FamilieVoordeel lOr korting op elk extra abonnement 200m2 Middelburg koopt erfpachtkwestie af Jacques Suurmond wordt alom genoemd Vlissingen-Antwerpen: ^rmand bezin§1 128 zeehonden geteld commandoweg ld Ceertse wint in Grijpskerke kpn WALCHEREN 17 1 Vlissingsprotest 1 s H kpn winkel kpn.com 0800 0115 VAN IWAARDEN Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Alles-ln-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Sony Xperia Z Nu eenmalig 19, Alles-in-l Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou SPUITCABINE Miniatuur Walcheren had tot de verhuizing naar het ZEP enkele ja ren geleden een eeuwigdurende erfpacht op het terrein. De ge meente kocht die erfpacht af voor 1 miljoen euro. Dit is door de eige naar van Miniatuur Walcheren, Zeeland Attracties, nooit doorge geven aan het Kadaster. De erfpacht dient echter als on derpand voor een lening van Zee land Attracties bij de Deutsche Bank. De bank gaat alleen ak koord met het schrappen van de erfpacht als haar financiële risico wordt afgedekt. Zeeland Attrac ties heeft niet de middelen om de lening in een keer af te lossen. Omdat Middelburg snel af wil van de kwestie - rechtsgang kost te veel tijd - springt ze zelf bij. Met de bank is een bedrag van 16.500 euro overeengekomen. De gemeente zal dit weer verhalen op Zeeland Attracties. De raad praat maandag over het voorstel. Zo'n 2500 bootbezoekers van het driedaagse evenement in Vlissin- gen stapten de Zware Plaatwerke rij binnen, waar wordt gewerkt aan het mega-panorama van Wal cheren. Behalve twee euro entree lieten zij ook veel donaties achter, vertelt Koos Scherphuis, voorzit ter van de stichting. „Samen met wat de wekelijkse openstelling op levert, kunnen we nu weer even door. Daarna zal er toch iets struc- turelers moeten komen, om te kunnen blijven doorgaan. We heb ben elke maand tweeduizend eu ro nodig. Driekwart daarvan gaat naar de schilder, de rest naar zijn benodigdheden. Tot voor kort konden we het doen met donaties uit fondsen, bedrijven en van par ticulieren. Of betalingen voor een plekje op het doek. Zo staat de HZ er op, voor 2500 euro. Maar medio dit jaar merkten we dat bedrijven en instellingen toch terughou dend raken. Waardoor ons geld opraakte." De schilder zat een paar maanden thuis. „Hij kwam alleen af en toe langs om de vrijwilligers aanwij zingen te geven, met name over de behandeling van het doek." Dat ging redelijk, zegt Scherp huis. „Vlissingen is nu min of meer af, we zijn gegaan tot de oude aanlegsteiger van het veer naar Breskens en in tussentijd zijn we begonnen aan Veere. Maar om het panorama te comple teren, willen we ook nog graag Vrouwenpolder, Westkapelle en de rest van de Walcherse kust." En dan doemt een volgend dilem ma op: de locatie. Want het pano rama kan nog een jaar of twee gra tis in de Plaatwerkerij door, maar dan komt daar het zorgcentrum in beeld. Bovendien is de ruimte te klein voor heel Walcheren op metershoog en meterslang doek. „Dan hopen we toch terecht te kunnen in de Machinefabriek." De oud-wethouder financiën, ge boren en getogen in Souburg, is volgens velen de meest geschikte man om Vlissingen te leiden. Hij voelt zich desgevraagd 'buitenge woon vereerd' dat te horen. „Ik ben nog niet benaderd, maar zou daar best over na willen denken. In overleg met mijn gezin, dat er net aan gewend is dat ik thuis ben. Dat bevalt goed, maar Vlissin gen beviel mij ook goed. Het is de bijzonderste gemeente die ik ken, met een ontzettend betrokken be volking. De stad heeft iemand no dig die mensen verbindt en het onderlinge vertrouwen herstelt. Ik hoop echt dat die er komt." ff rijden vijftigjarig actief ringrijdersjubi- leum. Ook Pauline