ZEELAND Poetsvrouw Recht zo die gaat Staatssecretaris Sharon Dijksma jaagt de Nederlandse vissers tegen zich in het harnas als alle vangsten aan land moeten. PvdA wil sluiting kolencentrale almanak Wat stop je in de lunchtrommel van je kind? MAANDAG 9 september 2013 ZEELAND Bezoekersrecord voor Zeeland Nazomerfestival BRESKENS - De Nederlandse vis sers zijn woest op staatssecretaris Sharon Dijksma van Economi sche Zaken. De aanleiding is de aanlandingsplicht van alle vis, ook ondermaatse, die zij op last van Brussel voorschrijft. In een brief van 30 augustus schrijft Dijksma dat er wat haar betreft niet te praten valt over wat voor uitzondering ook voor de kottersector. En als de aanlan ding hogere kosten met zich mee brengt dan moeten de vissers maar proeven verzinnen om daar aan tegemoet te komen. Daar wil ze dan wel subsidie voor beschik baar stellen. Voorzitter Jaap Hennekeij van de Coöperatieve Kottervisserij Neder land (VisNed): „Als het zo door gaat kunnen we beter met de staatssecretaris praten over een sa neringsregeling voor de kottersec tor." Maar ook daar wil Dijksma geen woord over horen. In een reactie op de brief van Dijksma hebben de Nederlandse Vissersbond, VisNed en de Re dersvereniging voor de Nederland se Zeevisserij duidelijk gemaakt dat 'de paniek compleet is uitge broken en de aversie tegen de maatregel alleen maar toeneemt'. Hennekeij: „Ik "zie een radicalise ring bij onze achterban." Een eerste informatieve bijeen komst over de aanlandingsmaatre gel en het terugdringen van bij vangsten in Urk is al achter de rug. Maar een tweede bijeen komst, die afgelopen vrijdag zou zijn, is afgelast na een boycot van de vissers. Zaterdag staat een der de bijeenkomst in Stellendam op het programma. Die gaat alleen door als Dijksma daar verschijnt. Hennekeij: „Maar gezien het tem po van de reacties van Economi sche Zaken verwacht ik niet dat er gereageerd wordt." Het steekt de vissers dat ze ver plicht worden om alle vangsten aan land te brengen. Dat betekent dat hun schepen niet alleen bela den worden met onrendabele of waardeloze bijvangsten. Het kost ook meer (sorteer)werk aan boord. Jonge en te kleine vis hoort in het water, is het stand punt van de vissers. Ze zijn ook bereid werk te maken van vangst- apparatuur die grote en kleine vis beter kan scheiden, maar dat kost tijd. Met name VisNed had daar zijn nek voor uitgestoken. Hennekeij: „We hadden uit contacten met de ambtenaren ook de indruk dat we er wel uit zouden komen met het ministerie. Maar de staatssecreta ris biedt geen aanknopingspun ten voor een werkbare regelge ving." ZEEUWSE PLOECKAMPIOENSCHAPPEN DEN HAAG - Het PvdA-Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg heeft in vragen aan minister Kamp van Economische Zaken aangedrongen op sluiting van de kolencentrale van Delta. Hij wil garanties van de minister dat Delta en andere energiebedrij ven hun kolencentrale sluiten con form de volgens hem gemaakte af spraken. De Vries in de vragen: „Is de minister bereid om met Delta in overleg te treden om de sluiting van de kolencentrale in Zeeland zeker te stellen. Zo nee, waarom niet?" jule legde ineens een een levendige belangstelling aan de dag voor ge nealogie. Ze wilde van elk familielid weten wat de link was met haar va der en moeder. Wie was wat van wie, daar draaide het eigenlijk om. Zo was de eerste vraag aan haar moeder wat tante Ellen nou precies van mama Was. Het antwoord luid de: „Zij is mijn zus." „En wat is tante Ellen dan van jou?", was haar vervolgvraag aan haar vader. Die meldde braaf „Tan te Ellen is mijn schoonzus." Na een periode van stilletjes na denken had de nieuwgierige peuter het helemaal begrepen „Is tante Ma rianne dan óók jouw schoonmaak- zus?" CONSUMENT Vissers woest over aanlanding door René Schrier pagina 15: Commentaar Tip? redactie@pzc.nl WILHELMINADORP - De Wiihelminapolder bij Wilhelmina- dorp was zaterdag weer het decor van de Zeeuwse Ploeg- kampioenschappen. Er werd geploegd met trekpaarden (op de foto Cees Mol uit Waarde, die tweede werd in zijn categorie), antieke tractoren en ploegen met moderne combinaties, zodat het in groten getale aanwezige pu bliek (achthonderd bezoekers) kon zien hoe er vroeger werd geploegd en hoe dat nu gebeurt. Overigens had een aantal ploegers bij de trekpaarden zich afgemeld. foto Johan van der Heijden Zie voor de complete lijst met uitslagen: www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13