PZC In het spoor van Belkin et spoor van Belkin zaterdag, 22.30 uur O RH 23 w -mm. Hij werd bekend via Jan Smit, beleefde zijn doorbraak met Wie is de mol? en heeft nu een contract bij SBS 6 en een acteerklus in een tv-serie op zak. Kees Tol (31)„Bekendheid interesseert me niets." Kees Tol loopt te glimmen. Net gearriveerd op partyei land Ibiza, laat hij uitbundig op het oog nogal antieke, Egyptische dansmoves zien. De presentator en tv-maker, vanaf deze week te zien in Tros-reissoap De zomer voorbij, heeft alle re den voor een feestje. Binnenkort maakt de zoon van BZN-toetsenist Thomas Tol op dit eiland zijn debuut als tv-acteur. SBS 6 is op het Spaanse eiland gestart met de opnamen van Verliefd op Ibiza, een op de film gebaseerde feelgoodserie, die er vanaf 26 oktober mede voor moet gaan zorgen dat de vrouwelijke kijkers weer terugkeren naar de zender. Behalve Jan Kooijman, die overslaat, doet een groot deel van de film cast mee. Nieuw zijn Georgina Verbaan, Louis Talpe én Kees Tol, als Ernst, de fysio- therapeur van profvoetballer Marco (Géza Weisz). „Er zullen vast mensen zijn die zeg gen: 'Moet dat nou, die Kees Tol die ook al gaat acteren'. Maar het ligt eigenlijk veel dichter bij mezelf dan presenteren." Voor de inwoner van Volendam is de rol na melijk de optelsom van heel veel dromen. Van jongs af aan wilde hij acteur worden, vertelt hij, gezeten op een strandbed in een lieflijk baaitje dat deze dagen dienst doet als filmset. Hij heeft tal van theatercursus sen achter de rug. Als kind in Volendam speelde hij bij de plaatselijke amateur-to neelvereniging, later figureerde hij in tv- commercials en in de film Zwartboek en deed wat gastrollen in series. Twee keer deed hij auditie voor de toneelschool. „De laatste keer dat ik werd afgewezen, zat ik bij de laatste twintig. Tién gingen er door, ik heb er nu nog nachtmerries van, vrese lijk. Wat me trekt aan acteren? In ieder ge val niet de roem, dat interesseert me werke lijk niets. Je verplaatsen, je verliezen in een personage, dat is het leukste wat er is." Hij werkte in een telefoonwinkel, in de ho reca en heeft nog een jaar als steward de wereld rondgevlogen. Via zijn vrienden groep en De zomer voorbij werd alles an ders. Hij ging aan de slag als producer bij het bedrijf FTV en oogstte langzaam wat roem door de serie. „Ik zat opeens toch in het wereldje waar ik wilde zijn, al was het achter de schermen." Maar Wie is de molheeft wéér alles veran derd. Eerder dit jaar saboteerde hij als ge dreven mol de boel meedogenloos in het populaire programma, dat zijn beste jaar ooit achter de rug heeft. Tol verhief het lie gen en bedriegen tot een ware kunstvorm, de ene na de andere kandidaat stonk er met boter en suiker in en kon vertrekken. „Veel mensen vragen of ik er geen moeite mee had mensen keihard voor te liegen. Nee! Het is het spel. Je hebt een masker op. Ik heb vriendschappen overgehouden aan het programma, maar hoe goed ik ook met ze kon opschieten, ik vond het niet erg ze Ik ben allergisch voor mensen die denken dat ze meer zijn dan een ander linea recta naar huis te sturen. Iedereen moest huilen als er iemand naar huis ging, ik genoot. De grootste rotstreek? Ik had BNN-presentatrice Zarayda Groenhart hele maal in mijn hand. Als ik had gezegd, Za rayda, ik ben de mol, had ze gezegd: 'Ja Kees, tuurlijk, maar weet je wat ik nou dus denk..." Gniffelend: „Het project Zarayda was volkomen geslaagd. Als ik terugkijk, is dit het leukste wat ik heb gedaan op tv." Zijn acteursklus kwam er in feite óók uit voort. „Art Rooijakkers, de presentator, zei tegen me: 'Je wordt hierna zo vaak geïnter viewd, je moet gewoon elke keer roepen dat je graag wilt acteren'. En het lukte." Zijn tv-werk speelt zich nu niet meer ach ter de schermen af. Een maand geleden nam hij na zeven jaar ontslag bij het pro ductiebedrijf waar hij werkte. „Een wijs be sluit. Maar ook wel eng, in deze tijd." De grote kanshebber op de Televizier Ta lent Award zien we in ieder geval terug als deskundige bij Shownieuws en straks bij het nieuwe SBS-vooravondprogramma Show vandaag. De typische Volendamse nuchterheid zit er echter ingebakken. „Ik blijf mezelf. Ik ben allergisch voor mensen die denken dat ze meer zijn dan een ander. Ik geniet overal van. Ik knijp mezelf af en toe weieens in mijn arm: ik leef nu ge woon mijn eigen droom." ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 Kees Tol leeft zijn eigen droom foto Elvin Boer/SBS door Monique Brandt Kees Tol reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75