MENINGEN 31 Buitendijks fietsen Schulden Bonnetjesaffaire Bonnetjesaffaire 2 Bonnetjesaffaire 3 Bonnetjesaffaire 4 Bonnetjesaffaire 5 Verbrugge Syrië Sail Molenwater Toeristenindustrie Rijkswaterstaat Scholenproject Recreatiewoningen Het fietstraject van Kattendijke naar Wilhelminadorp langs de Oosterschelde is zonder meer aan te bevelen. Het is een imposante weidsheid van het landschap die Zeeland kenmerkt. Echter, na het Goese Sas houdt het op, de toe gang via hekken die nu ineens op slot zijn, is verboden. Wie verzint zoiets? Verstoring van de leefom geving van vogels? Onzin! Het ge- tijdengebied tussen Kattendijke en het Goese-Sas wemelt van de vogels en daar mag gewoon ge fietst worden. En terecht. Welke waterschappelijke pietlut verzint zo'n verbod De argumenten ra ken kant noch wal, om in termen te blijven. Als stil protest tillen verbaasde fietsers de fiets over het hek, niet begrijpend waarom zo'n mooi pad alleen voor wande laars met al dan niet rennende honden zou kunnen worden ge bruikt. Haal die hekken dus weg, verleng het pad tot aan de Zand- kreekdam en veel fietsers zullen daar met genoegen gebruik van maken. Wie in Terneuzen in de schulden zit en hulp nodig heeft moet voortaan bij de gemeente terecht (overigens gelijkaardig in Hulst). Een 'verstandelijkere' benadering zegt wethouder Co van Schaik. Be tere ware het wanneer hij zou ge steld hebben een 'afstandelijkere' benadering. Afstandelijker dat in ieder geval en de sociale aanpak kan naar de prullenbak. Zorg en Welzijn in Nederland? Dat gaat lij ken op een straat met mooie voor gevels en zolang men niets nodig heeft van dat alles, lijkt alles opti maal geregeld, het aanzicht prach tig. Heeft men iets nodig? Dan opent men een deur van zo'n mooie gevel en men komt terecht in een krotwoning! Sociale voor zieningen passen immers niet in een neo-liberaal systeem! Ik wil me even en misschien voor lange tijd geen Vlissinger meer noemen. Schaam me voor kreeft etende, whiskey en cognac drin kende collegeleden die alles decla reren wat er maar te declareren valt. Ik ben bij mijn laatste werk gever getoetst op alcoholgebruik, ook in mijn lunchpauze. Het heeft mijn baan gekost in 2011. Dat nu eenmaal niet alles is vast gelegd is een beetje Vlissings stond er in het artikel. Als ik als Vlissinger met teveel op achter mijn stuurtje van mijn fiets of (ge huurde auto) zit, of over straat wan(k)del word ik aangehouden. Het bestuurlijk college van Vlis singen zal mij van voldoende whiskey en cognac (en misschien een kreeftje) moeten voorzien om bij de eerstvolgende verkiezin gen, onder invloed van hun, er gens een rood puntje neer te zet ten. Er moet een gedragsregel voor alcohol komen besluit het stuk op dinsdag 3 september. Ik heb ervan geleerd. De burgervader dient een voor beeld te zijn van onberispelijk ge drag en de belangen van alle bur gers te dienen. Ex-burgemeester Roep heeft de oproep van het volk gehoord en is met dank aan de lokale journalistiek opgestapt. De blaam van dit bestuurlijk appa raat waarbij de burgemeester en raadslieden zich als zwijnen van 'the animal Farm' gedroegen zal hopelijk als een kleed van pek en veren kleven aan zij die graaien in de lege kassen van Vlissingen. Geld dat Vlissingen had kunnen inzetten voor gemeenschappelij ke doelen moet dubbel en dwars worden terug betaald met boete doening dus minimaal 160 werku ren in de maaltijden zorg aan ouderen en armen. Het lef om te raadplegen over lege kassen en on rechtmatig te laten vergoeden uit deze is grotesk en zonder schaam te. Geef burgers het recht te kie zen voor hun burgervader en de ze zal.zich waardig gedragen in zijn stad of gemeente. 'Goed besluit dat burgemeester Roep vertrekt. SAIL out!' In de toe komst bij de volgende burgemees ter alles goed tevoren afspreken, alle declaraties goed controleren en alles zwart op wit vastleggen! Dit is allemaal weer duur leergeld geweest en heeft veel irritaties in Vlissingen opgewekt. I have a dream: een burgemeester die op recht en betrouwbaar is, een bur gemeester die Vlissingen weer tot bloei brengt en niet landelijk in opspraak brengt, een burgemees ter die collegiaal is, een burge meester zonder graai-mentaliteit, een burgemeester die uit eigen zak potten, pannen, lampen, bar krukken, badkamer accessoires, closet borstel en andere huisin ventaris zelf betaalt. Een