Kampioenstip: Goed focussen is belangrijkste ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Ook ruiming tweede grote bom in plan Waterdunen r KEUKENS BADKAMERS Sint Sebastiaan schiet op de staan de wip. Twee stuks staan er aan de Molenstraat. De jubileumschie- ting vindt daar vandaag plaats vanaf 14.00 uur, een receptie gaat eraan vooraf vanaf 13.00 uur. Voor de schieting is internationaal een uitnodiging verstuurd. Nou ja, in ternationaal. Schieten op de staan de wip is veel minder wijdver breid dan schieten op de liggende wip in cafés. „De sport wordt be dreven in Zeeland en een beetje in Brabant", weet Vermoet, „en vooral in België en het noorden van Frankrijk." Het is aldus de voorzitter 'uniek' dat een schutterij al 125 jaar be staat. En er komen nog heel wat jaren bij, afgaand op het aantal jeugdleden; tien van de in totaal veertig leden. Vermoet: „We zou den er graag nog meer jongeren bij hebben, maar ze kunnen uit zoveel sporten kiezen." Hofleverancier aan jeugdleden is de familie Berkhout. Zonen Kars (16), Jens (15) en Sven (12) zijn alle drie schutter. Hun vader is schat bewaarder van Sint Sebastiaan. De appel valt dus niet ver van de boom, maar gedwongen zijn ze ze ker niet, geven Kars en Sven aan. „Ik kreeg op m'n tiende een boog met pijlen", vertelt Kars. „Dat was een stille hint. En toen vroeg m'n vader me een keer mee te gaan naar de schutterij." Zijn broers zijn er ook zo ingerold. Kars en Jens zitten ook op volley bal en Sven op voetbal. Wat de schutterij speciaal maakt, is vol gens zowel Kars als Sven 'de gezel ligheid'. „Je kunt gewoon gezellig met elkaar praten, als je aan het sporten bent. En er zit veel min der druk op." Ze zijn er wel serieus mee bezig. Achter hun woning aan de Graaf Jansdijk gaan ze - als er niets op het land staat - geregeld schieten. „Op ballonnetjes. Die staan niet hoog, zoals de vogels op de staan de wip, maar je leert er veel van." Kars werd vorig jaar Europees kampioen, dankzij 'een geheime strategie'. Welke? Kars is voorzich tig: „Goed focussen is het belang rijkste." Deelnemers aan de jubi- leumschieting kunnen er vandaag hun voordeel mee doen. Kars en Sven zijn er helaas niet bij. Kars moet werken en Sven voetballen. Het is aan Jens en va der Arian om de eer van de fami lie Berkhout hoog te houden. De gemeente Sluis had al een draaiboek opgesteld voor de rui ming van een duizendponder, die werd gevonden tijdens een explo- sievenonderzoek in plan Waterdu nen bij Breskens. Op de valreep werd nog een vijfhonderdponder - een vliegtuigbom van Engelse makelij - aangetroffen. „Die bom ligt net buiten plan Waterdunen en is daarom niet eerder gesigna leerd. Het explosief is alsnog ge vonden, omdat het slechts dertig meter van de eerder aangetroffen duizendponder ligt", meldde een gemeentewoordvoerster vrijdag. In de buurt van de vijfhonderd- ponder zijn niet meer explosie ven gevonden, zodat het veilig heidsonderzoek werd afgerond. Op de nieuw aangetroffen bom is - net als op de duizendponder - een zeecontainer neergezet om ge vaar voor de omgeving uit te slui ten. De EODD verwacht de twee bommen allebei op 18 september te kunnen ruimen. Het ontrui- mingsgebied hoeft niet te worden vergroot. Eigenaren van 100 (va kantiewoningen, 260 chalets en 100 kampeerplaatsen kunnen van af een uur of vier 's middags weer in hun verblijven terecht. korting op keukenmeubelen korting op topapparatuur ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 door Harmen van der Werf WESTDORPE - Trots is hij zeker, voorzitter Robbert Vermoet van schutterij Sint Sebastiaan in West- dorpe. Wat wil je ook, hij staat in een traditie van 125 jaar. Dat jubi leum wordt vandaag, zaterdag, ge vierd. Trots is hij ook op het feit dat Sint Sebastiaan tien jeugdleden heeft, van wie er één, Kars Berk hout, in 2012 Europees kampioen werd. wei' -> f'ir- - iSven en Kars Berkhout, jeugdleden van de 125-jarige schutterij Sint Sebastiaan Westdorpe. foto Mark Neelemans BRESKENS - Deskundigen van de Ex plosieven Opruimingsdienst Defen sie (EODD) ruimen woensdag 18 september niet één, maar twee gro te bommen. Keukenactie; BRUGMAN HULST, INDUSTRIEWEG 2. Bezoek ook eens www.brugman.nl L KEUKENS EN BADKAMERS Brugman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 133