■- lm; 4; i #11 Geen parkeerplaats bij jachthaven Cadzand Hulst komt op voor bedrijven in omgeving Graauwse Kreek Van de Luijster mag toch duurzame woning bouwen in Retranchement Jongeren adviseren gemeente Mooi afscheid Jaap Bos I ZEEUWS-VLAANDEREN 27 ■r. 5 u keld vanuit de gedachte dat men niet nog naar kleingeld moet zoe ken als een collectant aan de deur komt. Op zich handig, maar jam mer genoeg voor sommigen ook een gelegenheid om hun bonte ver zameling aan knoopjes en blanco papiertjes in de collectebus te stop pen. Nadat ik mijn ronde heb gedaan, bedenk ik me dat niemand met een woord heeft gerept over de geldkwestie omtrent lnspire2Live of graaiende directeuren. Bij na vraag aan collega-collectanten blijkt dat ook zij - tegen alle ver wachting in - weinig tot geen vra gen of vervelende reacties kregen. Met de wind in de rug fiets ik te rug naar Biervliet. Mijn inmiddels goed gevulde collectebus ram melt tevreden aan mijn stuur. De planwijziging staat in het defi nitieve bestemmingsplan, dat eind deze maand aan de Sluise ge meenteraad wordt voorgelegd. Met name eigenaren van apparte menten in het naastgelegen hotel De Wielingen dienden zienswij zen in tegen het ontwerpplan. Ze [vinden een parking in hun ge zichtsveld en het daarmee ge baard gaande verkeer onaccepta bel. Die parkeerplaats wordt daar om geschrapt. De exploitant van de jachthaven krijgt de mogelijk heid bestaande plekken op bij voorbeeld de bestaande Zwinpar king, een stukje verderop, te ko pen of huren. De exploitant moet zelf voor vervoer tussen de par king en de jachthaven zorgen. „Dat is jammer en een verminde ring van de kwaliteit van de jacht haven", reageert Jan Smits, direc teur van Yacht@Cadzand-Bad. „Maar goed, het is zoeken naar de middenweg." Volgens Smits is er gisteren nog uitgebreid overleg ge weest tussen alle betrokken par tijen, inclusief de bezwaarmakers. „Dat is uitstekend verlopen. Ik ben daar heel positief over." De bezwaarmakers krijgen op tal van andere punten ongelijk van de gemeente. Veel ervan worden weerlegd met het argument dat 'het algemeen belang' zwaarder weegt. In het omgevingsplan Zeeland is de Graauwse Kreek aangeduid als bestaande natuur en dat betekent dat het gebied ook in het bestem mingsplan een natuuretiketje moet krijgen. Dat had de gemeen te ook netjes gedaan in het ont- werp-plan Buitengebied, maar on der druk van vele bezwaren plak te de gemeenteraad er in het defi nitieve plan weer de oude bestem ming 'water' op. Binnen een afstand van 100 meter grenzen twaalf bedrijven aan de Graauwse Kreek. Die vrezen voor beperking van hun mogelijkhe den. Het zijn vooral agrarische be drijven, maar er zitten ook een transportbedrijf en een groot labo ratorium. Het gemeentebestuur voelt zich gesterkt door een uit spraak van de Raad van State uit 1998, dat het nogal meevalt met de natuurwaarden. Waterafvoer is de hoofdfuncie van de kreek. Hulst vindt het dan ook onte recht dat de provincie een tik op de gemeentelijke vingers heeft ge geven. GS verwijzen op hun beurt naar het Natuurbeheerplan, waarin staat dat de kreek wel degelijk be langrijke natuurwaarden heeft. De waterafvoerfunctie van de kreek kan volgens GS ook gewaar borgd worden binnen de bestem ming natuur. Of het echt tot een confrontatie voor de Raad van Sta te komt, is nog niet zeker. Achter de schermen wordt nog overlegd over een oplossing waarmee zo wel de gemeente Hulst als de pro vincie kan leven. Varv.de Luijster wil bij zijn loods een energieneutrale woning bou wen, onder meer om het werk van zijn eigen bedrijf te promo ten. De gemeente Sluis gaf geen toestemming: het terrein ligt net buiten het dorp, waardoor het on der het buitengebied valt, en daar mag alleen bij hoge uitzondering gebouwd worden, meende het col lege. Van de Luijster gaf niet op en mobiliseerde de Sluise gemeen- HULST - De gemeente Hulst gaat werken met jongerenpanels om informatie en advies te krijgen over onderwerpen die jongeren aangaan. Het initiatief komt