Douwe Bob werpt alle schroom van zich af Louter hoogtepunten tijdens Groede Festival ZEELAND 19 brieven Bonnetjesaffaire Patty SGP Als in een klassieke Griekse trage die stevent de held af op zijn on dergang. Roep valt ten slotte in zijn eigen zwaard en het doek sluit zich. Hij begint zijn verkla ring dat hij en zijn familie diep zijn geraakt. De persoonlijke emo tie is voor hem belangrijker dan de aanleiding van zijn aftreden. De Vlissingse gemeenschap had zijn declaratiegedrag ook nooit voor mogelijk gehouden. Hij be kleedt het ambt van burgemees ter primair voor die gemeen schap. Niet ter meerdere glorie van zichzelf, zijn familie en vrien den. Wanneer hij de algemeen di recteur niet buitenspel had gezet had veel ellende kunnen worden voorkomen. Als Roep een man van eer is steekt hij de hand in ei gen boezem. Van krokodillentra nen zijn Vlissingers niet onder de indruk. Het is zoals Patty het zingt 'mor gen kan het weer anders zijn'. Het is kiezen tussen een televisieop treden voor SBS op het zonnige Ibiza, op het terras van een vijf sterren hotel. Anderzijds het Noordzeeklimaat met een drankje in het dorpscafé van Kapelle waar vier locals je aanmoedigen nog eens een nummertje te zingen. Denk dat Patty er lang over heeft na moeten denken om wel of niet naar Kapelle te kopen. De factor om op Ibiza te blijven is denk ik dat de gebroeders Ko als waardige vervangers konden geboekt wor den zodat het gemis niet te groot voor haar publiek is. Het beginselprogramma van de SGP dat stelt dat een vrouw niet gekozen mag worden of op de kieslijst mag komen is niet een standpunt dat conform de gehele orthodoxe gereformeerde theolo gie is. Mannen van de SGP beroe pen zich graag op de reformatori sche vaderen. Zij zien over het hoofd dat er door de afscheiding een versmalling in de opvatting heeft plaatsgevonden. Een domi nee van de rechterflank wees mij op de verrassende visie van de grote voorman van de Nadere Re formatie, Gisbertus Voetius. Deze stelt: 'Komt een vrouw ook de ker kelijke regering toe? Nee, zie 1 Ko- rinthe 14:34. Zou een vrouw, wel over de politieke regering mogen gesteld worden? Ja, zo het ge schiedt ten aanzien van wettelijke erfopvolging, of anderszins tot be houdenis of welvaren van de poli tiek'. Hieruit blijkt dat Gisbertus Voetius ook een onderscheid maakt tussen het kerkelijke re- geerambt en het politieke re- geerambt. Omtrent het eerste geeft de Bijbel een duidelijke richtlijn maar over het politieke regeerambt zwijgt de Bijbel. Voe tius verbiedt dit laatste niet. Laat de SGP in de kwestie die in Vlis- singen speelt deze visie van Voe tius ter harte nemen. MIDDELBURG - Douwe Bob? Leuk voor de jeugd misschien, maar de gedroomde afsluiter - zoals vorig jaar Racoon - van het Zeeland Na zomerfestival? Bekend geworden dankzij wéér zo'n talentenjacht op televisie ('Beste Singer-Song- writer van Nederland'), twintig jaar pas. Een talent ongetwijfeld, maar op een zaterdagavond een Zeeuws festivalpubliek anderhalf lang amuseren met je liedjes is toch echt andere koek. Zeker wie zaterdagavond enigs zins sceptisch naar het Abdijplein trok, werd echter verrast door een even onderhoudend als gedreven optreden. Was dit dezelfde artiest die nog maar enkele maanden ge leden weliswaar verdienstelijk maar toch niet echt overtuigend op bijvoorbeeld Pinkpop en - in Zeeland - Klomppop speelde en daarbij nog nadrukkelijk leunde op zijn ervaren band? In Middelburg bleek Douwe Bob zich in korte tijd te hebben ont wikkeld tot een zelfverzekerde showman. Dat werd al meteen duidelijk bij aanvang van het op treden. In plaats van er direct vol in te gaan, speelde hij solo Stan ding Here Helpless, het nummer dat hij ook in de 'Beste Sin- ger-Songwriter van Nederland' vertolkte. Een ingetogen, gedurfd begin, dat allerminst getuigde van bedeesdheid. Eenmaal samen met zijn puike band (inclusief gitarist Robin Ber lijn als gast) zette hij gretig en soe pel een paar tandjes bij, met pak kende nummers in uiteenlopen de stijlen die allemaal wel ergens hun oorsprong vinden in de Ame rikaanse rock, country of folk. Al snel liet hij ogenschijnlijk moeite loos - zoals in Blind Man's Bluff - het publiek meeklappen en -zin- gen, alsof hij nooit iets anders heeft gedaan. Douwe Bob gunde zijn kompa nen regelmatig wat rust voor nog enkele solonummers, met als hoogtepunt Beautiful, om vervol gens weer als collectief te verba zen met een staaltje onversneden bluegrass, zoals hij eerder eens met Ilse DeLange heeft gepro beerd. Gecombineerd met het on miskenbare spelplezier lijkt het er op dat de singer-songwriter elke schroom van zich af heeft gewor pen. Het beste bewijs daarvan vormde de toegift. Douwe Bob zette, op nieuw, een solosong in, maar kap te die snel af om ter plekke te be sluiten een 'gloednieuw nummer' te zingen. „Zelfs mijn band heeft het nog niet gehoord." Dan moet je wel lef hebben. Via de Stealers Wheel-cover Star, uitgevoerd samen met toetsenist Matthijs 'Duijf van Duijvenbode, werd toegewerkt naar de finale: de rock-'n-rollkraker Suffer in sty le. Als een volleerde entertainer vroeg hij het dansende publiek op het podium, een uitnodiging waarvan volop gebruik werd ge maakt. leanine Klaaijsen van de werk groep Groede Festival kan of wil zondagmiddag, als 'lopend piano man' Martinus Wolf nog door de Slijkstraat trekt, geen hoogtepun ten van het festival noemen. „Ik heb geen wanklank gehoord. Het is prachtig mooi weer en alles is fantastisch verlopen. Het festival is daardoor één groot hoogte punt", betoogt ze. Niet alleen de muzikanten, de ac teurs en de straatartiesten maken het festival tot een succes, weet Klaaijsen. Ook de kunstmarkt en de atelierroute trekken elk jaar meer mensen naar 'de Groe'. „Het festival biedt elk wat wils. En als het dan zulk mooi weer is als dit weekend, alleen zondagmorgen hadden we een spatje regen, dan kan het niet stuk. Dan is niet al leen het publiek winnaar, maar ook de vrijwilligers die zich met hart en ziel inzetten voor het festi val." MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Freek Kuijper Gandhistraat 8, Middelburg Abko Paauwe 's-Heer-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Hans Reinders Prins Willemstraat 22, Waarde Douwe Bob samen met Matthijs van Duijvenbode op het Abdijplein, foto Lex de Meester door Rolf Bosboom www.pzc.nl/znf2013 Alles over het Zeeland Nazo merfestival 2013 verzameld. GROEDE - De huiskamerconcerten trekken bijna allemaal aardig wat publiek, de kerk was afgeladen vol tijdens het optreden van The Jac- quelines, Entre Sonore dreef de mensen tot het puntje van hun stoel en maakte hen aan het la chen. En dan zijn Joris Linssen en Caramba nog niet eens geweest. Entre Sonore verbaast het publiek en laat het lachen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19