22 CONSUMENT PROEFWERK: GOOS-E TABLETHOUDER Een computertje zo groot als een een stoeptegel, dat je gebruikt door over het scherm te vegen. Hadden we dat nou nodig? Jawel, vond Apple, én kwam met de ta blet. Bij ons thuis zijn ze er blij mee. Met de iPad kun je mailen en tv kijken. De kleine huisge noot speelt er spelletjes op. De grote huisgenoot downloadt er de krant op en mijn oude moe der speelt, wie had dat gedacht, genoeglijk Wordfeud met haar vriendinnen. Kortom: de laptop is grotendeels weggeconcurreerd door zijn handige neefje dat aan springt zodra je het hoesje open klapt. Kan zo'n tablet nog fijner worden in het gebruik? jawel, zeg gen de ontwerpers van de Goos-e iPad-standaard (in het najaar ook voor Android beschikbaar). Dat is een gadget bestaande uit een ron de voet met een flexibele hals. Ie klikt de iPad erin en dan hoefje 'm niet meer op schoot te hou den. Er verschijnen enthousiaste berichten op internet, dus wij wil len het ook eens proberen. Er komt een doos van Goos-e. Die is lomp zwaar want de voet weegt een kilo of vijf. Dat is wel logisch want je wilt natuurlijk niet dat je dure iPad zomaar om valt als je hem in de houder hebt geklikt. Keerzijde is wel dat je de houder niet makkelijk verplaatst. We zetten de houder in elkaar en ontdekken dat je de iPad er alleen op kunt zetten als je alle be- schermhoezen verwijdert. Als we de iPad vastklikken, staat daar dus een blote tablet op een lood zware stengel. Spelletjes spelen gaat lastig, want de iPad trilt op z'n stengel als je er over veegt. Op schoot houden is er al helemaal niet meer bij. De stengel is onge veer een halve meter hoog, dus je kunt er thuis alleen filmpjes op kijken als je op zitzakhoogte gaat zitten. Dat houdt mijn rug niet vol. Op de website van de Goos-e staan foto's van een mevrouw die het ding met iPad en al op de rand van het bad heeft gezet of er naast ligt in het gras. Ik krijg abso luut niet de neiging dat uit te pro beren, al was het alleen maar om dat de tablet door z'n spiegelende front niet zo geschikt is voor ge bruik buiten op een grasveld. Ik neem de Goos-e mee naar het werk, maar daar verandert die leu ke iPad op z'n steel in een nijdig oog dat je naast je computer aan staart. Wat was er mis met het hoesje waarin je de tablet ge woon een beetje schuin zet? Col lega's komen de Goose-e bekij ken. Zij weten er zo gauw ook geen raad mee. „Misschien leuk voor ouderen die met hun klein kinderen willen Skypen en de iPad niet goed kunnen vasthou den?", oppert iemand. Ik zal het mijn moeder voorstellen. Maar haar kennende, denk ik dat ze in geen 100 jaar 89 euro gaat betalen voor de Goos-e. Stoere kleren die ook nog eens duurzaam zijn. Ria van Kleef van MIYSU wil goed doen zonder moeilijk te doen. „Dat het gewoon hip is zonder dat je ziet dat het ook nog eens ecologisch verantwoord is." MIYSU, spreek uit: 'mie ie soe' is Spaans voor 'mijn en jouw'. Ria van Kleef begon met het kledingmerk met zich zelf in gedachte. Haar persoonlijke stijl ver taalde ze naar een lijn die helemaal haar handtekening draagt, maar wel draagbaar is voor iedere vrouw die net zo eigenzinnig is als zij. „De achterliggende gedachte is: mijn stijl is jouw stijl. Ik denk bij het ont werpen dus vanuit mezelf. Ik vind het leuk om er altijd apart uit te zien. Stoer, maar toch vrouwelijk, net een beetje anders." Het bijzondere van MIYSU is dat het een totaalplaatje biedt. Je kunt je er van top tot teen in kleden zonder dat het er 'gemaakt' uitziet. „Het lijkt net of je alles los bij el kaar geshopt hebt en dat dan gecombi neerd hebt." En dan ook nog eens ecolo gisch verantwoord en duurzaam. Dat was er volgens Ria van Kleef nog helemaal niet. „Andere duurzame mode heeft dat totaal plaatje vaak niet. Dan hebben ze bijvoor beeld alleen heel mooie shirts, of alleen broeken, maar geen complete stijl. Dus dan moet je weer overal gaan zoeken om iets er bij te kunnen kopen dat ook duurzaam is of iets anders erbij dragen dat niet duur zaam is, terwijl je dat eigenlijk wel wilt." Van Kleefs kleding wordt echt helemaal duurzaam vervaardigd. De stoffen zijn op ecologische wijze geproduceerd en de pro ductie vindt plaats in kleine ateliers in Eu ropa waar de werknemers onder goede om standigheden kunnen werken en een eer lijk loon ontvangen. Ook de prints worden op een duurzame manier op de stof aange bracht en zelfs het verpakkingsmateriaal is milieuvriendelijk. Nadeel is dan wel dat je meer voor een kle dingstuk moet betalen natuurlijk. Van Kleef: „Omdat er eerlijke lonen betaald worden, zit je qua prijs een stuk hoger dan de rest, daar kom je gewoon niet onderuit." En dat het niet gemakkelijk is om dat in de ze moeilijke tijd aan de consument te ver kopen, daar kan ze van meespreken. „Ik probeer de mensen er langzaam aan te la ten wennen door er een positieve uitstra ling aan te geven. De klant moet zien dat het van heel mooie materialen gemaakt is en dat je echt veel complimenten krijgt als je het draagt. Het is letterlijk 'feelgood'-mo- de. Het scheelt natuurlijk dat ik er hele maal achter sta. Dat maakt het een leuke uitdaging." Klein beginnen, dat is het credo. Van Kleef, die geen onbekende in de modewereld is (ze werkt en werkte voor andere modemer ken en heeft al vaker succesvolle labels op gezet), heeft al jaren een modewinkel in het centrum van Gorinchem (Burgstraat 19) en is onlangs gestart met een webshop. Een commerciële dame die weet van de hoed en de rand in modeland en in het ver leden weken van tachtig uur maakte. Die tijd is, sinds ze moeder werd, voorbij. „Dat hield ik niet meer vol." En nu dus 'terug naar de natuur' met een lijn waarmee ze andere vrouwen wil inspireren en waarbij originaliteit en eigenheid centraal staat. Niet gemakkelijk om daar juist nu mee te komen, maar haar ervaring helpt haar daar bij. „Het is eigenlijk heel tegenstrijdig. Aan de ene kant maak je artikelen die heel lang meegaan. Maar, aan de andere kant moet je wel omzet draaien en verkopen. Dat is toch een hele kunst." Ze ontwerpt alles zelf. „Ik haal mijn inspira tie uit van alles. De wintercollectie heet bij voorbeeld The eyes of mother nature. Ik loop 's morgens altijd een uur met mijn hond door de uiterwaarden en dan kom ik langs bomen waar ogen in lijken te zitten. Van die knoesten. Dat zijn ogen en die kijken mee. Het is dus een collectie die goedge keurd is door de ogen van moeder natuur." door Lindy Jense slecht redelijk Goos-e flexibele tablethouder Prijs: 89 euro Informatie: www.goos-e.com Duurzaam zonder dal je 't merkt door Machteld Leistra foto's PR Top en broek van MIYSU Ria van Kleef: „MIYSU is 'feelgood'-mode." www.miysu.com reageren? consument@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22