Hoofdklassers hebben pretenties bij start van de voetbalcompetitie De Bruijn uitgeschakeld Josimar Pattinama vecht schorsing aan SPORT 37 Oemoemenoe begint thuis ii Nu hebben we er alles aan gedaan om superfit te zijn bij de start Kerkhove klopt Pavlovic nu wel „Na zes weken voorbereiding wordt het tijd dat we om de punt jes gaan spelen", zegt trainer Die- derik Hiensch van Kloetinge. De Bevelandse ploeg krijgt van daag met ASWH meteen een be langrijke titelkandidaat op be zoek. „Het gat tussen Kloetinge en de top vijf was de laatste jaren steeds zo'n vijftien punten. We hebben uitgesproken dat we dat gat kleiner willen maken en dus kunnen we tegen ASWH meteen laten zien waar we staan." Kloetinge kan tegen de Zuid-Hol landers niet beschikken over So- fyan Azzagari, Maarten van Rose- velt en Ingmar Quist. Zij zijn her stellende van blessures. Niette min blijft er een grote selectie over. „Ik heb een goede basiself, ik heb een goede bank en kan nog nog goede spelers (zeven) aan het tweede mee geven", zegt Hiensch. „De concurrentie is bij ons toegenomen en dat prikkelt enorm." Hoek gaat in Dordrecht op be zoek bij debutant Oranje Wit. „Dat kan een voor- en een nadeel zijn", meent trainer Kenny Ver- hoene. „Het kan zijn dat Oranje Wit onwennig is, omdat de ploeg het niveau in de hoofdklasse nog niet kent. Aan de andere kan men onbevangen spelen. Oranje Wit heeft niks te verliezen. Ik heb be grepen dat ze het duel zien als de strijd tussen David en Goliath. Het is aan ons te bewijzen hoe volwassen we zijn." Hoek kende een succesvolle oefen campagne. „We hebben ons dit seizoen op de plaatsen waar we het nodig achtten, kunnen verster ken", zegt Verhoene. „Daarom zijn we uitgebalanceerder dan vo rig seizoen. We hebben een selec tie van twintig man en iedereen is topfit. Ik kan makkelijk de num mers twaalf tot en met achttien inbrengen zonder dat dat de ploeg verzwakt. Natuurlijk is het voor sommigen jongens even slik ken dat ze reserve staan. Daar kan ik inkomen. Ik ben zelf ook speler geweest en weet hoe dat voelt, maar iedereen heeft zich positief opgesteld." Goes vertrekt zondagmorgen al om halftien voor de verste uitwed strijd van het seizoen in de hoofd klasse A. In Grootebroek is De Zouaven de tegenstander. „Ieder een leeft er enorm naartoe", zegt trainer Gérard de Nooijer. „De werkethiek is prima. De spelers willen heel graag en iedereen weet waar hij aan toe is. We heb ben uitgebreid met elkaar gespro ken en zijn positief gestemd. Het verschil met vorig seizoen is dat ik nu meer wisselgeld heb. De se lectie is breder en sterker." Goes kan zondag geen beroep doen op Roysel James en Sherief Tawfik. Beiden zijn geblesseerd. Verder kampten Trung Tran en Quincy Gooding met een buikvi rus. Claudio Wende legde donder dag een test af en is fit bevonden. Hij sluit maandag bij de groep aan. GURI - Voor Jean Paul de Bruijn uit Hulst zit het wereldbekertoer nooi driebanden in Zuid-Korea er al op. Hij verloor in de zestiende finale kansloos van de Koreaan Sung-Won Choi: 40-28. Choi behoort tot de absolute we reldtop en staat vijfde op de we- reldranking. De Bruijn kreeg slechts 23 beurten om aan de fi nish (40) te geraken, maar bleef op 28 steken. De Koreaan liet een gemiddelde van 1.739 noteren te gen De Bruijn 1.217. Barry van Beers verloor na penal ty's van de 1\irk Lütfi Cenet. Ook regerend wereldkampioen Eddy Merckx werd uitgeschakeld. enorme werklust. „Ik probeer de andere jongens mee te trekken", vertelt