Willemse, 25 jaar actief lid, kreeg ook een aan denken aan dit jubileum. De ringrijders in Aagtekerke re den ook hun laatste wedstrijd. Zij werden 's ochtends voor de wed strijd, middels loting, ingedeeld in een drietal. Aan het einde van de dag telde het resultaat van je drietal voor het kampioenschap. Winnaars werden Sjoerd Blaas, Een schatting geeft een totaal van 1500 grijze en gewone zeehonden in het gebied, van de Westerschel- de tot de Maasvlakte. Van Vlissingen tot Antwerpen werden in totaal 128 zeehonden geteld. Dat zijn er acht meer dan het oude record van september vo rig jaar. Alleen al voor de Vlissing- se kust zijn 72 zeehonden gezien. De groep leeft verspreid over drie groepen in het vaarwater bij en op hoofdplaat, de zandbank tus sen Vlissingen en Breskens. „Ze ker tien ervan waren jongen", ver telt de Vlissingse strandwacht Al- bert Dijkstra. „En die doen het hartstikke goed hier. Op een hui ler na, zien we ze nauwelijks ziek terug. Na de tijden van jacht, het slechte Scheldewater en het zee hondenvirus van een paar jaar ge leden is er echt herstel van de oor spronkelijke populatie." De telling werd zaterdagochtend, voor het tiende achtereenvolgen de jaar, verricht door vrijwilligers van de Belgische schorrenwerk groep, Delta Safari en Eerste Hulp bij Zeehonden van de zeehonden crèche Pieterburen. Oprichtster Lenie 't Hart was er zelf ook bij. VLISSINGEN - De Nederlandse pro testzanger Armand geeft dinsdag 24 september een openbare uit voering van zijn nieuwste lied Het Landingsmonument, samen met het straatkoor Groene Boule vard Vlissingen en een keur aan Zeeuwse muzikanten. Dat optreden is een muzikaal pro test tegen plannen van de ge meente om 'het brons van het standbeeld en het groen van dit speelveld in te wisselen voor blik van auto's op een volkomen over bodig parkeerterrein'. Wie een bijdrage wil leveren, zin gend in het straatkoor of als bege leider, is vanavond om 20.00 uur welkom tijdens de repetitie in de keet van speeltuin d'Ouwe Stad. Ard Blaas en Lotte van de Weijde, zij staken 66 van de 90 ringen. Sjoerd Blaas werd ook persoonlijk kampioen, met 29 gestoken rin gen. Rinus Moens, Ko Blaas en Jas mijn Wisse behaalden de tweede plaats met 62 ringen. Johan van de Broeke won de pollepel en de prijs voor het mooist versierde trekpaard. In Gapinge vond de laatste sjezen- wedstrijd van het seizoen plaats. Deze werd gewonnen door Rosan- ne )obse en Paul van de Broeke, met 72 van de 72 ringen. Elvira Reijniers en Jan Hendrikse wer den tweede en Melanie de Bruijn en )an Geldof derde, eveneens met 72 ringen. MAANDAG 9 SEPTEMBER 2013 SAMSUNG doet 't gewoon Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 door Theo Giele MIDDELBURG - Door 16.500 euro te betalen aan de Deutsche Bank, kan de gemeente Middelburg weer vrij beschikken over het Molenwater park. Panorama is armlastig door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Na een paar maanden louter op vrijwilligers te hebben ge leund, kan de schilder van Panora ma Walcheren nu weer een tijdje door. Dankzij Sail. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - René Roep was nog niet weg of namen voor een nieu we burgemeester vlogen al door Vlissingen. De meest gehoorde is die van Jacques Suurmond. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De zeehondenpopula tie in de Deltawateren blijft groei en. Dat bleek zaterdag wel weer, na een telling in de Voordelta en de Wester- en Oosterschelde. Agenda ZRV: 14-9: Goedereede, demonstratie ringrijden, 11.00-16.30 uur 14-9: Kloetinge, demonstratie sjezen- rijden, 12.00-17.00 uur 14-9: Souburg, ringrijden, 8.30-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17