goed mee in de wedstrijden maar een afmaker ben ik niet echt. Van daag lukte dat dus wel", aldus Middelkamp die eerder dit jaar bij de Ronde van Noord-Beveland wegens te grote achterstand uit de wedstrijd werd gehaald door de jury. „Er stond toen veel wind waardoor ik af moest haken en niet meer terug kon komen bij de groep." In de Zeeland Classic kon hij zich tijdens de eerste twee grote omlo pen van elk 45 kilometer rustig houden, omdat er vooral erg hard werd gekoerst. „Daardoor was het wel behoorlijk pittig maar ik kon zonder problemen blijven volgen. Het achtervolgingswerk werd vooral door anderen gedaan", ver haalde de Belg uit Verrebroek. Er waren in de aanloop naar de fina le wel enkele uitvallen waarbij on der andere Marcel Schroevers uit 's-Heer Hendrikskinderen betrok ken was, maar de verschillen wer den nimmer ruim. Pas in de slot fase kwam het spel echt los toen zes man uit het peloton weg reed. Onder hen was ook Jacques Schuit maar die kon in de spurt om de zege geen echte rol spelen. Dat deed dus wel de gemoedelij ke Tom Middelkamp die Robert van Dalen (Andel) en Robert Kop pers (Scheveningen) naar de twee de en derde plaats verwees. Schuit finishte als vijfde. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de vierde klasse A begon 's Heer-Arendskerke sterk aan het nieuwe seizoen door met 5-2 van Waarde te winnen. In de vierde klasse B kon alleen SPS van de Zeeuwse ploegen winnen. Stave- nisse werd met 3-2 verslagen. Maandagstakers wakker geschud door Roeland van Vliet door Wim de Vos HEINKENSZAND - Zijn grootvader werd in 1947 wereldkampioen bij de beroepsrenners op de weg in het Franse Reims en won ook ver schillende etappes in de Ronde van Frankrijk. Zelf zal Tom Middel kamp, jawel, kleinzoon van d'n Fiel, zo'n rijk palmares niet meer bijeen rijden. Hij is zesentwintig jaar en is pas aan zijn eerste serieuze seizoen als wielrenner bezig. Zaterdag zet te Middelkamp overigens wel een eerste stap door de achtste editie van de Zeeland Classic in Heinkens- zand op zijn naam te schrijven. Het peloton rijdt over de Gerbenesseweg in de Zeeland Classic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40