12 Domburgs echtpaar maakt zich boos over fietsers op wandelpad en mottekasteeT Goes wil zich breed profileren 26 WALCHEREN Binnen de Middelburgse gemeenteraad is geen meerderheid voor het voorstel om de schouwburg voor 12 miljoen te verbouwen. MIDDELBURG - De kans dat de Mid delburgse gemeenteraad 12 mil joen euro steekt in verbouwing van de Stadsschouwburg is bijzon der klein. Hoewel de meeste frac ties hun definitieve standpunt nog moeten bepalen, lijkt nu al duidelijk dat het voorstel om te gaan verbouwen niet op een meer derheid kan rekenen. Het CDA sprak zich deze week al onomwonden uit voor vestiging van een schouwburg in evene mentenhal Studio A58 op het ZEP. Voor de SGP hoeft er hele maal geen schouwburg te komen, maar als er dan toch geld aan uit gegeven wordt, liefst zo min mo gelijk. Ook die partij ziet het ZEP al als alternatief. GroenLinks, Christenunie en ook Duurzaam- Rood sluiten deze variant nu niet (meer) uit, al dan niet in combina tie met een kleinschalig theater in de binnenstad. Fractievoorzit ter Jeannette de Vis-Berrelkamp (DuurzaamRood) is altijd voor verbouwing geweest. „Maar nu de gemeente te maken krijgt met weer nieuwe bezuinigingen, moe ten we misschien van armoede naar het ZEP." De LPM vindt het nu niet de tijd om 12 miljoen in de schouwburg te steken. „Maak eerst de bouw put af, kijk hoeveel we straks nog extra moeten bezuinigen en be slis daarna wat we met het overge bleven geld voor het theater kun nen doen", aldus fractievoorzitter Piet Kraan. De LPM wil in elk ge val niet naar het ZEP. D66 hekelt dat in het schouwburg dossier de waan van de dag re geert. De partij wil een goede voorziening in de binnenstad. „Als daar nu geen geld voor is, moet je geen 12 miljoen in een ver bouwing steken. Gebruik dat geld voor het opknappen van achter stallig onderhoud van wegen en fietspaden. Wacht met een be sluit over een nieuw theater op betere tijden", zegt fractievoorzit ter Rob van Eijkelenburg. Voor die tijden aanbreken, kan de hui dige schouwburg nog dienst doen. Daarmee tekent zich een ruime meerderheid af van 21 stemmen tegen verbouwing. Mogelijk ko men daar de vijf stemmen van de Partij van de Arbeid nog bij. Frac tievoorzitter Peter de Doelder voelt weinig voor het ZEP, maar sluit niet uit dat die keuze noodge dwongen gemaakt moet worden. „Wij zijn er nog niet uit", aldus De Doelder. „Wij zijn er beducht voor dat het theatergevoel verlo ren gaat als je aan de rand van de stad gaat zitten." Maar binnen de partij borrelen ook gedachten op van een combinatie ZEP en min der dure voorzieningen in de bin nenstad. Alleen de WD staat vier kant achter het voorstel om de Stadsschouwburg te verbouwen. De coalitie (PvdA, CDA, LPM en WD) is dus totaal verdeeld. Op 25 september praat de raadscom missie over het voorstel. De raad neemt op 7 oktober een besluit. Zoals voor Ann en Klaas van Daal-Timmermans, die vlakbij het wandelpad wonen. Het echt paar heeft al. verschillende ideeën gepresenteerd bij de gemeente. „Het plaatsen van duidelijke bor den, dat het verboden is om te fietsen, zou al een stap in de goe de richting zijn", aldus Klaas van Daal. Het bord dat nu bij de opgang van strandpaviljoen De Stenen Toko staat, een blauw bord met een voetganger er in, is volgens het echtpaar van Daal niet voldoende. „Een rood verkeersbord, gesloten voor fietsen en voor gehandicap tenvoertuigen zonder motor, zou in dit geval een veel betere optie zijn." Volgens de Veerse wethouder Jaap Melse gaat dat allemaal niet zo makkelijk. „We zijn bekend met het pro bleem; meer mensen melden het. We proberen het op te lossen en volgende maand komt het onder werp in de nota Duin -en strand- beleid uitgebreid aan bod. We gaan kijken wat we er aan kun nen doen." Als uit die nota naar voren komt dat