hij. „Je kunt wel zeggen: kom op, een stapje harder. Maar dat moet je het zelf als eerste doen." Overigens is iedereen ervan door drongen dat de ereklasse een an dere instelling vereist. „Je ziet nu heel duidelijk dat niemand voor elkaar onder wil doen", zegt de aanvoerder. „En loopt iemaqd even wat minder hard of laat-ie de bal vallen, dan wordt dat door de groep gecorrigeerd. We heb ben een hechte selectie en we houden allemaal elkaar scherp." In de ereklasse heb je elkaar ook meer nodig, doceert Van Dijk. „Runs over vijftig meter komen op dit niveau bijna niet meer voor. Bij de ereklassers zien ze al lang naar wie de bal gaat en daar anticiperen ze op. Je hebt dus al tijd spelers naast je nodig aan wie je de bal kunt afgeven. Dus het heeft geen zin om in je eentje te gaan lopen. Het hele team moet meehelpen." Van Dijk heeft in de zomer door- MIDDELBURG - Hoewel het veld van Oemoemenoe erg droog is, heeft de club besloten om de wed strijd van vandaag gewoon door te laten gaan. Het bestuur wilde niet dat de wedstrijd 'omge draaid' werd en dus in Hilversum gespeeld zou worden. Hilversum is niet zomaar een te genstander om tegen te beginnen. De ploeg werd in 2009,2010 en 2011 landskampioen en eindigde vorig seizoen als tweede. Aanvoer der Quinten van Dijk is niet onte vreden met zo'n opponent in de seizoensouverture. „Daarna kan het alleen maar makkelijker wor den", zegt hij nuchter. Voor de winter speelt men in de ereklasse een halve competitie. De top zes strijdt in het voorjaar van 2014 om de titel. De onderste zes gaan dan vechten tegen degra datie. Van Dijk: „We gaan voor handhaving. We willen tegen de staartploegen punten pakken." De speler/coach van Oemoeme noe is nog altijd de Schot Brian Hendry. Hij heeft een krappe se lectie van 22 man. Nieuw daarin zijn Anthony Flint uit Nieuw-Zee- land en Christopher Lyall uit Schotland. Yedney America, één van de smaakmakers van vorig seizoen, ontbreekt nog. Hij is ge blesseerd. getraind. Na het staartje van het vorige seizoen - Sevens en beach- rugby - was de groep één week vrij. Daarna begon de voorbe reiding weer. De captain ging niet op vakantie en was er bijna altijd bij. „De aanloop naar het seizoen was heel anders dit jaar. In plaats van vier weken hebben we negen weken getraind en oefenwedstrijden gespeeld. En de intensiteit was totaal verschil lend. Nu hebben we er alles aan gedaan om superfit te zijn bij de start, terwijl we in voorgaande ja ren vaak bekeken hoe we de eer ste wedstrijd doorkwamen en daarna pas aan onze conditie gin gen werken." ALPHEN AAN DEN RIJN - Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich vrij dag geplaatst voor de halve finales van de challenger in Alphen aan den Rijn. De Zierikzeese was in drie sets te sterk voor de Fran^ai- se Irena Pavlovic: 3-6 6-4 6-3. Twee maanden geleden verloor Kerkhove in Middelburg nog van Pavlovic, die later de Challenger Zeeland won. Toen ging de partij ook over drie sets. De Schouwse stuit nu vandaag op Arantxa Rus, een voormalig dub- belpartner van haar. Samen haal den ze de finale van het jeugdtoer- nooi van Roland Garros. Richel Hogenkamp en de Duitse Caroli na Withoeft staan in de andere halve finale. Pattinama werd in de twintigste minuut van de ontmoeting, die in een 4-3-zege voor Baronie eindig de, fel geattaqueerd en reageerde daar verbaal op richting de tegen stander. Vervolgens ontstond er een opstootje en besloot scheids rechter Bruggeling de spits uit het veld te sturen. De