Kentekenacties leveren belasting miljoenen op Dierenbescherming eist uitleg over Vion-vlees BINNENLAND 5 Actie Den Haag: 23.000 euro effewegnl In de eerste zeven maanden van 2013 is 4,1 miljoen euro 'opgehaald'. In heel 2012 was dat 5,1 miljoen. Weekers komt op Prinsjesdag met voorstel voor extra mogelijkheden aanpak fraude Staatssecretaris Frans Weekers (WD, Financiën): „We gaan de opbrengsten van vorig jaar ruim overtreffen." Volgens Weekers zijn de extra inkomsten het ge volg van intensievere acties die dit jaar zijn gevoerd. Een speciale controlewagen scant kentekens van voorbijrazend verkeer. Er komt niet alleen een seintje als de wegenbelasting niet is betaald, maar ook als er achterstand is met andere belastingen. De staatssecre taris bezocht gistermiddag een ac tie in Den Haag. „Die grote witte BMW die net is weggesleept, is in beslag genomen omdat de eige naar de toonheffing niet heeft be taald. Als een bedrijf z'n belasting niet kan betalen, kan er een beta lingsregeling getroffen worden. Wie dat niet doet, loopt het risico om eens in zo'n fuik als deze te recht te komen", stelt hij. Het gebruiken van de kentekenge gevens is niet onomstreden. De Belastingdienst sloot een conve nant met het KLPD. De politie dienst fotografeert op grote schaal kentekens en levert die aan de be lastingdienst. Die gebruikt de ge gevens niet alleen om te controle ren op de betaalde wegenbelas ting, maar bijvoorbeeld ook om het privégebruik van leasewagens te controleren. Kentekengegevens kunnen tot zeven jaar bewaard worden. Dergelijke acties, waarbij automobilisten niet meteen wor den aangehouden, leverden in de voorbije jaren ongeveer 35 mil joen euro per jaar op. Weekers' partijgenoot, het Lim burgse WD-Provinciale Statenlid Clemens Meerts, is als juridisch adviseur in een rechtszaak verwik keld tegen het convenant met het KLPD. Volgens Meerts is de priva cy in het geding. Weekers ontkent dat. Hij zegt puur de wettelijke bevoegdheden van de Belastingdienst te gebrui ken. Die mogelijkheden voor zijn dienst zijn eigenlijk nog te be perkt, vindt Weekers die aankon digt dat hij op Prinsjesdag met wetsvoorstellen komt om de frau debestrijding uit te breiden. Wel ke maatregelen dat zijn, wil hij nog niet zeggen. Deels zijn de nieuwe maatregelen gericht op het misbruik van toeslagen. Eer der kreeg Weekers forse kritiek te verduren toen grootschalige toe slagfraude aan het licht kwam. De gezamenlijke 'stop-en-betaal- actie' van politie en Belasting dienst die gisteren in bijzijn van staatssecretaris Weekers werd ge houden in Den Haag, heeft tot 18.30 uur in totaal 23.000 euro aan achterstallige betalingen opgele verd. Een man betaalde 17.000 eu ro in één keer. De aangehouden auto's werden geselecteerd via kentekenherkenning en door mo toragenten naar een parkeerplaats bij station Holland Spoor geleid. Eventuele achterstallige belastin gen en boetes konden ter plaatse met pin betaald worden. In totaal zijn 31 auto's in beslag genomen. Twintig eigenaren moesten de wagen meteen inleveren, de overi ge elf moeten dat binnenkort Sociaal plan V&D Werknemers van V&D in het Gro ningse Aduard beëindigen hun ac ties. FNV-leden gingen gisteren akkoord met 'een licht verbeterd nieuw sociaal plan'. Ruim hon derd mensen verliezen hun baan omdat het distributiecentrum in Aduard sluit. Bieb niet zomaar dicht Gemeenten mogen niet langer zo maar hun bibliotheek sluiten. Ze moeten eerst afspraken maken met omliggende plaatsen, zodat inwoners daarvan alsnog bij een bibliotheek terechtkunnen. Met dat voorstel stemde de minister raad gisteren in. De Dierenbescherming eist snel uitleg van het Boxtelse vleesbe drijf Vion over het Beter Leven kenmerk. Donderdag beschuldig de het televisieprogramma Zem- bla Vion op grote schaal te frau deren met het duurzame var kensvlees. Directeur Frank Dales van de dierenbescherming stelt dat frau de met het kenmerk keihard aan gepakt zal worden. Hij zet vraagtekens bij de ontkennin gen van het Boxtelse vleesbe drijf. Vion heeft gisteren de beschuldi gingen in alle toonaarden ont kent. Woordvoerder Marc van der Lee stelt dat Vion aan zijn partners duidelijk zal maken dat er binnen de slachterijen vol gens alle voorschriften wordt ge werkt. Zembla voerde als bron twee ano nieme medewerkers op. „Daar kunnen we ons moeilijk tegen te weer stellen", aldus Van der Lee. „Wij hebben verder geen bewij zen gezien voor de aantijgingen. De uitzending was pure stem mingmakerij." DORTMUND, BIELEFELD EN MUNSTER a s door Paul Bots DEN HAAG - De Belastingdienst haalt in 2013 fors meer geld op met speciale acties waarbij automo bilisten op basis van hun kenteken gegevens worden aangehouden. In 2012 haalde de dienst met de zoge heten 'stop- en betaalacties' nog 5,1 miljoen euro op. In de eerste zeven maanden van 2013 staat de teller al op 4,1 miljoen. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 hun oordeel. Al was het een moeilijke beslissing. „Alle drie steden waren erg overtuigend." Toen de uitslag be kend werd, schreeuwde de Friese commissaris van de ko ningin John Jorritsma (foto boven) het uit van vreugde, baalde de Eindhovense delegatie (foto linksonder) en was het Vrijthof in Maastricht (foto rechtsonder) decor van te leurstelling. foto's Harry Heuts en ANP AMSTERDAM - Intense blijdschap in Leeuwarden en grote teleurstelling in Eindhoven en Maastricht nadat gisteren bekend werd dat de Friese stad zich in 2018 culturele hoofdstad van Europa mag noemen. Een 13-koppige inter nationale jury vergaderde twee dagen over de presenta ties van de drie kandidaatsteden. Ook legde ze bezoeken af aan Friesland, Noord-Brabant en Limburg. Volgens voor zitter Manfred Gaulhofer waren de juryleden unaniem in ADUARD DEN HAAG BOXTEL Vertrek: 6 december Inclusief: 2 hotelovernachtingen. 2* ontbijtbuffet 2x dinerbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider, Vervoer per Tourist Class touringcar U verblijft In een 3"hotel, alle kamers lijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. De top voor wat betreft kerstmarkten in Duitsland! Met Dortmund 'één van de mooiste en grootste kerst markten van Duitsland', de sfeervolle kerstmarkt in Bielefeld en de knusse kerstmarkt in Munster. DE MOOISTE BUSREIZEN VOOR DE BESTE PRIJS! Boek nu: WWW.EFFEWEG.NL of bel 0529 - 46 96 67 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen Exclusief excursie- en entreegelden en €18.- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5