Bruse Boys baalt, Meeuwen juicht Oranje Wit: 1 -2 Josimar Pattinama velt Geldrop in ouverture 66 Het was hier en daar nog wat onwennig, maar dat is logisch Sebastian Dees helpt Zaamslag aan een punt ling. Het was veelzeggend dat Kloetinge zaterdag scoorde uit twee strafschoppen en een knap pe solo van Mark Schuit. De eer ste strafschop werd na een half uur gegeven na een handsbal; Den Hamer haalde de trekker over. Kort voor rust verdubbelde Schuit de marge na een slalom dribbel langs drie man. Na de pauze kwam ASWH terug. Jaap Esser 'miscommuniceerde' met doelman Jaco van der Schee en kopte een lange bal van AS WH over hem heen. „ASWH ging meer pressie spelen", aldus Holle mans. „Na de 2-i kregen ze het idee dat er iets te halen was." Ze ker toen Den Hamer een vrije trap plompverloren inleverde, waaruit de corner kwam die de 2-2 opleverde. Hollemans: „De 3-2 voor ASWH hing toen meer in de lucht dan de 3-2 voor ons." Die kwam toch, toen Jason Tjien-Fooh kort voor tijd op snel heid counterde en Schuit naast zich zag. Schuit schoot oog in oog met de keeper op de paal, bij de rebound werd hij onderuit getrok ken, waarna Hollemans vanaf elf meter zijn debuut een happy end gaf. Bruse Boys, dat vorig seizoen nog als vijfde eindigde en in de nacom- petitie promotie naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal misliep, begon in Zoutelande als favoriet. Promovendus De Meeu wen weigerde als schietschijf te fungeren en trainer Arjan Sandee paste zijn elftal aan de Bruse ploeg aan. „Ik ben blij met de 0-0", repte de oefenmeester na af loop van de wedstrijd. En vervol gens: „Ik heb een bewuste afwe ging gemaakt. Dit was de eerste keer dat we met twee spitsen speelden. Ik ben tevreden over de inzet en de neergezette organisa tie." Aanvoerder Eddy Matthijsse sloot zich aan bij de woorden van de trainer. „In de voorbereiding heb ben we een paar lelijke uitslagen geboekt. We zakten vandaag wat meer in, maar daardoor hebben we zelf wel te weinig gevoetbald." Voor rust viel er maar weinig te beleven op sportpark D'n Hooghe Hilt. Bruse Boys opende slordig en speelde in een te laag tempo, waardoor De Meeuwen moeite loos overeind bleef. Pas in de laatste tien minuten voor rust drong de Bruse ploeg wat aan. Uit een corner waren de bezoekers in de 44e minuut dicht bij de 0-1, maar Danny Huibregt- se bracht redding op de doellijn. Vijf minuten in blessuretijd pluk te doelman Denni Oosse een in zet van Thomas Groeneveld uit de hoek. Ook in de tweede helft liet 'Bru' de nodige kansen onbenut. Bin nen vijf minuten kreeg Bruse Boys drie corners - waar het niks uit haalde - maar tussen de 57e en de 60e minuut had de ploeg moe ten scoren. Eerst wierp Oosse zich in de baan van het schot van Domenique van den Berge, die van dicht bij de 0-1 op zijn schoen had. Tientallen tellen later ging Groe neveld alleen op Oosse af, om speelde de keeper, maar schoot voor een lege goal in het zijnet. Na een uur spelen kopte Rudo van den Berge uit een vrije trap van Mats Willemse de bal voor langs. Toch was ook De Meeuwen een aantal keer dreigend. In de 63e mi nuut moest Bruse Boys-doelman Mark Giljam handelend optreden op een inzet van Martijn Houter man en uit de daaropvolgende cor ner kopte Ramon Koets de bal net over. Vier kansen, voor Rudo van den Berge (2x), Groeneveld en Dome nique van den Berge, waren daar na niet aan de bezoekers besteed. Via Houterman, die net naast schoot, rook ook de thuisploeg nog aan de winnende goal. Zelfs in blessuretijd kreeg Bruse Boys nog twee keer de kans om de drie punten binnen te slepen. Eerst kopte Rudo van den Berge naast en daarna schoot Johan Vroegin- deweij in het zijnet. „Ik zag het net bollen, maar het was het zijnet", baalde Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland. „Ik ben vandaag het meest onte vreden over de afwerking. Wij verliezen hier gewoon twee pun ten. Zij spelen naar hun mogelijk heden, maar dit houden ze niet vol." KARAKTERISTIEK lijks bereikt of de bal werd al voor het doel geslingerd. Omdat ook an