Kampioenschap in 2006 was het hoogtepunt 38 SPORT Stormloop op terug te geven startbewijzen Edwin van Alphen uit Vlissingen loopt dit jaar tegen wil en dank alleen de Wandelmarathon. ^aajsjgjjjiguws De startbewijzen voor de Wandel marathon en de Ladiesrun waren binnen de kortste keren uitver kocht. Bij veel mensen die de boot misten, begint het nu be hoorlijk te kriebelen. Op de websi te van de Kustmarathon staan ve le verzoeken om kaarten over te nemen. De enkeling die een kaart aanbiedt, wordt overspoeld met aanvragen. „Als ik me niet vergis, heb ik op dezelfde dag dat ik mijn oproep plaatste mijn kaart voor de Wandelmarathon verkocht. Ik krijg dagelijks nog aanvragen", meldt Laura Louws via e-mail. „Twintig minuten na mijn op roep kreeg ik de eerste reactie en heb ik m'n startbewijs verkocht. Daarna heb ik nog circa vijftien reacties gehad", vertelt Cocky van der Wekken. Veel zoekers hebben een startbe wijs kunnen overnemen. Maar lang niet iedereen: „Er zijn 4000 mensen die een startbewijs koch ten in januari. Een deel zal niet kunnen meelopen, maar wacht tot het laatste moment om te ver kopen. Daar wacht ik op", mailt Mario Peetermans. Ursula Kentin houdt hoop: „De les van vorig jaar leert dat er veel mensen op het laatste moment af haken en er voldoende kaartjes be schikbaar komen. Ik ga pas balen als ik vier dagen voor aanvang nog geen kaartje heb." „Nee ik heb helaas nog geen enke le reactie", laat Margot Verhaagen weten. „Wellicht dat dit ook aan het mooie weer ligt; misschien als het gaat regenen en waaien dat mensen dat wandelen ineens een stuk minder leuk vinden...." De Wandelmarathon is voor Van Alphen (42) dus surrogaat, maar hij waakt ervoor iets neerbui gends te zeggen over de drukst- bezette activiteit van het Kust- marathonweekend. „Toen ik ju- dode, vond ik voetballers maar mietjes. Een paar jaar later ging ik zelf voetballen en bleek dat heel erg mee te vallen. Daarom ben ik voorzichtig. Wandelen is makkelijker dan hardlopen, dat is zeker, maar die Wandelmara thon zal zwaar genoeg zijn. Mis schien wel veel zwaarder dan ik nu denk." Van Alphen kampt met pijnlijke achillespezen. Het is het gevolg van iets te veel en te enthousiast hardlopen. De Vlissinger wilde vorig jaar april bij de marathon van Rotterdam binnen drie uur binnen zijn en trainde daar een half jaar serieus voor. Die missie slaagde (2.58.02) en dat gaf extra motivatie. Daarna piekte hij in juni in de Veluwezoom-trail (53 kilometer) waarin hij zevende werd, maar vierde had kunnen worden als hij in de laatste kilo meter niet fout was gelopen. Juist tijdens de rustperiode die daarna aanbrak, begonnen een achillespees en een kuitspier extra op te spelen. Na de Kust marathon en een heel rustige Zevenheuvelenloop, was het echt over toen Van Alphen tij dens een potje zomeravondvoet bal ook z'n andere pees blesseer de. „Ik heb m'n blessures te danken aan overbelasting. In de eerste zes maanden van vorig jaar heb ik dubbel zoveel getraind als het halfjaar ervoor. Er zaten weken bij dat ik meer dan honderd kilo meter liep. Achteraf is dat niet slim geweest, maar als het alle maal lekker gaat, denk je daar niet aan." Na zes weken absolute rust zorg de een misstap voor een tweede periode van zes weken inactivi teit. Inmiddels is Van Alphen weer voorzichtig begonnen met hardlopen, maar de Kustmara thon komt veel te vroeg. „Ik had ingeschreven voor de Kustmarathon en ook voor de Wandelmarathon", vertelt hij. „Met drie vrienden zou ik op zondag gaan wandelen. Eén doet niet mee, omdat hij dit voorjaar aan een achillespees is geope reerd. Met die twee anderen wa ren we van plan om door een ghettoblaster te gaan luisteren naar onze top tien van beste nummers allertijden. Ik weet niet of dat nog doorgaat. Met de Kustmarathon was ik maanden van tevoren al bezig. Met de Wandelmarathon ligt dat toch wat anders." „Het was 28 jaar geleden dat we