burger' vader' die heel lang voor ons mooie en dierbare Vlissingen en zijn burgers zal zorgen. Ik hoop dat mijn droom uitkomt! Lekker weer geweest de afgelopen maanden, zodat ook de minima met kids kunnen genieten op het strand. Elke dag een ijsje is er niet bij, maar een koelbox met limo van de lidl biedt uitkomst. Met dit in het achterhoofd ga je als B en W toch geen discutabele decla raties indienen? En dan leuk roe pen tegen de pers geen commen taar. Als een zzp'er bij de belas tingdienst moet komen en er wordt gevraagd waar die 4500 eu- ries zijn kan deze ook niet roepen geen commentaar. Waarom Roep en consorten dan wel? Kan het nog beschamender? Een gedragscode voor alcoholgebruik. Hebben we in Vlissingen nog te maken met fatsoenlijke, verant woordelijke, bestuurders of een stel uitgelaten Renesse-pubers op vakantie? Zijn ze dan nooit eens aangehouden om te "blazen"? Het is om als gewone burger misselijk van te worden. Onbegrijpelijk hoe gemeenteraadsleden al die buiten-proportionele gedragin gen, nog afgezien van de declara tieproblemen, kunnen relative ren. Een gemiste kans voor Zeeland en Zeeland Seaport. De provincie Zeeland en Zeeland Seaport moe ten minder praten en veel meer doen. De plannen die men had voor WCT staan in de koelkast en Verbrugge Terminals wilde toen ook al investeren in onze Zeeuw se haven. Maar het wachten is nu voor de heer Martin Verbrugge voorbij. De wereld staat niet stil, dus ook Verbrugge Terminals moeten mee in de vraag naar con tainerhavens. Zeeland mist nu een kans en Zeebrugge heeft hem gepakt. Als het nog niet te laat is, dan moet Zeeland en Zeeland Seaport nu snel knopen doorhak ken. De publieke opinie wordt klaarge stoomd voor een aanval op Syrië. De bereidheid bestaat om de VN aan de kant te schuiven. Er is geen bewijs voor wie verantwoor delijk is voor de gifgasaanval. Ook voor WOU werd de voorloper van de VN, de volkerenbond, terzijde geschoven. De dreigende taal uit de VS betekent een stap naar ver dere militaire opbouw. De VS zijn zelf slecht geplaatst om ande ren de les te spellen over het ge bruik van niet-conventionele wa pens. Hirosjima en Nagasaki, Agent Orange in Vietnam zijn be kend, het gebruik van verarmd uranium in Irak en Joegoslavië, fosforbommen in Irak, zijn enkele minder bekende voorbeelden. De chemische wapens, in Syrië, wie ze ook heeft gebruikt, zijn slechts een excuus voor de VS en haar va zallen, om oorlog te kunnen voe ren. Het gebruik van gefabriceer de beschuldigingen, opgebouwd uit leugens, zijn regel voor de rechtvaardiging van de VS haar oorlogspolitiek, zoals bijvoor beeld in het geval van Irak. De ei gen belangen van de VS zijn pri mair, de belangen van de Syrische bevolking zijn onbelangrijk. Oor log is terrorisme met een groter budget. Het was geweldig. We hebben vier dagen genoten van de grote Sail (23 t/m 25 augustus) met z'n vele activiteiten. De vlootschouw was een topper en zoveel mensen die genoten hebben in onze 'Stad aan Zee'. We hopen op een ver- volg en roepen provincie en ge meente op om zo'n grote Sail ze ker weer te ondersteunen. Het doet de stad en de provincie in al le opzichten goed. Gemeenteraad van Vlissingen knoop dit goed in jullie oren. Dank aan de organisa tie is hier zeker op z'n plaats. Jul lie hebben laten zien dat we in Vlissingen niet achterblijven. Ga zo voort. Geïnteresseerd heb ik de analyse van Theo Giele gelezen over het laatste bedrijf op het Molenwater en dan met name zijn aanname onder het kopje Parkeren. Als naaste buur van de schouwburg, sinds 1997, ervaar ik zelden (hoog stens 2 tot 3 maal per jaar) dat ik moet zoeken naar een parkeer plaats. De overvloed aan parkeer ruimte die de foto bij het artikel treffend aantoont, is tekenend voor de dagelijkse situatie. Het zou afschuwelijk zijn wanneer een stuk van het park, waar zo veel mensen van genieten, opgeof ferd zou worden aan parkeerplaat sen die voor meer dan 95% van de tijd ongebruikt blijven. Dat is voor mij een onjuiste kosten-ba- tenanalyse. Graag steun ik wethouder Mole naar van de gemeente Veere om de inkomsten uit de toeristenin dustrie te behouden. Het gaat na melijk niet alleen over de stran den, maar ook over het achter hand met zijn overnachtingsmo gelijkheden. De toerist komt voor het strand, maar als het iets min der weer is bezoekt die ook ande re zaken. Dit