van de reste rende drie leden van de Jeugdraad Hulst. Dat aantal is te krap om goed te kunnen werken. De afgelo pen tijd zijn er leden gestopt, on der meer vanwege studie. Een ac tie om nieuwe kandidaten te wer ven leverde weinig op. De Jeugdraad vind het echter wel belangrijk dat jongeren advies blij ven geven. Vandaar het idee om te gaan werken met jongerenpa nels via het internet. Stichting Welzijn Hulst geeft ondersteu ning. Het plan wordt nu verder uitgewerkt. Wethouder Frank van Driessche: „Het college van B en W vindt dit een goede manier om jongeren toch zoveel mogelijk bij het ge meentebeleid te betrekken." teraad. Die maakte duidelijk ach ter het plan van VDL te staan, waarna het college een 'truc' ver zon. Het beoogde terrein is be- stemmingsplanmatig bij Retran chement getrokken. Dat kon vrij gemakkelijk, omdat Sluis net be zig was met een nieuw bestem mingsplan voor de kleine kernen. De Sluise gemeenteraad heeft dat bestemmingsplan inmiddels goed gekeurd. Overigens moet Van de Luijster, net als andere initiatiefnemers van nieuwe woningen, wel een bijdrage van 25.000 euro storten in het herstructureringsfonds. Dit fonds is opgezet om oude huizen in de gemeente Sluis uit de markt te kunnen nemen. De toestemming voor Van de Luijster was niet de enige aanpas sing die het college alsnog in het bestemmingsplan kleine kernen doorvoerde. Zo zijn ook de moge lijkheden vergroot voor de komst van huizen op de plek van de voormalige, nu vervallen gymzaal aan de Blekestraat in Groede. Het is trouwens niet zeker of die te gen de vlakte gaat: er zijn ook ideeën voor het opknappen er van. Nog dit jaar moet duidelijk zijn aan wie de gemeente de gym zaal verkoopt. Daarnaast krijgt kunstenaar Erik van Houten dank zij een wijziging in het plan de mogelijkheid een woning annex atelier te bouwen aan de Killedijk in Retranchement. De race is nog niet helemaal gelo pen. Bezwaarmakers hebben nog enige weken de tijd om naar de Raad van State stappen om (delen van) het plan voor de kleine ker nen aan te vechten. terneuzen - Een mooier afscheid als wethouder van Terneuzen had Jaap Bos niet kunnen hebben. En kele honderden mensen uit heel Zeeland lieten vrijdagmiddag in het Scheldetheater hun waarde ring voor 'de manager in de poli tiek' blijken. Van stress was bij Bos altijd al weinig te merken in zijn ruim zevenjarige carrière als CDA-wethouder. Vrijdag stond hij er met zijn vrouw Rita meer dan ontspannen bij, al was de aan leiding voor zijn vertrek een on aangename. Hij had een korting op de bibliotheek voor elkaar en toen bleek een raadsmeerderheid onverwacht iets anders te willen. Bos, gepensioneerd Dow-mana- ger, hield de eer aan zichzelf Het vrije bestaan is wennen, zei hij gisteren. Zijn vrouw: „Het is lang geleden dat hij zo vaak thuis is ge weest. Wel gezellig, hoor." ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 m i door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Er komt geen par keerplaats bij de toekomstige jacht haven in Cadzand-Bad. Met die maatregel komt de gemeente Sluis buren tegemoet die vrezen voor overlast. Bezoekers en booteigena ren moeten hun auto op een al be staande parkeerplaats zetten. door Eugène Verstraeten HULST - De provincie heeft de ge meente Hulst op de vingers getikt, omdat de Graauwse Kreek in het nieuwe bestemmingsplan Buitenge bied toch weer de bestemming 'wa ter' heeft gekregen in plaats van 'natuur'. Gedeputeerde Staten (GS) hebben nu zelfde bestemming ver anderd. Hulst legt zich er niet bij neer en is naar de Raad van State gestapt om zijn gelijk te halen. door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - Jan van de Luijs ter van bouwbedrijf VDL mag toch een duurzame bedrijfswoning bou wen bij zijn loods aan de Molen straat in Retranchement. De ge meente Sluis heeft het bestem mingsplan kleine kernen zo aange past, dat dit nu mogelijk is. I PvdA'er Gijs van den Berg schudt Jaap Bos de hand. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 135