een titel hadden gevierd", vertelt Nagelkerke. „Ook kwamen we dat jaar bij de laatste 32 in de districts beker. Twee bussen vol met fans gingen toen naar toenmalig hoofd klasser Kozakken Boys. Dat was prachtig." Dat het 7-0 werd voor de hoofdklasser mocht de pret niet drukken. De w Krabbendijke viert dit jaar het 75-jarig jubileum. De club werd op 23 oktober 1938 officieel opgericht. Daarvoor werd er in Krabbendijke ook al gevoetbald. DVG, dat in de volksmond de vooruitgang werd genoemd, speel de zijn wedstrijden in het dorp. DVG. ging echter snel failliet en kort daarna werd een nieuwe vere niging opgericht, de w Krabben dijke. Huib Nagelkerke moet dan nog ge boren worden. „Ik was tien jaar toen ik in 1967 bij de club kwam. Ik had tijdens het Sinterklaasfeest een paar voetbalschoenen gekre gen en ben die meteen gaan ge bruiken." De liefde voor Krabbendijke is meteen aanwezig. Niet alleen als voetballer, later pakt Nagelkerke ook de voorzittershamer op. „Ik werd in 1983 voorzitter. Ik was nog actief als voetballer, maar deed dit recreatief. In 1989 ben ik gestopt met voetballen." Ook Anton van Oosten is een ech te clubman. Net als Nagelkerke is hij al tientallen jaren verbonden aan de club. Eerst als secretaris en daarna als vrijwilliger. Samen ste ken beide mannen veel vrije tijd in de voetbalvereniging. Ze heb ben hoogtepunten meegemaakt, maar ook dieptepunten. „Het jaar 1999 zullen wij nooit vergeten." In dat jaar overlijden onverwacht speler Bart de Leeuw en terrein verzorger Jan Lobbezoo. De Leeuw is pas twintig jaar als hij in elkaar zakt op het veld. „Dat was een flinke klap voor de club en de gemeenschap." Sinds 8 februari van dit jaar is Na gelkerke voorzitter af. Hij heeft het stokje overgedragen aan ande ren. „Ik mag dan wel gestopt zijn, maar ik ben niet helemaal weg: Ik blijf wel bij de club betrokken. Toen een aantal bestuursleden be gin dit jaar besloot te stoppen, dacht ik dat het tijd werd voor nieuwe mensen met frisse idee ën." De toekomst van Krabbendijke ziet er goed uit. Van Oosten: „Er komt veel jeugd bij. Vroeger was er hier een groep jonge jongens die niet mocht voetballen vanwe ge het geloof. Dat heeft ons be hoorlijk wat talent gekost, maar je moet de ouders respecteren in hun keuze." Volgens Nagelkerke neemt de voetbalvereniging Krabbendijke een belangrijke plaats in in de sa menleving. „Verschillende activi teiten op onze club brengt de mensen hier samen." Vrijdagavond speelde het kam pioenselftal uit 2006 tegen Oud- NAC. Vandaag worden de festivi teiten voortgezet. Er is muziek, eten en natuurlijk wordt er ge voetbald. Oud-Feyenoord komt op bezoek. Beide mannen kijken uit naar het feest. „Op naar het honderdjarig bestaan." middelburg - Het duurt nog een maand voordat de Kustmarathon begint. Toch zijn er al veel mensen druk mee bezig. Zo hebben tiental len mensen de jacht ingezet op een startbewijs voor de Wandelma rathon of de Ladiesrun. Hardloper gaat wandelen Edwin van Alphen in actie tijdens de Kustmarathon van vorig jaar. foto Anco Bauer door Koen de Vries VLISSINGEN - Normaal is hij een hardloper, maar nood breekt wet. Omdat Edwin van Alphen gebles seerd is, stort hij zich dit jaar niet op de hardloopmarathon, maar op Wandelmarathon. „Ik heb best zin om te wandelen, maar denk dat ik binnenkort toch een rot gevoel zal krijgen. Ik zie steeds meer mensen trainen voor de hardloopmarathon en ik kan er zelf niet aan meedoen. Dat doet pijn." door Jordy van de Brug KRABBENDIJKE - Een hoogtepunt. Oud-voorzitter Huib Nagelkerke van het jubilerende Krabbendijke hoeft er niet lang over na te den ken. Het was het kampioenschap van de Bevelandse club in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal tijdens het seizoen 2005-2006. Krabbendijke viert de titel in 2006 en gaat op de 'platte kar' door het dorp. foto w Krabbendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38