ENTERTAINMENT 21 Ze mag dan inmiddels 68 zijn, in de werkagenda van Wille- ke Alberti staan geen lege plekken. Zo duikt ze binnen kort het theater in voor een nieuwe show. Pardon... twéé nieuwe shows. Ook was ze met )an Smit en zijn vriendengroep op zangvakantie. Bovendien krijgt ze het hal ve Amsterdamse Vondelpark in beweging door 'live' oude hits te zingen. En dat alles vól overgave. „En", stelt ze dan wat minder nuchter vast: „Dan ben ik nu toch tien jaar ouder dan mijn vader ooit geworden is." Groot-Brittanië heeft sir Tom lones, Cana da heeft Leonard Cohen, Duitsland heeft Udo Lindenberg, Nederland heeft Willeke Alberti. Artiesten op wie leeftijd geen vat lijkt te krijgen. Met een geschiedenis waar je u tegen zegt, maar vooral met een toe komst. Willeke Alberti heeft wel even tijd om bij te praten tijdens een barbecue. „Hoorde je dat", vraagt de ene man die het bbq-vlees in de gaten houdt. „Wat", vraagt zijn collega - die stokbrood snijdt - zonder op te kijken. „Die stem? Die stem, man! Dat is Willeke Alberti!" Pas dan kijken ze allebei op. Net op tijd om haar met een klein bordje eten weg te zien schrijden. „Het lijkt wel of het elk jaar leuker wordt. Ik geniet er erg van", zegt ze. De musicals, het theater, de zangklussen, een tv-optre- den. Alles eigenlijk. „Ik vind het ontzet tend leuk met jonge mensen te werken. Ik heb zo'n bewondering voor wat ze doen, hoe ze het doen. Ga maar na: komen ze van school, cum laude geslaagd, en dan is er geen werk in deze tijd. Wat doen ze? Ze lo pen stage in het theater. Tja, dan voel ik me moeder. Of in ieder geval iemand die ze er varing kan meegeven. En het houdt mij alert, zorgt dat ik bij kan blijven." En bij blijft ze. Voorbeeld: toen de thermo meter op veel plekken in Nederland meer dan 35 graden aantikte, stond Willeke Al berti in een geluidsstudio sinterklaaslied jes in te zingen voor Woezel en Pip, een project waarvan de opbrengst bij de Guus- je Nederhorst stichting - dus bij opvang- kinderen - terechtkomt. Tijd zat, dus tus sen alles door begon ze ook nog eens tek sten te stampen voor haar hoofdrol in de theaterproductie Spiegelbeeld, een middel eeuws spektakelstuk vol krijgshaftige rid ders en smachtende jonkvrouwen. Er kan nog meer bij. „Op 5 oktober begin ik met een theatershow met eigen liedjes. Dat is dan gelijk mijn levensverhaal." Onder de titel Willeke in concert, zolang er maar liefde is, begint Alberti een toer waar- Willeke Alberti in ze - begeleid door een liveband - een se lectie van de bekendste liedjes uit haar lan ge carrière zingt. Dat wordt nog moeilijk kiezen, want sinds haar debuut in 1956 heeft ze in haar een tje een halve encyclopedie bij elkaar gezon gen. Spiegelbeeld, Morgen ben ik de bruid en Telkens weer zullen er zeker bij zijn. „Maar ook 'kleine' liedjes als Zolang er maar liefde is en Liefde, dat mijn vader altijd zong. Echt repertoire voor het theater. Dat is het leuke van het theater; je doet daar andere dingen dan bijvoorbeeld in het Vondelpark." Na het spektakelstuk Spiegelbeeld nu dus haar 'eigen' Spiegelbeeld, maar dan klein, in tiem en lief gebracht in het theater. Dat is Willeke Alberti ten voeten uit. Actief, aan wezig en geen moment van plan achter de geraniums te kruipen. „Weet je, ik heb nooit problemen gehad met leeftijd. Ik vind het ook een beetje de nigrerend als mensen zeggen: ze is al... Het lijkt dan net alsof ze willen zeggen: hoe is het mogelijk!? Ach, ik heb de genen van mijn moeder. Zij is 89 geworden en heeft tot het eind gedanst en opgetreden. Trou wens, had ik al verteld dat we volgend jaar weer terugkomen met De Jantjesl" „Helemaal terug? Vol gens mij ben ik nooit weggeweest!" Willeke Alberti klinkt nuchter. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is dat je op je 68e nog drukker bent dan ooit. MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 door Jeroen Dirks Was getrouwd met muzikant Joop Oonk, met John de Mol en met voetballer Soren Lerby. Ze heeft drie kinderen. 1945: geboren in Amsterdam. 1956: tv-debuut in de musical Duel om Barbara. 1963: Spiegelbeeld nummer 1- hit en daarna gouden plaat. 1964: hit met De winter was lang en gouden plaat met Mijn dagboek, die later een Edison wint. 1964 tot 1968: vader en doch ter Alberti op tv met Zaterdaga vondshow. 1970: rol van Marleen Spaarga ren in De kleine waarheid. 1975: Hoofdrol in Rooie Sien. 1994: Eurovisie Songfestival met Waar is de zon?. 2006: theatertour Goud. 2008/2009: rol in GTST. 2012: rol in De Jantjes. 2013: theater, Willeke in con cert, zolang er maar liefde is. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21