jaar is eindelijk weer goed, zeggen sommigen. Ik zie echter de jonge Duitse toerist ver dwijnen naar de 'all inclusive' naar TUrkije en nu minder Egyp te. Wil Walcheren haar welvaart behouden, dan zal er geïnvesteerd moeten worden om de "moderne toerist" naar ons mooie eiland te trekken. Samenwerking en taak verdeling is nodig. Mijns inziens staat Walcheren voor de vraag: gaan we voor innovatie en ver nieuwing of gaan we voor een museum. De brandbrief, die zes - zeer ge specialiseerde - ingenieurs de vas te commissie voor Infrastructuur en Milieu van de Senaat en Pro vinciale Staten hebben gestuurd, stemt tot nadenken. Rijkswater staat, een instantie waarvan men verwacht vakinhoudelijke gekwa lificeerde Beta-medewerkers te treffen, blijkt in feite al jaren te zijn geleid door wat minder vak technische lieden. Wat voor acqui sitiebeleid hebben deze instan ties? Wordt er een headhuntersbu reau ingeschakeld, dat hard op zoek gaat naar kandidaten met managementskwaliteiten, zon der verdere affiniteit met het be drijf? Worden er te vaak sollicitan ten aangenomen, die azen op baantjes, 'die zo leuk staan op de c.v.'? Is hier sprake van devaluatie van onze kenniseconomie? Ter be vordering van een innovatieve kenniseconomie is tijdens Balken ende II in 2003 een innovatieplat form opgericht en Kabinet Balken ende IV heeft zelfs het Platform Beta Techniek de opdracht gege ven te zorgen voor een goede ont wikkeling en benutting van bet- atechnisch talent. De aanpak hier voor staat in een zogeheten 'Delta plan' (toevallig een identieke naam), wat is vastgesteld in 2004. In 2008 startte ik het Scholenpro ject 'Spring niet verder dan je stok lang is' met het Bureau Schuldhulpverlening en Budget- beheer. Ondanks mijn herhaalde verzoeken bleken de Terneuzense wethouders van Schaick en Lief- ting niet geïnteresseerd in dit pre ventieproject, dat al 5 jaar zeer succesvol verloopt. Het eerste jaar met steun van het Oranjefonds en daarna met jaarlijkse steun van Rabo-ZVL, die haar maat schappelijke taak beter herkende dan de Gemeente. Jaarlijks wor den ca. 6o(!) presentaties gegeven op alle Zeeuws-Vlaamse middel bare scholen. De 'verleiding', waaraan Schaick refereert is slechts één aspect. Werkeloos heid, scheiding, ziekte, psychi sche problemen, zijn een belang rijk onderdeel van schuldproble- matiek, en de begeleiding ervoor is beter in handen van gespeciali seerde maatschappelijk werkers dan bij 'verstandelijker' ambtena ren. Die term komt mij, zeker na jarenlange bezuinigingen op dit Bureau door Terneuzen, beledi gend over. Achter de term 'ver standelijker' vermoed ik de be grippen 'zakelijk' en 'afstandelijk', om verder op kwetsbare burgers te bezuinigen. Het North Sea Residence, van de Roompot, met 450 luxe recreatie woningen werd ontwikkeld en ge situeerd op het laagste punt van het oorspronkelijke eiland Cad- zand, tussen Lange Strinkweg en Noorddijk. De Lange Strinkweg is de oudste weg van Cadzand en wordt gezien als een oude Strang van de Noordzee die ingepolderd werd. Het bestuur van de provin cie heeft zonder problemen het verzoek voor het graven van een vijver ingewilligd. Het resultaat is nu tot een natte voeten probleem geworden waarbij het Water schap Scheldestromen te hulp werd geroepen voor oplossing. Door het beleid van niet naden ken worden de recreatiewoningei genaren gedupeerd en de belas tingbetaler van Zeeland draait er voor op. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 René Roep was deze week voor de laatste keer in functie als burgemeester van Vlissingen. Hij heette koningin Maxima welkom, foto Lex de Meester A.I. Lijnse Oostsingel 124, Goes R. Kox Van Lansberghelaan 3, Hulst M.C. Kole Hendrick Vroomlaan 21, Vlissingen Abko Paauwe s-H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes A. v. d. Boogaard Koudekerkseweg 2/14, Vlissingen R. Brasser Steengrachtstr 39, Vlissingen Chris Verheul Paul Krugerstaat 2 flat 39, Vlissingen Diederick Spaas Calsstraat 72, Goes L. Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Familie Minderhoud Groen van Prinstererlaan 22, Vlissingen Marjan van Oyen- de Nooijer Molenwater 105, Middelburg Tom van den Boomen Drie Turkenlaan, Dishoek, Veere Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Hans Pollemans Singel 10, Biervliet LJ. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 137