BESONDER SUID-AFRIKA Boek nu deze lezersreis ~\§§P bd.nl/webwinkel De ruimte en overweldigende natuur van Zuid-Afrika spreken iedere reiziger aan. Niet veel bestemmingen overtreffen de initiële perceptie maar Zuid-Afrika zal dat keer op keer doen. Hoe vaak u ook gaat dit bijzondere land zal u iedere keer weer een hele andere wereld laten zien. Ga naar www.mijnzuidafrika.nt voor ieuke reisverhalen! 21-DAAGSE GROEPSRONDREIS Vanaf 3529,- per persoon Vertrekdata: 8, 22, 29 november 17 januari 14 februari* 7 maart •Deie reis vertrekt gegarandeerd 3619,- per persoon 3619,- per persoon 3619,- per persoon 3529,- per persoon Speciaal voor u als lezer van deze krant ontvangt bij vertrek op 14 februari 2014 een korting van 75,- per persoon. Deze reis vertrekt gegarandeerd. Een bijzondere reis, gebaseerd op overnachtingen in eerste klasse of unieke, karakteristieke accommoda ties. Hét Zuid-Afrika, zoals iedereen zou willen ontdek ken en beleven. U krijgt een prima indruk van de adembenemende be zienswaardigheden en de rijkdom aan natuur die Zuid- Afrika te bieden heeft. Een bezoek aan de Cradle of Humankind, met de hop-on-hop-off bus door Kaapstad, een tocht door het Hluhluwe/Umfolozi Wildpark, een bezoek aan de beroemde wijnstreek en verblijven in een echte safarilodge zijn zomaar wat hoogtepunten uit dit bijzonder afwisselende programma. Na afloop denkt u beslist: Zuid-Afrika, volgende keer weer! Bij ons o.a. inclusief - Vliegreis Amsterdam - Johannesburg en Kaapstad - Amsterdam per KLM - Binnenlandse vliegreis Durban - Port Elizabeth -18 overnachtingen in karakteristieke midden- en le klasse accommodaties -18 x ontbijt, 1 x lunch en 4 x diner - Eén overnachting in luxe Game Lodge o.b.v. volpension incl. game drives - Alle beschreven excursies en entreegelden nationale parken ter waarde van ruim 160 per persoon - Nederlands-/Zuid-Afrikaanssprekende reisleiding - Vervoer per comfortabele airconditioned Mercedes Sprinter Niet inbegrepen - Alle overige, niet genoemde, maaltijden - Facultatieve excursies met bijbehorende entreegel den ca. ZAR 3660 p.p. (ca. 348, onder voorbehoud van wijzigingen) - Eventuele vluchttoeslagen - Fooien en uitgaven van persoonlijke aard - Per boeking reserveringskosten 17,50 en Calamiteitenfonds 2,50 Minimum aantal deelnemers voor het definitief doorgaan van deze reis: 10, maximum aantal deelnemers 15. Meer informatie en boeken: Ga voor een uitgebreide beschrijving van deze reis naar onze webwinkel of bel de Jong Intra Vakanties via 0180 - 457 803 o.v.v. de speciale reiscode: VGZA499 BRABANTS DAGBLAD de duurste winkelcentra in het land met allerlei restaurants en entertainment. Mpumalanga is de provincie waar de Panoramaroute te vinden is. Indrukwekkende rotsformaties zoals God's Window en de Drie Rondavels, prachtige natuur met een enorme rijkdom aan flora en fauna en imponerende bergen zijn enkele voorbeelden van dit gebied en is ingedeeld in zeven toeristische regio's. Panorama, met de Blyde River Canyon en de watervallen van Sabie en Graskop. Hoogland Meander, een paradijs voor de actieve vakantieganger en waar bergbeklimmen en moun- tainbiken tot de mogelijkheden behoren. Cultural Heartland, waarbij de naam al aangeeft dat het hier met name gaat om de traditionele Afrikaanse cultuur. Cosmos Country, dat bekend staat om de Cosmosbloemen die hier in de maanden maart en april bloeien. En Wild Frontier, Grass and Wetlands en als laatste regio Lowveld Legogote, waar het Kruger National Park onder valt. Een zeer bijzondere en afwisselende provin- Inspiring new ways cie. De provincie voor de zonlief- hebbers is KwaZulu-Natal. Hier is niet alleen het landschap heel bijzonder maar ook de verschil lende Zulu, Europese en Indiase invloeden die hun stempel achterlaten op de samenleving. Deze provincie ligt aan de warme Indische Oceaan, met uitgestrekte zandstranden en uitstekende surfmogelijkheden. Ook hier vindt u een aantal wildparken, die wereldwijd bekend zijn, zoals het Hluhluwe-Umfolozi Park, beroemd om zijn neushoorns, en het iSimangaliso Wetland Park, wat tot Wereld Erfgoed is verklaard. Een echte vakantiebestemming is de Oost-Kaap, de traditionele thuisbasis van de Xhosa, en een van de weinige provincies die alles wat Zuid-Afrika te bieden heeft in huis heeft. Port Elizabeth is de poort tot de Oost-Kaap en wordt ook wel de "Friendly City" genaamd, ofwel vriendelijke stad. Nabij Port Elizabeth ligt het Tsitsikamma National Park, met een prachtige natuur. Walvissen komen af en toe dichtbij de kust maar dolfijnen en bruinvissen worden vaker gezien. Er zijn nog Zuid-Afrika. Maar de provincie is meer dan dat, een interessante mengeling van zowel westerse invloeden en Afrikaanse sferen. Van Soweto, confronterend maar zeker een belangrijk onderdeel van dit land, tot Sandton, een van veel meer wildparken in dit gebied te vinden en het allergrootste voordeel is dat alle parken malariavrij zijn, zoals Addo en Mountain Zebra. Mooie kust, indrukwekkende natuur, fascine rende geschiedenis en gezellige steden, kortom de wereld in één land. De kuststad Kaapstad ligt in de provincie West-Kaap. Maar deze stad, overigens één van de mooi ste steden ter wereld, is niet het enige wat deze provincie te bieden heeft. Een diversiteit aan attracties en activiteiten. Zo zijn er de wijnlanden van Stellenbosch, Paarl en Fransch- hoek; de natuurparken zoals Kaap de Goede Hoop en Agulhas, de struisvogelboerderijen en grotten in Oudtshoorn, de overblijfsen en geschiedenis van de Anglo-Boe- renoorlog in de Kleine Karoo, de tuinenroute die van augustus t/m oktober in volle bloei staat en de schitterende natuur nabij Knysna en Mosselbaai. De provincie Gauteng, waarin de steden Johannesburg en Tshwane (Pretoria) liggen, is vaak het begin van een reis door Zuid-Afrika. Deze twee steden maken van Gauteng het commerciële, industriële en administratieve hart van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76