dere spelers van Hoek te gretig wa ren, lag het middenveld plots hele maal open. Oranje Wit kopte de bal weg en bracht de snelle Hakan Tokul in stelling. Die was het ach tergebleven duo Fabian Wilson-Thomas van den Houten te slim en te snel af en schoot de gelijkmaker binnen: 1-1. „We zul len maandag op de training nog maar eens uitleggen hoe we bij zo'n situatie moeten gaan staan", zei Verhoene, waarna hij de papie ren met alle tactische aanwijzin gen er bijhaalde. Om er maar mee aan te geven dat er tevoren wel de gelijk goede afspraken waren ge maakt. Uiteindelijk bleef de schade be perkt, omdat Clinckemaillie in blessuretijd koel bleef. „Je weet dat een keeper in zo'n situatie snel naar de grond gaat, dus moet je zo'n bal altijd stiften", vertelde de kleine Belg alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. Pattinama zou aanvankelijk niet eens in actie komen. Tijdens de bekerwedstrijd tegen Baronie werd hij met rood weggestuurd. Pattinama ging echter in beroep tegen zijn schorsing van vier wed strijden, waardoor hij 'gewoon' kon starten in Geldrop. Na tien minuten schoot hij de Walcherse formatie naar de voor sprong. Na een steekbal van Ran dy de Dreu omspeelde hij de doel man, om vervolgens simpel bin nen te tikken. Na de pauze scoor de hij opnieuw en leek de buit binnen. Direct na de aftrap bracht Wesley Pluggers echter de span- nig terug. Vlak voor tijd besliste Hoessein Bouzambou het duel als nog. „Dat juist Josimar twee keer scoort, is een mooie bijkomstig heid", zei trainer Ruud Pennings, die sprak over een terechte zege. „Geldrop-uit is altijd lastig. Er wa ren wel wat hachelijke situaties, maar de wedstrijd hebben we gro tendeels gecontroleerd. Het was hier en daar nog wat onwennig, maar dat is logisch in de eerste competitiewedstrijd." RIJSOORD - Bij Zaamslag werd za terdag met tevredenheid terugge keken op de rentree in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse formatie hield aan het uitduel met Rijs- oord een punt over: t-i. „De ploeg heeft het goed gedaan", vond trainer Hubert van den He mel. De oefenmeester moest het tegen Rijsoord stellen zonder Jor- dy Bakker, Juriën Dam, Koen Post en Peter Doens. Tot overmaat van ramp viel na 35 minuten ook nog eens Tommy Tissink uit. Hij kreeg andermaal last van zijn knie. Op dat moment leidde de thuisclub met 1-0 via een doel punt van Anjie Lioe. Na rust gooi de Van den Hemel het roer om en besloot hij brutaler te gaan spe len. De tactiek werkte en leverde de gelijkmaker op van Sebastian Dees. MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 SPORT 35 Jason Tjien-Fooh (rechts) zorgt voor gevaar in het duel met ASWH. foto Johan van der Heijden door Klaas Verspoor ZOUTELANDE - Waar een aantal spe lers van De Meeuwen na het laat ste fluitsignaal van arbiter Bos de handen in de lucht stak en het ge lijkspel als een overwinning vierde, liepen de voetballers van Bruse Boys balend van het veld. De Brue- naren hadden dan ook genoeg re denen om ontevreden te zijn met de doelpuntloze ouverture van het seizoen. De Meeuwen-Bruse Boys 0-0. Scheidsrechter: C. W. Bos (Vlissin- gen). Gele kaart: Vincenzo Lorello (De Meeuwen), Domenique van den Berge en Tommy Pronk (Bru se Boys). Aantal toeschouwers: 185. KARAKTERISTIEK Oranje Wit-Hoek 1-2 (0-1). 39. Yves Nyemb 0-1, 69. Hakan Tokul 1-1, 90 (+2). Guillaume Clincke maillie 1-2. Scheidsrechten C. Prooi (Hellevoetsluis). Gele kaart: Björn Vlasblom en Wesley van Ze den (beiden Oranje Wit). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld en Thomas van den Houten; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte en Yves Nyemb (87. Regilio Pinas); Nick de Groote, Guillaume Clinckemaillie (93. Lionel Fitsch) en Thomas van Renterghem (67. Kyle Doesburg). door Bob Maes CELDROP - Josimar Pattinama was zondag de gevierde man bij eerste klasser VC Vlissingen. De aanvaller maakte twee goals en had daar mee een flinke bijdrage in de 1-3-zege op Geldrop. Trainer Ruud Pennings

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35