ZEELAND Horror Cruiseschip loopt binnen almanak Politie pakt twee veelplegers Openbaar Ministerie eist lange celstraf voor dodelijke steekpartij. Raadsman pleit voor ontslag van rechtsvervolging. NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 www.pzc.nl/foto Plaats uw nazomerfoto in het Buiten-album Mientje de Fouw hoopt dat het afvallen nu wel gaat lukken ZATERDAG 7 september 2013 MIDDELBURG - Ronald S. moet een celstraf van 15 jaar krijgen voor de moord op Michelle van Hooff, al dus officier van justitie Rob Ram- meloo. Zijn eis is zo hoog omdat de verdachte (41) tijdens het on derzoek niet meewerkte, zei hij vrijdag tijdens de slotdag van de rechtszaak tegen de inwoner van Nieuwdorp die twee jaar geleden met een mes zijn ex (36) om het keven bracht. De officier is ervan overtuigd dat de verdachte uit was op haar dood omdat hij die vrijdagavond een groot mes bij zich moet heb ben gehad. Om die reden vindt de officier ook dat er sprake is van moord. Dat bewuste mes is nooit gevon den. Rammeloo sluit niet uit dat de verdachte, na zijn daad, naar zijn huis is gegaan, het mes heeft schoongemaakt en in een messen- blok heeft gestopt. Hij stelde ook dat de dood van de Nieuwdorpse 'niet uit de lucht kwam vallen' gezien de spannin gen die waren ontstaan in de rela tie, na de scheiding en het toewij zen van de kinderen aan haar. Rammeloo gelooft niet dat de ver dachte niet weet wat hij destijds deed. Zo blijft het volgens hem vreemd dat het moordwapen nooit is gevonden en dat de man, 'terwijl hij zogenaamd niets wist', naar het politiebureau in Hein- kenszand is gereden om zichzelf aan te geven. Raadsman Mark Dunsbergen pleitte voor ontslag van rechtsver volging omdat zijn cliënt blijft vol houden dat hij niet weet wat hij de bewuste avond heeft gedaan. Het laatste wat hij weet is dat zijn ex tegen hem zei: 'je ziet je kinde ren nooit meer'. Dunsbergen: „Daarna ging het licht bij mijn cliënt uit" Dat hij het mes thuis zou hebben verstopt, noemde de raadsman grote onzin. „Dan wa ren er vast en zeker bloedsporen gevonden." Hij houdt het erop dat de man mogelijk een knip- of vlindermes heeft gebruikt. Zo'n mes had hij enkele dagen eerder in Spanje gekocht 'om zichzelf te beschermen' en zat mogelijk nog in zijn spijkerbroek. De advocaat hield de rechtbank voor dat zijn cliënt het vreselijk vindt dat zijn ex nu dood is. Maar ook stelde hij dat de twee al geruime tijd flinke onenigheid hadden en dat dat niet alleen aan hem lag. Uitspraak 20 september. VLAGGENSCHIP ARTANIA TERNEUZEN - De politie heeft afge lopen dinsdag twee Terneuzena- ren van 19 en 17 jaar aangehou den. Zij worden verdacht van een reeks inbraken, in onder meer volkstuinencomplex 'TUinders- lust' en een woning in Terneuzen en in woningen in Vogelwaarde en Zaamslag. Daarbij zouden ze ook een auto hebben gestolen. Verder zouden ze betrokken zijn geweest bij diverse diefstallen, on der meer van een camper in Zaamslag, en een straatroof in Ter- neuzen. De politie sluit niet uit dat meer aanhoudingen volgen. Zorginstelling Zeeuwse Gronden opende deze week 't Binnenhofie, een woonvoorziening voor mensen met psychiatrische problemen in Ter- neuzen. De verslaggever en foto graaf wendden zich tot de festivitei ten en waarschuwden elkaar vooraf even: let een beetje op je woorden, want voor je het weet maak je onbe doelde kwinkslagen die verkeerd kunnen vallen. Het zou natuurlijk van den zotte zijn om daar midden in een gesprek 'ben je nou helemaal gek geworden' te roepen. Eenmaal in 't Binnehofje ontdekten ze dat ze bij Zeeuwse Gronden helemaal niet vies zijn van een grapje. Een van de beschikbare wifi-netwerken in de buurt klonk namelijk als een horror film: 'Psychoville 2'. ZEELAND Eis moord Nieuwdorp: 15 jaar door Emile Calon Tip? redactie@pzc.nl elk geval twee cruiseschepen Vlissingen binnenlopen: de Prinsendam en opnieuw een schip van Phoenix. Voor pas sagiers stonden dertien bussen klaar voor excursies naar Antwerpen/Brugge, Neeltje Jans, Veere/Middelburg én twee shuttlebussen reden af en aan naar Vlissingen cen trum en de steiger. De Wolf: „Het geeft de Zeeuwse eco nomie een impuls. Zo'n 700 mensen hebben op een leu ke manier met Zeeland kennisgemaakt" foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De ruim duizend passagiers van de Artania, het vlaggenschip van de Duitse rederij Phoenix, worden in de watten gelegd. Logisch, want de Artania is dit jaar het enige schip dat Vlissingen aandoet. Zeeland Cruise Port 'werkt er hard aan', om meer cruiseschepen naar Zee land te krijgen, maar het is niet eenvoudig om een plaats in die wereld te verwerven. Yvonne de Wolf van Zeeland Cruise Port kan wel melden dat er voor volgend jaar in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21