man die de overtreding beging, ging vrijuit. In afwachting van het beroep is Pattinama speelgerechtigd en dus kan hij zondag in de eerste compe titiewedstrijd van Vlissingen aan treden. De zondag-eersteklasser gaat op bezoek bij Geldrop. Daniël Jansen zag in het beker duel met Baronie ook rood na een lichte overtreding in het straf schopgebied. De verdediger kreeg een schorsing van één wedstrijd opgelegd. Jansen heeft die straf in middels uitgezeten. Hij kwam dinsdag niet in actie tijdens de be kerwedstrijd bij Hoek (1-0-ver- lies). ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 door jan Dagevos MIDDELBURG - De één gaat voor een plek bij de top drie, de ander wil het gat met de top vijf dichten, terwijl nummèr drie tot een vast waarde wil uitgroeien. De Zeeuws hoofdklassers beginnen vol optimis me en met veel vertrouwen aan het nieuwe voetbalseizoen. echt iets voor ons' Quinten van Dijk door Jan Dagevos VLISSINGEN - Josimar Pattinama gaat in beroep tegen de schorsing van vier wedstrijden. De aanvaller van Vlissingen kreeg die straf opge legd na zijn rode kaart in het beker duel met Baronie van vorige week zaterdag. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden. WereldBeker Guri, Korea. Hoofdtoernooi. Jean Paul de Bruijn- Sung-Won Choi 28-40, 23. Tweede divisie. Pearie Opticiens-TOW.NL/ MCR 5 8-0: Pascal Claus-Mar van der Cijs 40-24, 50; Etienne van Damme-Shane Hilgers 40-39, 60; Cor de Jonge-Karel van der Bijl 35-27,64; Eddie van Coethem-speler niet op gekomen. TENNIS New York. US Open. Mannen, kwartfinale: Djokovic (Ser/1Joezj- ni (Rus/216-3 6-2 3-6 6-0, Wawrinka (Zwi/9)-Murray (Sch/3) 6-4 6-3 6-2. WIELRENNEN Castelldefels. Ronde van Spanje, WorldTour. Dertiende etappe, Valls-Castelldefels: 1. Barguil (Fra) 169 km in 4.00.13, 2. Nocentini (Ita) 0.07, 3. Mollema (Ned), 4. Santaromita (Ita), 5. Zandio (Spa), 6. Txurruka (Spo), 7. Scarponi (Ita), 8. Martinez (Spa), 9. Coppel (Fra) 0.24, 10. Intxausti (Spa) 2.34, 14. Valver- de (Spa) 2.43, 17. Roche (Ier), 20. Nibali (Ita), 25. Horner (VSt), 53. Hoogerland 2.56, 112. Sinkeldam 15.23, 114. Stamsnijder, 116. Westra, 120. Poels, 162. Michel Kreder, uitge vallen: o.a. Ten Dam, Clement. Algemeen klassement: 1. Nibali 49.29.02, 2. Roche 0.31, 3. Valverde 0.46, 4. Horner, 5. Ro driguez (Spa) 2.33, 6. Pozzovivo (Ita) 2.44, 7. Basso (Ita) 2.52, 8. Pinot (Fra) 3.35, 9. Majka (Pol) 3.46, 10. Moreno (Spa) 3.56, 33. Molle ma 27.42, 118. Hoogerland 1.36.29, 133. Poels 1.51.29, 140. Sinkeldam 1.54.57, 156. Westra 2.05.16, 172. Stamsnijder 2.19.00, 175. Michel Kreder 2.27.44. Papendrecht. Holland Ladies Tour. Vierde etappe, Papendrecht-Papendrecht: 1 Cebhardt (Duij 116 km in 2.50.00, 2. Koe- dooder (Ned) 0.03, 3. Moberg (Noo) 0.21, 4. Olds (VSt), 5. Wild (Ned), 6. Confalonieri (Ita). Algemeen klassement: 1. Worrack (Dui) 9.13.39, 2. Van Dijk (Ned) 0.04, 3. Brennauer (Dui) 0.10, 4. Small (VSt) 0.18, 5. Colclough (GBr) 0.50, 6. Hoskins (Aus) 1.19. ZEILEN Dublin. Europees kampioenschap Laser, eindstand na twaalf races (met aftrek van twee). Vrouwen: 1Murphy (Ier) 13, 2. Bouwmeester (Ned) 35, 3. Young (GBr) 40, 4. Van Acker (Bel) 44, 5. Tuula Tenkanen (Fin) 52, 6. Mihelic (Kro) 67' 26. Van der Vaart 201 Mannen: 1. Stipanovic (Kro) 45, 2. Scheidt (Bra) 46, 3. Van Schaardenburg (Ned) 47, 4. Stalheim (Noo) 49, 5. Thompson (GBr) 50, 6. Zieminski (Polj 78' 13. Heiner 98, 27. Broe- kens 163, 31. Hummel 173.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37