Rechter: Maak regels studentenbar Middelburg Kattenziekte SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Vondst van asbest vertraagt sloop van woningen aan de Platboslaan. De resterende bewoners weten van niks. BURGH-HAAMSTEDE - Mensen uit de Platboslaan in Burgh-Haamste- de vragen zich sinds een week of twee af waarom de sloop van wo ningen in hun straat, kort nadat de werkzaamheden begonnen, weer stil werd gelegd. Gerrit Die- leman is een van hen. Hij besloot verhaal te halen bij het sloopbe drijf en kreeg te horen dat de vondst van asbest de reden was. Woningbouwvereniging Zeeuw- land begon een aantal weken gele den met de sloop van tien huizen aan de Platboslaan en Duinoord- weg in Haamstede. De woningen worden weggehaald om plaats te maken voor de nieuwbouw van zorgcentrum Duinoord. Dieleman verbaast zich erover dat de bewoners niet door middel van een brief door Zeeuwland op de hoogte zijn gebracht van de vondst van asbest. „Ik snap niet waarom ze dat van tevoren niet aan zagen komen. Het zijn pan den die gebouwd zijn in de jaren '6o en '70. Ook de oud-bewoners wisten dat er asbest in zat." Volgens Antoine de Ceuster, direc teur van Zeeuwland, wisten ze wel degelijk dat er asbest in de panden zat. De Ceuster: „Het kwam niet als een verrassing. We waren er al lang voor de start van de werkzaamheden van op de hoogte en hebben het ook opgeno men in het bestek en de aanbeste ding. Wat we echter van tevoren niet konden overzien is dat het as best van klasse 2 in plaats van klas se 1 betrof. Bij de sloop bleek het risico op breuk groter dan van te voren was ingeschat. Asbest uit de klasse 1 kun je zelf verwijde ren zonder daarvoor extra veilig heidsmaatregelen te treffen. Toen bleek dat we te maken hadden met klasse 2 moesten we een ge certificeerd bedrijf inschakelen waardoor het project nu vertra ging heeft opgelopen. Omdat het verder geen gevaar oplevert voor de omgeving hebben we ervoor gekozen om dit niet naar de bewo ners toe te communiceren." Volgende week wordt het asbest verwijderd en daarna worden de sloopwerkzaamheden hervat. Als de rechter de voorlopige voor ziening afwijst, kunnen de stu denten beginnen met het inrich ten van hun sociëteit in het voor malige postkantoor. De verbou wing van de benedenverdieping en de kelder is zo goed als klaar. Op de begane grond komen een mensa en studieruimtes; in de kel der een bar. Stichting Common House Elliot, huurder van het pand, wilde eigenlijk aan het be gin van het vorig studiejaar al met de sociëteit beginnen. De uitspraak van de voorzienin- genrechter betekent niet meteen het einde van de strijd van de om wonenden. Er lopen nog meer procedures. Veel omwonenden vrezen voor ge luidsoverlast. Zij hebben nu al veel last van het lawaai van stu denten die na het stappen naar hun woningen in en om het Ba- gijnhof gaan. En dat wordt straks nog erger, aldus Jos Wouters, ad vocaat namens 46 huishoudens in en om de Lange Noordstraat vrij dagochtend op de zitting. De omwonenden zijn op zich niet tegen een studentensociëteit, maar wel tegen de sluitingstijden van de bar van 02.00 uur op dins dagen en donderdagen. Omwo nenden zijn ook bang dat de waar den van hun woningen dalen door de bar. Volgens de gemeente Middelburg hoeven de omwonen den niet te vrezen voor meer over last omdat de studenten aan te spreken zijn op hun gedrag. Vol gens Bastiaan Dillmann van de stichting kan de huidige overlast zelfs beperkt worden door de komst van de sociëteit. Als de stu denten bij het verlaten van de bar aan regels worden gehouden, zijn ze daar ook op aan te spreken, zei hij- Rechter Peters verbaasde zich er over dat die regels niet duidelijk vastgelegd zijn. „Dan is het lastig te handhaven. Zet die regels in de vergunningen." Dat willen we ook, zei advocaat Jaap IJdema na mens de stichting. De gemeente wil de verantwoordelijkheid voor het voorkomen van overlast juist meer bij de studenten leggen. ZIERIKZEE - In reactie op de uit braak van de dodelijke kattenziek te in Den Helder adviseert dieren arts Ineke Wisse van Dierenart senpraktijk Schouwen-Duiveland mensen hun katten te laten vacci neren. In Den Helder zijn al minstens honderd katten aan de ziekte over leden. Ook in Spijkenisse zijn be smettingen geconstateerd. De ziekte - die zich uit in koorts, hef tig braken en diarree - verloopt bijna altijd dodelijk, zegt Wisse. „Vaccinatie is verstandig en moet tegen kattenziekte eens in de drie jaar." In Zeeland is de laatste uit braak van de ziekte geweest al weer een paar jaar geleden. Rommelmarkt Een rommelmarkt wordt op za terdag 14 september gehouden in het dorpshuis van Ellemeet van 08.00 tot 14.00 uur. Er zijn nog enkele tafels te huur voor een bedrag van 5 eu ro. Informatie daarover is op te vragen bij Nita Breeuwer op 06-46611116. Aanrijding op N57 Op de N57 bij Middelburg, vlak bij het aquaduct, is gisteroch tend rond half tien een per soon lichtgewond geraakt toen deze uit een taxibusje viel of sprong. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het zie kenhuis gebracht. Cursus vijverbeheer Stichting Landschapsbeheer Zeeland geeft donderdagavond 12 en zaterdagochtend 14 sep tember een cursus vijverbe heer in samenwerking met het NME-centrum in Renesse. Op geven kan via info@nmesd.nl of 01110462153. De kosten bedra gen 10 euro. Aanrijding bij school Een automobilist is donderdag doorgereden nadat hij of zij in Goes een scholier had aangere den. Dat gebeurde in de Linde straat bij het Ostrea Lyceum. Daar raakte een grijze Renault Megane Scenic de scholiere in haar rug. Nacht zonder Dak Jeugdgroep Rock Solid en Solid Friends van de Protestantse Ge meente in Nieuwerkerk houdt zaterdag 14 september vanaf 16.00 uur de 'Nacht zonder dak', waarbij zo'n veertien jon geren in zelfgebouwde hutten slapen. De opbrengst gaat naar hulp aan straatjongeren. VakantieBieb-app Meer dan 100.000 mensen maakten deze zomer gebruik van de 'VakantieBieb-app'. Zij downloadden meer dan 535.000 boeken. Op de app staan meer dan 50 e-books. Vanaf 30 september verschij nen er nieuwe e-books. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 Asbest in sloopwoningen door Wendy de Jong Naar verwachting is het sloop werk in Burgh-Haamstede eind september afgerond. Sinds de vondst van asbest ligt de sloop van de woningen nagenoeg stil. foto Ronald den Dekker door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Binnen twee weken komt er duidelijkheid voor de om wonenden en de studentensocië teit in de Lange Noordstraat in Mid delburg. Dan beslist rechter T. Pe ters over het verzoek om een voor lopige voorziening waarmee omwo nenden vrijdag in beroep gingen te gen de door de gemeente verleen de vergunningen. Mariska met een Engelse Modena, de burgemeester onder de duiven. EL-LEMEET MIDDELBURG RENESSE GOES NIEUWERKERK GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 113