V+r/ ZEELAND 31 I 6i Ik zoek nog wel een sultaat heeft dat ik begin juli gestart ben met de trainingen en het lijnen. Ik heb wel last van mijn benen, maar een warm bad verhelpt de spierpijn. Ik wil ook graag fitter worden vanwege mijn hobby's. Regelmatig trekken we er met een groepje amateurfotografen op uit. Antwerpen, Gent, Rotterdam en het strand zijn prachtige fotolocaties, maar dan moet je wel de hele middag kunnen lopen. Je moet op je knieën gaan zitten en door de rug zakken, etcetera. Een andere hobby zijn onze twee Duitse Her ders. Met de jongste van dertien maanden train ik bij de Kringgroep in Terneuzen en de Zeeuws-Vlaamse Kynologen Club in Axel. Ik wil met haar ook behendigheidstrainingen doen, maar dan moet ik eerst zelf harder kun nen lopen. Meer conditie kweken dus. En af vallen. Daarom doe ik met Toon ook mee aan Koesterdance, een dansproject van Koesterpas. Deze week starten we met het tweede sei zoen. We krijgen bij dansschool Kiel les van de internationale danstoppers Ciccio Pecoraro en Jasmijn van Jole. Ik hoef niet uit te leggen dat ik zonder al die extra kilo's fitter ben om het lesuur goed vol te houden. Maandag Ik ben te lui om te fietsen; ik laat mij met de auto naar mijn werk brengen. Eerst met trots verteld over mijn sportevenementen van afge lopen weekend. De collega's zijn heel belang stellend over mijn vorderingen. Vanmorgen zei een van hen: je gaat nu toch wel zien dat je aan het afvallen bent. Leuk om te horen. Ook zitten er tegenwoordig droge koekjes in de koektrommel. De snoepjes komen niet meer op mijn kamer en de grote koffiekoeken wor den mij niet meer aangeboden. Ik lunch nu in plaats van om elf uur netjes rond twaalven en koop geen extra broodje meer. Mijn lunch be staat uit een Breaker light en een bakje ge mengd fruit. Ik ben nog niet tussen de mid dag naar buiten gegaan, al zijn er al wel colle ga's die het hebben aangeboden. Maar het gaat er zeker eens van komen. Ik hoop zo dat het nu gaat lukken, dat ik de moed heb om door te zetten. Ik ben 59 en wil toch nog een aantal jaren fitter en gezonder verder leven. Ook de gedachte aan nieuwe kle ren stimuleert. Ik zoek nog wel een sponsor voor mijn nieuwe garderobe, als ik twintig ki lo lichter ben. Nu is er vier kilo af, dus ik heb nog een hele weg te gaan. Toon haalt mij om vijf uur op, waarna we ons naar de hondentrai ning haasten. Een leuke, maar vermoeiende training, want mijn hond heeft nogal een ei gen willetje. Dinsdag Vandaag weer naar dansles. Terwijl we vertel den hoe we de zomer hadden doorgebracht zei iemand ineens: ik heb jullie op de bus zien staan. En ja hoor, daar kwam het verhaal van de beweegbus. Ik wil jullie dat ook niet ont houden: op een mooie zaterdag in juni wer den Toon en ik gevraagd als fotomodel voor de beweegbus; een bus die is voorzien van een scala aan middelen waarmee leuke, uitda gende, vrolijke (bootcamp) activiteiten kan worden gedaan. De bus kan door afdelingen, teams, lokale bedrijven, verenigingen en fami lies worden gehuurd. Het beweegbusteam biedt de deelnemers op locatie een sportief programma. Deze week was de beweegbus klaar. Nou we staan er mooi op, hoor! Fiet send en hardlopend. Als iemand mij dat een jaar geleden had voorspeld, had ik hem voor gek verklaard. Er werd natuurlijk om gela chen. Maar wie het laatst lacht, lacht het best! Woensdag Vanmorgen weer vroeg uit de veren voor een training bij Bodyline. Spannend, want het we kelijkse weegmoment is weer daar. We zijn met twaalf enthousiaste dames met een maat je meer in juli gestart. Het trainen in de groep is leuk omdat instructeur Bauke Boon zorgt voor variatie in de sportactiviteiten. Uitdagen, grenzen verleggen, daar gaat het om. Dit wordt dan nog beloond met een uitdaging die ik alleen niet zo snel zou aangaan: de Alpe d' Huez op lopen. Maar goed, dat is voor later. Eerst genieten van mijn eerste mijlpaal: bin nen twee maanden is er vijf kilo af en ben ik vijf centimeter in omvang afgenomen! Hoe kan ik nu beter dit dagboek afsluiten dan in een superblije stemming? Ik wens de volgen de dagboekschrijver veel succes! sponsor voor mijn nieuwe garderobe, als ik straks twintig kilo lichter ben. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 gaat lukken I Mientje de Fouw traint meerdere keren per week. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 141