Schatzoeken in Aagtekerke en Meliskerke SERVICE 33 on ni ken werk L_ AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. OP PAD Aagtekerke en Melis kerke herbergen bei de een oude dorps kerk. Ze worden ge bruikt door PKN-ge- meenten. Zowel in Aagtekerke als in Meliskerke is de Gereformeer de Gemeente de dominant. Het zijn de enige twee refodorpen op Walcheren. De PKN in Aagteker ke heeft een eigen predikant. Die in Meliskerke deelt de voorganger met Biggekerke. De Odulphuskerk in Meliskerke is genoemd naar een in Oirschot geboren priester die bekend werd als 'De apostel der Friezen.' Na af braak van de Gereformeerde kerk is de Oldulphuskerk uitgebreid met een uitbouw. Tot de pronk stukken behoort het doopvont met inscriptie en vrouwenfiguur. Bijzonder is ook het huiskameror gel uit 1744 op de begane grond. Op de orgelzolder staat het instru ment uit de voormalige Gerefor meerde Kerk. Het onderstuk van de toren staat uit het lood. Dat kreeg men tijdens de bouw al in de smiezen, waarna de rest er weer recht bovenop is gebouwd. De dorpskerk van Aagtekerke was gewijd aan Sint Agatha. Deze vro me vrouw verzette zich volgens de legende tegen de avances van landvoogd Tiberius Claudius Quintianus op Sicilië. Die plaatste haar in een bordeel en deed er al les aan om haar gunsten te win nen. Agaath bleef standvastig en moest dit bekopen; haar borsten werden afgesneden. Uiteindelijk werd ze doodgemarteld, waarbij ze door glasscherven en hete ko len werd gerold. Dus wordt ze aangeroepen tegen brandgevaar, brandwonden en borstkanker. De kerk stond bij Domburg, maar is in 1325 overgeplaatst naar Aagte kerke. Met pastorie en vereni gingslokaal vormt hij een mooi ge heel op het Dorpsplein. Pronk stuk is het grafschrift voor Hen drik Thibaut, diens vrouw Isabel la Porrenaer en hun dochter Jaco- ba. Het is in 1669 gemaakt door de beroemde beeldhouwer Rom- bout Verhulst. Meer over de dor pen op Monnikenwerk. Columnist van de week Rinus An- tonisse filosofeert over de tactiek van de verschroeide aarde die de mens loslaat op onze planeet. Hij concludeert: )e kunt nog makkelij ker een kameel door het oog van een naald duwen, dan de mensen ervan overtuigen dat het echt de hoogste tijd is om economie en ecologie met elkaar te verzoenen. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 ZATERDAG 7 SEPTEMBER Aardenburg Kunstroute, met exposities op zeven locaties. Bruinisse Rommelmarkt/braderie van Scouting Bruinisse. Kerkplein, 9.30 tot 12.00 uur Burgh-Haamstede Knutselmiddag, Big's, 14.00-16.00 uur Tholen en Sint-Philipsland Molens open voor bezichtiging in ka der van Regionale Molendagen in Zee land. Diverse molens, 10.00-16.00 uur Gapinge Jaarlijkse braderie Gapinge, ongeveer 35 kramen en de jaarlijkse sjezenwed- strijd. Schotsehoek, 10.00-17.00 uur Middelburg Wandeling door de binnenstad langs verschillende bomen met IVN-natuurgids. Markt voor De Drukkerij, 13.00 uur. Puzzelgezelligheidsrit Motor- en Auto club de Zeeuwen. Kruitmolenlaan 129,18.30 uur. Meliskerke Twee-jaarlijkse rommelmarkt Schiet vereniging Meliskerke. Rapenburgweg, 08.30 uur. Ouwerkerk Dansavond, dorpshuis Ouwerkerk, aan vang 20.30 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Aardenburg Kunstroute, met exposities op zeven locaties. PODIUM ZATERDAG 7 SEPTEMBER Axel Potatolands Festival met muziek, dans, workshops, Hofplein, vanaf 10.00 uur Brouwershaven Instrumentaal concert met Annette Ju- melet (viool), Marien Stouten (orgel, pia no) en groepje jonge violisten, Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur Dreischor Zangavond met Pieter Heykoop, dorps kerk, aanvang 19:30 uur Groede Groede Festival met muziek, dans, clownerie, kunstmarkt, Plein bij Grote Kerk, vanaf 12.00 uur Middelburg Zeeuwse UIT-Markt met informatie, presentaties, opvoeringen, Markt, 10.00-17.00 uur Zeeland Nazomerfestival met Kinder voorstelling 'Scheet' (vertrek vanaf Abdij plein, 15.00 en 19.00 uur), theaterstuk 'Coupure' (vertrek vanaf Abdijplein, Mid delburg, 18.45 uur), theatervoorstelling 'Zomergasten' (vertrek vanaf Abdijplein, 18.45 uur), concert Geert The Chiefs (Popaanzee-tent, Abdijplein, 20.30 uur) en concert Concert Douwe Bob (Abdij plein, 21.00 uur) Oost-Souburg Optreden De Ruyterstadsingers. klas siek en hedendaags repertoire. De Gouwe Tuyn, 14.30 uur Renesse Festival aan Zee met 14 dweilbands, Doorlopend in dorpscentrum, vanaf 13.00 uur Sint Laurens Pianoconcert Marcel Worms, Historische Dorpskerk, 20.00 uur Terneuzen Kunst- en Uit-markt, Markt, 14.30-17.00 uur New H-Fest World Underground Art Music Event, met avant garde, alter- natief, ambient, art en dj's. De Pit, 15.00 uur Wilhelminadorp Zeeland Nazomerfestival: 'Happy Days', locatievoorstelling met Marlies Heuer Meestoofweg 6, 20.30 uur Zierikzee Theatervoorstelling 'De Kersentuin', Theatergroep Zierik, voormalig theater Mondragon, 20.00 uur -* Seizoensopening met Stuurbaard Bak kebaard en Zinkzand, Poppodium Brogum, 21.30 uur ZONDAG 8 SEPTEMBER Goes Muziekvereniging Vlijt en Volharding, Oost-Souburg o.l.v. Steven de Looze, Manhuistuin, 12.00-13.00 uur Groede Groede Festival met o.m. huiskamerop tredens, atelierroute, muziek, dans, Plein bij Grote Kerk en div. locaties, vanaf 12.00 uur. Renesse m Festival aan Zee met 14 dweilbands, Plein bij Waterkunstwerk, 13.00 uur Sint Laurens Time2Sing, moderne geestelijke liede ren. Protestantse Kerk Noordweg, 10.00 uur. Koudekerke Hagenpreek door ZLTO en PKN. The ma: Het Land vart Vader Aarde. Minicamping Fam. Wielemaker, Zwaan- weg 9,14.30 uur. i en jeu de boules door Willem Staat Rinus Antonisse www.pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 127