We geven beleidsmedewerkers praktische informatie WERKEN 3 f De afgelopen vier jaar is het percentage stremmingen op de bruggen en sluizen die de Provincie Zeeland beheert, onder de norm van 0,4 procent gebleven. Hoe ziet de werk dag er uit als je je hiervoor inzet? Gertjan Pieper laat ons meekijken. 07.30 uur: Op het kantoor loop ik eerst de storingsrappor tages van de vorige dag door en bekijk ik welke vervolgacties ik eventueel moet inzetten. 09.00 uur: We gaan verder met het instandhoudingsplan. Als er gedurende de dag een storing op ons pad komt dan sturen we de onderhoudsmonteurs en aannemers aan en spelen we de informatie over de storing door. 11.00 uur: We houden ons ook bezig met projectmatig werk. Dit is een nauw samenspel met beleidsmedewer kers. Het projectmatig werk richt zich vooral op het kosten en baten plaatje, maar ook op het mini maliseren van hinder voor verkeer en scheeps vaart. Wij zorgen dan voor de praktische informatie, we maken overzichten op basis van onze ervaringen en verbinden daar conclusies aan. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 en sluis voorkomen Gertjan Pieper inspec teert de motor voor de brugaandrijving van de Sloebrug. foto's Ruben Oreel ZZP'ers kiezen voor Apple en Vodafone Toename flexibel personeel gevaar voor personeelsbeleid Speciale service voor vacatureteksten Organisaties met veel tijdelijk perso neel investeren doorgaans minder in opleidingen en personeelsbeleid. Hiermee kan de kwaliteit van het per soneel en ook die van de organisatie in het geding komen. Dat constate ren organisatieadviesbureau Beren schot en HR Strategie, die een twee jaarlijks onderzoek uitvoerden. Hoewel de inzet van tijdelijke contrac ten op korte termijn voordelig lijkt te zijn, kan dit in de toekomst kwaliteits problemen opleveren. „Beperking van opleidingsmogelijkheden voor flexwerkers is een gemiste kans", zo stelt het rapport. Verder komt in het onderzoek naar voren dat er minder beleidsmedewerkers op de perso neelsafdeling werkzaam zijn, naarma te het aantal flexcontracten stijgt. Tekstbureau Voor Tekst komt met een speciale service waardoor werk gevers, intermediairs en vacature bankhouders het schrijven van vacatu reteksten kunnen uitbesteden. De vacaturetekst is het meest ge bruikte communicatiemiddel op de arbeidsmarkt en de gestelde kwaliteitseisen daarvan nemen toe. In de huidige arbeidsmarkt is het moeilijk de juiste kandidaat te vin den. Door een specialist op het ge bied van vacatureteksten in te schake len kan een organisatie 'zich onder scheiden. De klantenkring van Voor Tekst bestaat uit een mix van werkge vers, recruitmentbureaus en job boards. Voor Vacaturetekst is het eer ste en enige gespecialiseerde tekstbu reau voor vacatureteksten. Apple en Vodafone zijn momenteel leiders in de zzp-markt. Dit blijkt uit het themarapport 'Telefonie Inter net' van onderzoeksmonitor ZZP Ba rometer. De smartphones van Apple (36 pro cent) en Samsung (26 procent) wer den het meest gebruikt door zzp'ers. Verwacht wordt dat Apple het ko mende jaar zijn voorsprong op ande re merken zal uitbouwen. Vodafone is volgens de zzp'ers de beste provi der. Zzp'ers zijn relatief tevreden over hun huidige provider, want slechts een kwart van de ondervraag den zegt over te stappen naar een an dere provider. Bijna de helft van de ondervraagden is overigens wel van plan om het komende jaar te bespa ren op mobiele telefoonkosten. Smartphones van Apple worden vaak gebruikt door zzp'ers. foto Martijn Beekman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47