er ook gekeken moet worden naar de verfijning van de borden, waarmee aangegeven staat dat het verboden is voor fietsers, is dat een overweging, aldus wethouder Melse. OOSTKAPELLE - Bij natuurmuseum Terra Maris in Oostkapelle vindt morgenmiddag van 13.30 tot 15.30 uur een rondleiding plaats in (de reconstructie van) het mottekas- teel in de landschapstuin. Tijdens deze rondleiding staan de middel eeuwen centraal. Meedoen kost 6 euro voor volwassenen, 3 euro voor kinderen. In datzelfde museum kunnen be zoekers aanstaande woensdag bo vendien hun vragen over natuur- vondsten en waarnemingen kwijt bij biologe Betty Ras. Die houdt daar van 13.30 tot 15.30 uur een na- tuurspreekuur. Mensen kunnen er ook terecht met biologische ob jecten uit oude verzamelingen, om die te laten determineren. De begin vorig jaar opgerichte Stichting Goes Marketing werkt achter de schermen al langere tijd keihard aan de nieuwe campagne, die moet laten zien dat Goes 'barst van de energie', in zowel za kelijk, maatschappelijk als recrea tief opzicht. Aan ambitie is in elk geval geen gebrek: Goes wil meer inwoners, extra banen genereren en meer dagtoeristen trekken. Als opwarmertje voor de aanko mende campagne zijn de afgelo pen weken uitingen verschenen om mensen zo veel als mogelijk bij de citymarketing te betrekken. Huis-aan-huis is een kaart be zorgd met daarop de vraag 'Goes is...?' Die kan worden ingevuld en teruggestuurd, maar ook via de website www.goesis.nl kan ieder een een reactie of mening achter laten op die vraag. Veel mensen hebben dat al gedaan. Ook vindt er een onderzoek plaats naar de meningen over Goes. De zogeheten triggercampagne be staat naast de online uitingen ook uit allerlei objecten in de gemeen te Goes, zoals vlaggen en be- stickerde auto's. Zaterdag 14 september wordt de nieuwe campagne gepresenteerd aan de hand van diverse outdoor-, online en gedrukte media in Goes. Vanaf dat moment bestaat er een marketingmerk dat ge bruikt wordt om Goes in de markt te zetten. In het kader van de citymarketing is een breed toe pasbaar label ontwikkeld dat straks door iedereen gebruikt mag worden. Het gaat dan vol gens citymarketeer Jonneke Schuurbiers om een fysiek label in de vorm van bijvoorbeeld stickers of gadgets. „Het marke tingmerk zorgt voor herkenning, het label is voor uitingen", verdui delijkt ze. „Kijk bijvoorbeeld maar naar I AMsterdam, het mar ketingmerk van Amsterdam." De bedoeling is dat door middel van het label iedereen op zijn of haar eigen manier 'trots en passie' voor Goes kan uitdragen. De cam pagne zal ook zichtbaar zijn in de stad, op uitingen voor evenemen ten en bij nieuw te ontwikkelen middelen zoals advertentiecam pagnes en digitale uitingen. „Het streven is om een ambassadeurs gedachte te creëren", zegt Schuur biers. „Geen versnippering, maar met zijn allen samenwerken." verbouw theater Geen steun door Theo Ciele De verbouwing van de Stadsschouw burg in Middelburg is begroot op 12 miljoen euro. door Maarten Back DOMBURG - Het wandelpad Boule vard van Schagen, langs de duinen in Domburg, wordt door veel fiet sers beschouwd als fietspad terwijl de boulevard daar te smal voor is. De gemeente Veere is bekend met het probleem en zoekt naar een ge paste oplossing,, maar voor enkele inwoners van Domburg is de maat vol. Klaas van Daal uit zijn ergernissen over fietsers op de Wandelboule vard van Schagen vanaf het bankje ter hoogte van de opgang van strandpaviljoen De Stenen Toko. foto Ruben Oreel door Luc Oggel GOES - Goes wil voor eens en altijd de harten veroveren van onderne mers, toeristen en inwoners. Daar om wordt zaterdag 14 september een ambitieuze citymarketingcam pagne gelanceerd die de stad en de gemeente op de kaart moet zet ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26