van Mollema Martina net naast podium in Brussel SPORT 35 Vuelta was John Degenkolb vijf keer succesvol. Dit voorjaar pikte de Duitser eveneens een rit mee in de Giro. In de voorbije Tour was het. Marcel Kittel die zijn ploeg vier keer champagne liet drinken en nu stond Barguil op. De jonge Bretoen, vorig jaar win naar van de Ronde van de Toekomst, mikte in de Vuelta aan vankelijk op een hoog klasse ment, maar na een valpartij in de tiende rit moest hij dat plan laten varen. „Warren kon na die val een paar dagen nauwelijks lopen, maar die jongen heeft een geweldige men taliteit. En vandaag heeft hij laten zien dat hij in finales ook koel bloedig is. Geweldig zoals hij in de laatste kilometer wegreed", zei ploegleider Rudi Kemna na de fi nish vol lof. Na Kittel, Degenkolb en Dumou- lin is Barguil de zoveelste groei briljant van Argos-Shimano. Kem na: „Talent ontdekken is niet zo moeilijk. Het gaat erom dat jon gens door kunnen groeien. Dat kan alleen als je hen kansen geeft en verantwoordelijkheid. Daar 'hoort ook bij dat ze fouten kun nen maken." In de top van het algemeen klas sement veranderde er weinig. Vincenzo Nibali begint vandaag in de rode leiderstrui aan de eer ste van drie zware bergritten. Vandaag ligt de finish in Andorra bovenop de Collada de la Gallina. Morgen trekt de Vuelta over Frans grondgebied. In de finale van de vijftiende rit staan Port de Bales, de col de Peyresourde en de slotklim naar Peyragudes op het menu. De Jamaicaan Warren Weir zege vierde bij de Memorial Van Dam me in 19,87, voor zijn landgenoot Nickel Ashmeade (19,93). De Ame rikaanse sprinter Walter Dix werd derde in 20,12. Martina was in Brussel sneller dan drie weken geleden op het WK in Moskou. Daar eindigde de 29-jarige atleet in de finale van de 200 meter als zevende, in een voor hem matige tijd van 20,35. Dafne Schippers kon geen rol van betekenis kunnen spelen op de 100 meter. De 21-jarige atlete uit Utrecht eindigde als achtste, in 11,31 seconden. Schippers heeft een persoonlijk record van 11,09 staan. De winst in Brussel was voor olympisch kampioene Shel ly-Ann Fraser-Pryce uit Jamaica, die 10,72 liep. Haar landgenoot Usain Bolt won vrijdag zijn laatste grote wed strijd van het jaar in 9,80. De olympisch en wereldkampioen snelde op het laatste stuk van de 100 meter weg bij zijn concurren ten. De Amerikaan Michael Rod- gers kwam in het Koning Boude wijnstadion als tweede over de streep in 9,90. Nesta Carter uit Ja maica werd derde in 9,94, net voor de Amerikaan Justin Gatlin. Bouwmeester tweede op EK Marit Bouwmeester is twee de geworden op het EK La ser Radial. De Friese zeilster hoefde in de titelstrijd al leen de Ierse Annalise Murp hy, die een thuiswedstrijd had voor de kust van Du blin, voor zich te dulden in de algemene rangschikking. Deze werd vrijdag opge maakt na twaalf races, zon der een medal-race en met aftrek van de slechtste resul taten in de twee fasen. Rasmussen gaat nog in cassatie De Deense oud-wielrenner Michael Rasmussen geeft de strijd met de voormalige Ra- bobank-ploeg nog niet op. Hij gaat bij de Hoge Raad in cassatie tegen de uitspraak van het gerechtshof van Arn hem. Het hof oordeelde in juni dat Rasmussen in 2007 terecht op staande voet was ontslagen. De Deen, die in het geel reed toen de ploegleiding hem in 2007 uit de Tour haal de, moest van het gerechts hof zijn eerder ontvangen schadevergoeding van 7 ton terugbetalen. Herlings verbijt pijn in laatste CP De Brabantse motorcrosser Jeffrey Herlings doet zondag voor eigen publiek toch mee aan de laatste Grand Prix van het seizoen in de MX2. De wereldkampioen heeft ondanks zijn schouderbles sure besloten op zijn favorie te circuit in Lierop van start te gaan. Hij liet bovendien weten te komen om te win nen en beloofde de pijn te verbijten. Volleybalsters verliezen op EK De Nederlandse volleybal sters zijn het Europees kam pioenschap in Duitsland en Zwitserland begonnen met kleine nederlaag. Oranje was vrijdagavond in Halle te gen Turkije net niet tot een stunt in staat en verloor met 3-2 (15-25 16-25 29-27 26-24 12-15). De partij duurde twee uur. Duitsland en Spanje zijn de andere opponenten in de zware groep A. Van Houwelingen: na zilver nu goud Tijdens het EK zwemmen voor Masters heeft Terneuze- naar Cees van Houwelingen vrijdag goud gewonnen. De veteraan van De Schelde deed dat in Eindhoven op de 50 meter vrije slag. In de klasse 50-54 jaar bleef hij met 26,16 seconde de concur rentie 0,14 voor. Donderdag pakte Van Hou welingen al het zilver op de dubbele afstand. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 Robin van Persie, de maker van de 2-2, in duel met Raio Piiroja van Estland, foto Koen van Weel/ANP BRUSSEL - Churandy Martina heeft vrijdag bij de Diamond Leaguewed strijden in Brussel net naast een po diumplaats gegrepen op de 200 meter. De Nederlandse sprinter van Antilliaanse afkomst kwam in het Koning Boudewijnstadion als vierde over de finish in 20,18 se conden. DUBLIN UTRECHT LIEROP HALLE EINDHOVEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35