TO©S PZC I Verdachte in moordzaak Wiels pleegt zelfmoord in zijn cel 66 De vraag is hoe diep de zakken zijn van Albert Heijn, en we weten dat die diep zijn PZC 2 IN HET NIEUWS PRIJSVERLAGING ALBERT HEIJN COLOFON Albert Heijn verliest marktaandeel en verlaagt de prijzen. Leidt dat tot een nieuwe prijzenoorlog? Maak iemand abonnee! PAUL KUSTERS D - AH V5RLAA0T I000 ARTIKELEN BLIJVEND IN HAAL MAAR WEER WE6 HENK ZE WILLEN ONS NIKS BETALEN VOOR &EZE SLUIKRECLAME.' ZAANDAM - Start Albert Heijn van daag de tweede grote prijzenoor log van deze eeuw? „Dat is wel het laatste wat we willen", is het ontkennende antwoord van Anoesjka Aspeslagh van Albert Heijn. „Daar wordt niemand be ter van." De Zaanse supermarktketen ver laagt vanaf vandaag de prijs van ruim duizend producten. De ach terliggende gedachte, tenminste zoals AH dat ziet: het leven van de consument is duurder gewor den. Crisis, inflatie, lonen die nau welijks meestijgen en levensmid delen die al jaren alleen maar duurder worden. Het wordt tijd voor enige vreugde in het leven en daarom zet Albert Heijn deze rigoureuze stap. „Wij willen de betaalbaarheid van on ze producten onderstrepen", zegt Aspeslagh. „Deze actie is een sig naal aan onze klanten dat ze voor hun dagelijkse boodschappen goed bij ons terecht kunnen." De verlaging van de prijzen zit vooral bij de A-merken en wat minder bij de huismerken. „In de doorsnee AH-supermarkt staan 18.000 producten. Als we van 1.000 de prijs verlagen, gaat een prijsbewuste klant dat meteen al merken", aldus de woordvoerster. Prof. Laurens Sloot van de Rijks- universiteit Groningen, deskundi ge retail en marketing, kijkt er an ders tegenaan: Albert Heijn ver liest marktaandeel; er is dringend werk aan de winkel nodig. Hij ver wacht dat andere supermarkten reageren. „De consument is al lang heel prijsgevoelig. Lidl groeit hard, van 7,5 naar 8 tot 9 procent marktaandeel. Dat is in die sector heel erg veel. Het gaat niet alleen om het prijsvoordeel, de klant let ook op kwaliteit." Lidl heeft circa 300 winkels in het land en opent er zo'n twintig per jaar. De schatting is, aldus Sloot, dat er nog zeker ruimte is voor zo'n 200 Lidls. „Het voordeel voor Lidl is bovendien dat het niet per se in een winkelcentrum hoeft te zitten. Dat kan ook best op een in dustrieterrein." Sloot zegt de stap van AH heel goed te begrijpen. „Je doet iets aan de prijzen. Van 2003 tot 2006 hebben we al eens een prijzenoor log gehad. De prijzen gingen toen omlaag. Wat voor mij nu een inte ressante vraag is: gaat een super markt als Jumbo daar weer over heen?" Is een prijzenoorlog in het belang van de consument? „Op korte ter mijn wel. Maar lagere prijzen kos ten supermarkten veel marges. Dat leidt onherroepelijk tot ver schraling: minder innovatie of de ombouw van winkels die op een lager plan komt te staan." En dan gaat het erom wie het het langste volhoudt. „De vraag is hoe diep de zakken zijn van AH en we weten dat die diep zijn", al dus Sloot. Met andere woorden: de strijd om de consument is de Zaanse super wat waard. Volgens CNV Dienstenbond zijn het de medewerkers die de prijs van de supermarktoorlog gaan be talen. Dat liet de bond gisteren weten. Volgens CNV proberen winkeliers al jaren op alle mogelij- ke manieren te besparen op perso neelskosten en nemen ze daarbij regelmatig een loopje met de cao. Daarnaast is er nog steeds sprake van leeftijdsdiscriminatie, waarbij 16-jarigen de banen van de 19-jari- gen innemen. „Verkopen zonder marges of zelfs daaronder kan geen enkele winkel. De super marktmedewerker betaalt uitein delijk de goedkope boodschappen voor de consument", aldus cao-on derhandelaar Fedde Monsma. Al wi ze br dr m; w; cei he F. was net overgeplaatst van een zwaarbeveiligde marinekazerne naar een politiecel. Hij wordt ver dacht van de moord op Raul M., die door de politie op het Antilli aanse eiland wordt beschouwd als een van de daders van de moord op Helmin Wiels. De Cura- qaose politicus werd op 5 mei doodgeschoten. Direct na de vondst van het lichaam van F. in zijn cel is de landsrecherche met onderzoek en ondervraging van de aanwezige bewakers begonnen. De overplaatsing van F. is ge beurd op basis van een uitspraak van de rechter eind augustus. De verdachte zat meer dan zestig da gen in een marinekazerne en moest volgens de rechter worden vastgehouden in een cel die meer is ingericht voor langdurig ver blijf. Minister van Justitie Nelson Na varro zei afgelopen donderdag nog dat is gekozen voor een politi eel in de plaats Barber en niet voor de lokale gevangenis, omdat hij daar onvoldoende beschermd zou kunnen worden. Navarro stelde ook dat het onder zoek naar de moord op Wiels 'voorspoedig' verloopt en dat hij verwacht dat de politie binnen af zienbare tijd meer nieuws gaat ge ven. De politie gaat ervan uit dat Wiels is omgebracht door twee huurmoordenaars, onder wie de vermoorde Raul M. In verband met de moordzaak zit ook nog een Cura^aose vrouw vast, maar het is niet bekend waar. Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 www.pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. U ontvangt een toegangscode voor de E-paper. De krant wordt niet meer nabezorgd. U ontvangt restitutie. Vragen? Wijziging van uw adresgege vens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 u) Toets 2: informatie over uw abonnement of abonneevoordeel Toets 3: informatie over onze digitale pro ducten Maandag-vrijdag: 07.00 - 17.00 uur Zaterdag: 07.30 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 27,50 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright®wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl 'Gaat de Jumbo door Patrick Wiercx Laurens Sloot, professor retail en marketing Albert Heijn verliest klanten aan prijsvechters als Lidl en Aldi. foto Nils van Houts/ANP do Z A WILLEMSTAD - Luigi F., verdachte in de moordzaak van de Cura^aose politicus Helmin Wiels, heeft in zijn cel op Curasao zelfmoord ge pleegd. Zijn lichaam werd in de nacht van vrijdag op zaterdag (loka le tijd) gevonden. Dat heeft de offi cier van justitie op het eiland be kendgemaakt. En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee "Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. www.pzc.nl/abonneewerftabonnee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2