Rolstoeler kan best bij 'gewone' tennisclub Ook ruiming tweede Raadslid Borsele: Havenbaronnen grote bom Waterdunen kapen onze bedrijven weg WALCHEREN 27 Lichtgewonde bij incident op N57 Op de N57 bij Middelburg is gisterochtend een persoon lichtgewond geraakt toen de ze uit een taxibusje viel of sprong. Het incident gebeur de rond 9.30 uur vlakbij het aquaduct. Het slachtoffer is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis. Het verkeer kon tijdens het incident over één rijstrook passeren. Hennepkweker aangehouden De politie heeft vrijdag een 47-jarige man aangehouden op verdenking van het kwe ken van wiet in een woning in Vogelwaarde. In dat huis werden dinsdag 398 hennep planten gevonden. De man meldde zich gisteren bij het politiebureau om sleutels van de nieuwe sloten te ha len, die de politie op zijn deuren had aangebracht. Automobilist rijdt door na aanrijding Een automobilist is donder dag doorgereden nadat hij of zij in Goes een scholier had aangereden. Dat gebeur de in de Lindestraat bij het Ostrea Lyceum. Daar reed de auto, een grijze Renault Megane Scenic, met te hoge snelheid. De scholiere werd in haar rug geraakt, de auto verloor een buitenspiegel. De politie zoekt getuigen. VakantieBieb-app is een succes Meer dan 100.000 mensen maakten deze zomer ge bruik van de 'Vakantie Bieb-app'. In totaal werden meer dan 535.000 boeken ge- download bij de Nederland se bibliotheken. Op deze app van de biblio theek staan meer dan vijftig e-books voor op vakantie. Vanaf 30 september verschij nen er nieuwe e-books op de app. wust gekozen voor een gewone tennisclub: „Een vriendin vroeg of ik met haar wilde tennissen en zo ben ik daar terechtgekomen." Ondertussen heeft de rolstoelten nisster al diverse keren meege speeld in een toernooi voor vali den. Voor opponenten van de rol- stoeltenisster is het vaak wel even wennen. Eenhoorn: „Veel tennis sers hebben nog nooit tegen ie mand in een rolstoel gespeeld. In het begin is het dan even vreemd, maar zodra we gaan spelen ko men ze erachter dat het helemaal niet zo anders is dan een gewoon potje tennis." Tijdens de wedstrij den tegen rolstoeltennissers geldt namelijk maar één bijzondere re gel: de bal mag in plaats van één keer twee keer stuiteren voordat hij teruggeslagen wordt. Een hoorn merkt op dat deze regel haar geen voordeel oplevert. „In een rolstoel ben je toch minder flexibel", constateert ze. Volgens jolanda Bax, lid van de tennisvereniging in Hansweert, Mensen met een handicap kunnen goed meespelen bij een gewone vereniging wordt er erg positief gereageerd op de deelname van Eenhoorn aan het Reimerswaal 40+ tennis toernooi. „De mensen op onze vereniging zijn erg enthousiast dat iemand in een rolstoel kan meedoen aan het toernooi. Men sen met een handicap hebben im mers ook het recht om te tennis sen", aldus Bax. Eenhoorn hoopt dat andere mensen met een licha melijke beperking nu ook de stap zullen nemen om om bij een ge wone tennisvereniging te gaan tennissen. Eenhoorn: „Voor veel gehandicapten is het toch een drempel die ze over moeten gaan." De Middelburgse Eline Eenhoorn (42) is geboren met te korte be nen en zit daardoor in een rol stoel. Ondanks haar handicap is ze al ruim vijftien jaar lid van een gewone tennisvereniging in Mid delburg. Eenhoorn heeft niet be- De gemeente Sluis had al een draaiboek opgesteld voor de rui ming van een duizèndponder, die werd gevonden tijdens een explo- sievenonderzoek in plan Waterdu nen bij Breskens. Op de valreep werd nog een vijfhonderdponder - een vliegtuigbom van Engelse makelij - aangetroffen. „Die bom ligt net buiten plan Waterdunen en is daarom eerder niet aange troffen. Het explosief is alsnog ge vonden, omdat het slechts dertig meter van de eerder aangetroffen duizendponder ligt", meldde een gemeentewoordvoerster vrijdag. In de buurt van de vijfhonderd ponder zijn niet meer explosie ven gevonden, zodat het veilig heidsonderzoek is afgerond. Op de nieuw aangetroffen bom is - net als op de duizendponder - een zeecontainer neergezet om ge vaar voor de omgeving uit te slui ten. De EODD verwacht de twee bom men allebei op 18 september te kunnen ruimen. Het ontruimings- gebied hoeft niet te worden ver groot. „Die havenbaronnen verdiepen onze rivieren, zetten onze polders onder water en kapen onze bedrij ven weg. Ze worden wel heel erg machtig in onze provincie." Van der Maas toonde zich net als Zeeuwse Statenleden zeer onge lukkig met het besluit van Ver- brugge niet in Vlissingen, maar in de Belgische kustgemeente te in vesteren in een containertermi- nal. Er wordt nu 21,5 miljoen euro geïnvesteerd in Zeebrugge en niet in Vlissingen. „Wij hebben geen enkel signaal ontvangen dat Ver- brugge dat van plan was. Wie heeft zitten slapen? Wist de porte feuillehouder hiervan? En waar om laat Zeeland Seaports Verbrug ge gaan in deze moeilijke tijd? En is er sprake van eerlijke concur rentie of is Verbrugge weg ge kocht door Zeebrugge?" Wethouder Jan Zandee was ook verrast door het besluit van Ver brugge, liet hij donderdagavond weten. „Ik heb het pas woensdagavond te horen gekregen. Verbrugge ziet gewoonweg betere kansen voor een deel van de activiteiten in Zeebrugge dan in Borsele-West of Vlissingen-Oost. Daarom is be sloten deze activiteiten in Zee brugge voort te zetten. Dat laat onverlet dat wij ook teleurgesteld zijn in het besluit dat Verbrugge de containerterminal gaat gebrui ken in Zeebrugge." Zandee benadrukte dat er geen werkgelegenheid verloren gaat. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 Eline Eenhoorn zat gisteravond in een poule met drie valide tegenstanders. Invaliden kunnen volgens de rolstoeltennisster heel goed meespelen bij gewo ne tennisverenigingen, foto Marcelle Davidse MIDDELBURG VOGELWAARDE GOES MIDDELBURG Eline Eenhoorn door Janneke Koster HANSWEERT - Tijdens het Reimers waal 40+ toernooi gisteravond in Hansweert nam rolstoeltennisster Eline Eenhoorn het op tegen drie valide tegenstanders. „Ik wil laten zien dat mensen met een handicap heel goed mee kunnen spelen bij een gewone tennisvereniging." BRESKENS - Deskundigen van de Ex plosieven Opruimingsdienst Defen sie (EODD) ruimen woensdag 18 september niet één, maar twee gro te bommen. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Belgische ha venbaronnen worden wel heel erg machtig in Zeeland. Dat zei het Bor- selse raadslid Krijn van der Maas (CDA) donderdagavond tijdens de vergadering van de gemeenteraad naar aanleiding van het besluit van Verbrugge Terminals containeracti viteiten te verplaatsen van Vlissin- gen naar Zeebrugge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27